Czy to wina termostatu? Audi A3 1999 rok, silnik 1.6, 101KM

22 Lis 2010, 00:35

Witam, mam problem z kontrolką płynu chłodniczego. Co jakiś czas (przeważnie po nocy i przy odpalaniu silnika) się zapala, ale jak zaglądam do zbiornika wyrównawczego to płyn jest w normie (poziom sięga prawie maxa).

Może mieć to związek z termostatem?

Po przejechaniu ok 5 km temp silnika sięga prawie 90 stopni C, ale gdy zaglądam do silnika przewód biegnący od termostatu jest zimny, dlaczego? Przecież przy takiej temperaturze termostat powinien puścić wodę do dużego obiegu, a skoro przewód jest zimny to najwidoczniej woda krąży na małym obiegu.
Ale najbardziej mnie zastanawia fakt, że ostatnio przejechałem bez postoju ok 100km i również przewód od termostatu był zimny, ale kontrolka również pokazywała prawie 90 stopni C.
Czy to normalne? Czy termostat jest do wymiany? Czy raczej jest to wporządku skoro temp nie przekracza 90 stopni C.

Proszę o pomoc.
Dziękuję.
robert457
Nowicjusz
 
Posty: 24
Miejscowość: Wawa

22 Lis 2010, 16:48

Wszystko działa bez zarzutu i się nie martw - też mam Audi i ten model tak ma.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Hilux 1968 rok
    Projektanci pierwszego Hiluxa raczej nie byli świadomi, że to właśnie ta nazwa stanie się synonimem niezawodności. Hilux jest znany z tego, że nie sprawi zawodu w najtrudniejszych warunkach terenowych na świecie. W 2003 roku ...