Czy to awaria cewki???

Czy to awaria cewki???

26 Mar 2012, 14:42

Posiadam opla astrę 1.6 8v w gazie Od pewnego czasu silnik na wolnych obrotach zaczął nierówno chodzić wymieniłem nowe przewody ale nie pomogło zauważyłem ze po wyjęciu dwóch pierwszych fajek iskra jest słaba mogę trzymać ręką fajkę i prawie wcale nie czuć kopania a na dwóch następnych jest duża iskra aż strzela i porządnie kopie Czy to są objawy awarii cewki ? Świec nie wymieniałem nie mają żadnego osadu przerwa jest ok.
neonx
Obserwowany

Prawo jazdy od: 24 08 1998
Auto: Astra F 1.6 8v

Re: Czy to awaria cewki???

28 Mar 2012, 10:15

To przełóż cewkę i zobacz .
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

Re: Czy to awaria cewki???

28 Mar 2012, 10:25

Jeśli jednak jest jedna cewka obsługująca wszystkie świece,to zacznij od aparatu zapłonowego,zobacz czy kopułka nie jest już zużyta,czy odległość od dwóch styków do palca rozdzielacza nie jest zbyt wielka,czasami wystarczy tylko przeczyścić nadpalone styki drobnym papierem ściernym.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Nowa Toyota RAV4 - Top Safety Pick+ Nowa Toyota RAV4 - Top Safety Pick+
    Nowa Toyota RAV4, znalazła się w elitarnym klubie Top Safety Pick+ amerykańskiego Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Model uzyskał najwyższe noty we wszystkich pięciu testach bezpieczeństwa, w tym w niezwykle ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006