Czy to objaw kończącej się pompy paliwa?

Czy to objaw kończącej się pompy paliwa?

14 Cze 2016, 17:02

Witam,

Posiadam VW fox 1,2 55 km Benzyna.

Od dwóch/trzech miesięcy autko zaczęło gasnąć zaraz po odpaleniu nie zawsze ale zdarza się - oczywiście jak to zwykle z tym autem bywa, komputer nie pokazuje żadnych błędów. Może od miesiąca zacząłem czuć jakby lekkie szarpanie, drganie, ubytek na mocy przy ruszaniu z pierwszego biegu.
Obroty są ok, przyspieszenie z reszty biegów również, ogólnie to coś jeszcze rzęzi w skrzyni biegów, ale nikt nie umie zdiagnozować usterki. Poza tym wszystko jest ok.

Czy to objaw siadającej pompy paliwa??

Auto to posiadam od pół roku i już zdążyłem wymienić: rozrząd, chłodnicę, czujnik położenia wałka rozrządu, czujnik wału korbowego (oba czujniki z trzy razy już) , sprzęgło (cały komplet) część okablowania, wszystkie cewki zapłonowe, świece (dwa razy), katalizatora brak i przeczyściłem skrzynię biegów.

Pozdrawiam.
Jakub

PS. Zaczyna się robić nieciekawie, bo niestety ale koszty naprawy zaczynają się robić kosmiczne a od czasu zakupu inwestuję tylko w naprawy a jak możecie przeczytać dużo wymienionych części jest dość droga...
Urbanus1
Nowicjusz

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Vw Fox/ Seat Ibiza

Re: Czy to objaw kończącej się pompy paliwa?

14 Cze 2016, 19:05

Może to być pompa paliwa,przysłuchaj się jaki wydaje dźwięk tuż po przekręceniu kluczykiem.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

14 Cze 2016, 21:07

Nie wiem jak określić ten dźwięk, coś w rodzaju "zzzzzzz" przez ok 3-5 sekund :P
Urbanus1
Nowicjusz

14 Cze 2016, 21:34

Zmierz ciśnienie paliwa na listwie wtryskiwaczy manometrem.Innej oceny zdolności pompy paliwa nie widzę.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

14 Cze 2016, 23:04

Mój znajomy miał identyczne objawy w T4 benzyna,głośnawe zzzzzzz gdzieś w środku auta,potrafił po odpaleniu zgasnąć lub nawet gdzieś na drodze,mechanik postawił diagnozę umiera pompa.Wymienił,problem.zniknął.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

15 Cze 2016, 08:17

wymieniłbym ją bez zastanowienia, ale ona kosztuje prawie tysiąc gdzie np do polo o tym samym silniku 400 zł... boję się bo już kilka tysięcy wydałem na naprawy a tu jeszcze to...
Poza tym dziś byłem u mechanika i oczywiście samochód zapomniał, że ma usterkę i zaczął chodzić prawidłowo...
Urbanus1
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Automatyczny system wzywania pomocy po wypadku Automatyczny system wzywania pomocy po wypadku
    Toyota, Lexus i Honda biorą udział w pilotażowym programie w Japonii, którego zadaniem jest automatyczne wezwanie pomocy, kiedy dochodzi do wypadku. Nowością w stosunku do tego rodzaju systemów działających w różnych częściach ...

• Re: Czy to objaw kończącej się pompy paliwa?

15 Cze 2016, 08:44

mam jeszcze jedno pytanie/prośbę czy może ktoś wie lub może sprawdzić czy Fox 2006 rok i Polo 2006 r. ma jedną i tą samą pompę?
    Bo Mój seat z 2005 roku ma taką samą jak polo 2005, a jak wcześniej napisałem pompa paliwa do Foxa kosztuje 1000 a do polo tylko 400.
    Urbanus1
    Nowicjusz

15 Cze 2016, 09:04

U znajomego było identycznie,bywało też tak,iż czasami przez jakiś czas wszystko było ok.Do jego auta pompa kosztowała ok.400zł właśnie,wcześniej nie słyszał tego zzzzzzzz,dopiero gdy ten dźwięk się pojawił zaczęły się problemy.On kupił pompę na szrocie,zapłacił 20zł,obie pompy były rozbieralne,środki ,czyli membramy miały takie same,przełożył je sobie sam.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

• Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód