Czy to zużyte koło dwumasowe ?

Czy to zużyte koło dwumasowe ?

04 Kwi 2011, 10:48

W moim VW touranie DSG 1,9 tdi tylko przy prędkości 70-90km/h (niezależnie od biegu 5 lub 6) drzy karoseria - przy tej prędkości jak docisnę pedał gazu to drżenie jest coraz większe ale przy około 100 km/h zanika. Przy zapalaniu,gaszeniu,ruszaniu - nic się nie dzieje. Czytałem że jeśli dwumas to objawy są przy ruszaniu, przy małych prędkościach - ja mam inaczej - czy to zużyte koło dwumasowe ?
cario14
Nowicjusz

Miejscowość: Rybnik

Re: Czy to zużyte koło dwumasowe ?

05 Kwi 2011, 15:51

dwumas powinien jeszcze hałasować, ja skupiłbym się na kolach , może wystarczy wyważyć?
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

09 Kwi 2011, 11:45

prawdopodobnie to nie jest dwumas, dlaczego podałeś tylko 5 i 6 bieg ? na 3 , 4 jest tak samo? sprawdź tez półosie, potrafią telepać budą
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany

Miejscowość: Czarna Ziemia

11 Maj 2011, 12:45

DSG ma osobne sprzegla dla biegow parzystych i osobne(2-gie) dla nieparzystych, kolo dwumasowe chyba tez jest osobne dla parzystych i nieparzystych. A czasem nie masz babla gdzies na oponie? Bo znajomemu caly samochod wpadal w drgania wlasnie przez opone. Babel byl na dodatek od strony wewnetrznej, pewnie od najechania na dziure i bylo go ciezko zauwazyc, lub cos z zawieszeniem po prostu.
Czimi
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

11 Maj 2011, 13:45

Bez przesady sprzęgło dwu masowe podobnie jak zwykle jest jedno i łączy silnik ze skrzynią biegów.Osobne dla parzystych i nie parzystych biegów to chyba jakiś kawał albo brak pojęcia co to w ogóle jest.
kant95
Zaawansowany

Miejscowość: lublin
Prawo jazdy od: 01 01 1981
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

11 Maj 2011, 14:39

kant95 napisał(a):Bez przesady sprzęgło dwu masowe podobnie jak zwykle jest jedno i łączy silnik ze skrzynią biegów.Osobne dla parzystych i nie parzystych biegów to chyba jakiś kawał albo brak pojęcia co to w ogóle jest.

DSG czytaj- "skrzyniowy wynalazek" Czimi pisze o sprzęgłach w skrzyni a nie o dwuch kołach dwumasowych.

cario14: miałem przypadek w passacie że drgał tylko na 4 i 5 biegu (tylko to że manual) szczególnie pod obciążeniem tj gaz w podłogę i tylko przy przyspieszaniu. Delikatnie przyśpieszając problemu nie było. Winny temu był zawór EGR a dokładnie jego sterowanie.
Wymiana zaworu sterującego i korekta dawek usunęła problem. Spróbuj zaślepić przewód do EGR -a i przejedz się na próbę zobaczysz czy są zmiany na gorsze czy lepsze.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    "Samoczyszczący się" samochód Nissana
    Mycie samochodu to niezbyt przyjemna, a w dodatku kosztowna konieczność. W odpowiedzi na to Nissan rozpoczął testowanie innowacyjnej powłoki lakierniczej, do której nie przylega błoto, woda ani zwykły brud. Być może ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006