Czy VOLVO jest konkurencyjne dla klasy premium np. AUDI?

19 Gru 2007, 22:49

Witam! Mam pytanie! Zamierzam kupić samochód marki VOLVO. S60 bądź S80 z silnikiem diesla 2.4 o mocy 163KM. Proszę o szczerą opinię na temat tych aut: eksploatacja, zużycie paliwa, komfort jazdy, dynamika(dla mnie bardzo ważna). Czy mam dać sobie spokój i kupić sprawdzone AUDI A6 2.5 TDI? Z góry dziękuję!
mistrz27
Początkujący
 
Posty: 146

19 Gru 2007, 23:40

nie wiem czy chodzi o nowe auto.
Generalnie u nas Volvo się ceni. Taniej można kupić nowe w innych krajach Europy.
Generalnie mamy wysokie ceny hurtowe nowych aut u importerów, a Szwedzi (gównie Saab) najwyższe mają u nas z całej Europy. Trochę inaczej potem wygląda naliczanie marży, ale naprawdę Volvo już lepiej kupić np. w Niemczech.

O dynamice tego diesla się nie wypowiadam, bo nie jeździłem. Niedawno motor miał lifting i poprawiła się dynamika.

Do Audi mam uraz i ta marka dla mnie nie istnieje.
WitP_tsaJ4145
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 178
Miejscowość: Śląsk/kujawsko-pomorskie

20 Gru 2007, 09:16

Mieliśmy w rodzinie Volvo S60 (03'), ale ze słabszym silnikiem 130KM. Ogólnie autko fajne, sportowy wygląd. Bardzo dobre materiały w środku, autko miało ponad 150 tys. km, a deska, kierownica wyglądały jakby zjechały z fabryki.
Auto godne polecenia, szkoda tylko, że z tyłu jest mało miejsca na nogi i nad głową, ja ze wzrostem 2m miałem problemy. S80 różni sie głównie tylko długością, którą odczujesz głównie na tylnej kanapie. Najlepiej odwiedź stronę:www.autocentrum.pl tam znajdziesz opinie kierowców, zużycie paliwa, super stronka.
Krzysiek_85
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 308
Miejscowość: Szczecin

22 Gru 2007, 21:19

volvo dobra marka poleca miałem ale niestety wypadek mały auto kasacja ale jak widac jestem cały przy innej marce mogło by nie byc tak wesoło :P
mati222
Początkujący
 
Posty: 98
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen Home - nocne jazdy testowe
    Volkswagen Home, który mieści się na warszawskiej Woli przy ul. Karolkowiej 30, znany jest jako wyjątkowe miejsce prezentowania i sprzedaży nowych Volkswagenów. Niedawno Volkswagen Home zasłynął również ...