Czy warto inwestować w ubezpieczenie AC?

Re: Czy warto inwestować w ubezpieczenie AC?

12 Sty 2015, 22:04

Jak najbardziej, AC może zaoszczędzić wiele zmartwiń, ja korzystałem z Rankomatu przy wyborze swojego.
Malanis
Nowicjusz

Auto: Audi A8 2004
Silnik: 4.2 V8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

18 Sty 2015, 11:39

Dużo nie ma się nad tym co zastanawiać, jeśli masz auto, którego po rozbiciu nie byłbyś w stanie naprawić za własne pieniądze wybierasz AC (albo jeździsz ostrożnie :D ). Jednak dobre AC to już trzeba trochę poszukać i taka rada - cenę bierz pod uwagę na końcu, najważniejsze, aby oferowało odpowiednią ochronę i jak najmniej wyłączeń, brak wysokiej franszyzy itp. Wbrew reklamom pakiety AC+OC wcale nie są fajne (choć jak we wszystkim zdarzają się wyjątki) i warto poszukać oddzielnego AC w innej firmie.
Finansolog
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 10 10 2007
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: BMW
Skrzynia biegów: Manualna

21 Sty 2015, 10:50

Najważniejsza zasada jest taka – zanim zapłacisz za polisę – przeczytaj ogóle warunki ubezpieczenia. Zanim zaczniesz szukać ubezpieczenia AC, zastanów się na jakiej ochronie najbardziej Ci zależy ( czego najbardziej się obawiasz)... gradobicia, zalania, kradzieży, a może parkujesz przy ruchliwej ulicy, gdzie prawdopodobieństwo uszkodzenia Twojego pojazdu jest większe niż na strzeżonym parkingu.

Urszula Zimnoch
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

21 Sty 2015, 18:18

mfind napisał(a):Najważniejsza zasada jest taka – zanim zapłacisz za polisę – przeczytaj ogóle warunki ubezpieczenia.

Ja bym to jeszcze pogrubił, dał na czerwono i podkreślił :)
Finansolog
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 10 10 2007
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: BMW

04 Mar 2015, 12:04

A co myślicie o propozycji Warty? [reklama] - znajomy mi polecił i się teraz zastanawiam.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 05 Mar 2015, 09:24, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Niedozwolona reklama
Vinegret
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 1985
Auto: Fiat Panda

11 Maj 2015, 14:19

Porównywarki nie mają wszystkich ofert, ale każda strona firmy ubezpieczeniowej ma przecież normalnie u siebie kalkulator, dla przykładu zobacz Liberty - Kwestia wprowadzenia danych i wyliczenia wysokości składki, ale przede wszystkim patrz na to, co wchodzi w zakres ubezpieczenia.
kierowiec
Początkujący

Miejscowość: czewa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi
    Na wystawie "Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi", Audi museum mobile prezentuje dwanaście samochodów typu coupé, wyprodukowanych od lat trzydziestych ubiegłego wieku, aż ...

• Re: Czy warto inwestować w ubezpieczenie AC?

11 Maj 2015, 14:26

Niestety nie wszyscy ubezpieczyciele mają kalkulatory OC na swojej stronie internetowej. Temu zagadnieniu przyjrzeliśmy się w naszej analizie: Kalkulator OC – który wybrać? Test kalkulatorów OC ubezpieczycieli.

Rzeczywiście, porównywarki mogą nie mieć wszystkich towarzystw, ale te najlepsze mają wszystkie NAJTAŃSZE towarzystwa. Dlaczego? Ponieważ tani ubezpieczyciele chętnie wyświetlają swoje oferty w porównywarkach, w przeciwieństwie do tych najdroższych. Drogie towarzystwa często nie integrują się z porównywarkami, ponieważ wtedy czarno na białym widać ich niekorzystne ceny w zestawieniu z konkurencją :wink:.
    Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
    mfind
    Autoexpert
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
    Auto: Volvo S40

13 Maj 2015, 16:20

A ja i tak uważam, że korzystanie z takich porównywarek z pewnością ułatwi podjęcie odpowiedniej decyzji i uchroni nas przed niepotrzebną stratą pieniędzy. Ja od siebie mogę polecić [reklama]. Można sobie szybko i łatwo porównać różne oferty a następnie wybrać tą najkorzystniejszą.
    Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 14 Maj 2015, 09:17, edytowano w sumie 1 raz
    sylwia4012
    Nowicjusz

Auto: golf IV
    Silnik: 1,9
    Paliwo: Diesel

15 Maj 2015, 15:55

Zdecydowanie warto
    miałem sytuację z kierowcą ciężarówki w zeszłą zimę
    Upier... mi lusterko i pojechał dalej
    znalazłem go dzięki monitoringowi , ale gdymym nie miał AC to pół roku jeździłbym bez lusterka - a u mojego suva trochę to kosztuje
    szybcyyy
    Nowicjusz

Auto: stilo

22 Maj 2015, 11:46

Moim zdaniem przy niektórych markach warto przy innych niekoniecznie to wszystko zależy od wielu czynników tak naprawdę. Po za tym są kalkulatory i czasami można znaleźć fajne oferty które z AC nie są wcale dużo droższe. Sam dostałem bardzo dobre [reklama ] ubezpieczenie. Warto dodać sobie ogłoszenie i czekać może jakiś agent zmniejszy nam prowizję żeby tylko zdobyć nas jako klientów, bo to tak działa.
    Ostatnio edytowany przez ArteK 23 Maj 2015, 09:21, edytowano w sumie 2 razy
    Szensze
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 19 08 1988
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Audi A3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2007

22 Maj 2015, 12:10

Nie ma się co oszukiwać. Jeśli posiadamy dobry samochód, który jest naszym oczkiem w głowie, to nie ma co oszczędzać. Kilka lat temu bardzo się na takim skąpstwie przejechałem i żałuję do dziś. Wiadomo, zawsze miło jest trochę oszczędzić (dlatego ja korzystam z usług brokerów), ale być może zwykła porównywarka też tu wystarczy. Serio, nie dajcie się ograbić! Trzeba być przygotowanym na każdą okoliczność. :?
    piotrekzaw
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 04 1983
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: BMW x5
    Silnik: 3.0 218 KM
    Paliwo: Diesel
    Rok produkcji: 2005

26 Maj 2015, 12:44

Właściciele nowych i drogich aut zazwyczaj mają świadomość korzyści płynących z posiadania polisy AC. Jednak nawet jeśli nasz samochód jest nieco starszy warto pomyśleć o dodatkowej ochronie ubezpieczeniowej. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest minicasco. To zdecydowanie tańsza wersja typowego autocasco, która obejmuje niemal wszystkie możliwe uszkodzenia pojazdu w zawężonym zakresie.
    Minicasco poleca się również kierowcom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z własnym samochodem i ze względu na brak zniżek pełen wariant autocasco jest dla nich za drogi.
    Superpolisa
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 10 2001
    Auto: Audi A4 B7
    Silnik: 1.9 TDI 131KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2009

13 Lip 2015, 21:06

Ja zrobiłem tak - poczytałem w necie, posprawdzałem opinie i chciałem załatwić sprawę mailowo lub po wstępnym zapoznaniu się z oferta dopiero w agencji. I co? Też mnie zignorowano w większości firm. Najszybciej odpowiedzieli w compensie. AC + OC w komplecie przy moim aucie wyszło nawet taniej niż zakładałem, ale zdecyduje po tym jak już prześlą mi umowę do przejrzenia.
    dorian
    Nowicjusz

Auto: Audi A4

10 Lis 2015, 02:02

Też jestem zdecydowanie za, tylko trzeba szukać takiego z formułą all risks i TU które wypłaca zgodnie z cenami naprawy w ASO.
    izydor
    Nowicjusz

Miejscowość: Stolica

30 Sie 2016, 08:56

Warto przejżeć szereg ubezpieczeń AC - gdyż na koniec w razie "W" to z nimi będziemy się rozliczać...

Dlatego nie warto minimalizować swoich możliwości a sprawdzić ofertę spośród setek różnych Agentów. Jak to zrobić? Wystarczy że zalogujesz się tutaj: agens.pl i otworzysz aukcje -> a agenci z całego kraju będą się o Ciebie licytować aby móc złożyć Ci najlepszą ofertę...

[url]Agens.pl[/url] to innowacyjny portal na rynku ubezpieczen. Jest serwisem skierowanym zarówno do osob, ktore chca ubezpeiczyc swoj samochod jaki do agentow ubezpieczeniowych, ktorzy poszukuja klientow.
    http://agens.pl/vp-fs: Pierwsza w Polsce aukcja ubezpieczeń komunikacyjnych.
    Ubezpieczymy każdy pojazd taniej niż dotychczas.
    agens
    Rekomendowany Doradca
    Awatar użytkownika

Auto: audi a6

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006