Czym i jak wysłać przesyłkę do Niemiec z Polski?

Czym i jak wysłać przesyłkę do Niemiec z Polski?

31 Sty 2013, 12:04

Witam.

Chciałabym się polecić Państwa w następującej sprawie.
Chcę wysłać z Polski koszulkę (t-short) do Niemiec.
Chciałabym aby dana przesyłka doszła w sumie chociaż w przeciągu 5 dni.
Zależy mi też na cenie wysyłki.
Koszulkę zamierzam spakować w kopertę bąbelkową formatu A4, według indeksów formatów kopert jest to format C4 (wymiar 229x324). Waga koperty z koszulką nie powinna przekraczać 0,5 kg.
Nie wiem za bardzo czym to wysłać.
Myślałam nad pocztą Polską i wysłanie tego listem poleconym priorytetowym, nie wiem tylko jaka by była tego cena i czy w ogóle można taką kopertę formatu A4 wysłać listem poleconym priorytetowym do Niemiec?
Nie wiem też jak to jest z czasem dostarczenia takiego listu i czy w ogóle dojdzie do celu?

Myślałam też nad kurierem ale nie bardzo wiem jak ta paczkę wyliczyć w tych ich kalkulatorach na stronach czy porównywarkach. Raz wyliczyłam to wyszły jakieś astronomiczne sumy typu 90zł...
Może ktoś z Państwa wysyłał coś do Niemiec i mógłby coś doradzić?
Czy w ogóle można do Niemiec wysyłać np. jakieś przedmioty w takim liście poleconym priorytetowym? Czy może trzeba wysłać w formie paczki pocztowej? Tylko wtedy ceny strasznie duże....
Proszę o jakieś podpowiedzi.
Pozdrawiam.
Messy
Nowicjusz

Auto: VW

Re: Czym i jak wysłać przesyłkę do Niemiec z Polski?

31 Sty 2013, 12:25

Witam serdecznie.

Jeśli chodzi o wysłanie listu do Niemiec, to wygląda to w następujący sposób.

Można spokojnie wysłać przedmioty w kopercie bąbelkowej, najlepiej priorytetem.
Waga takiej przesyłki nie powinna przekraczać 0,5kg ponieważ powyżej 0,5kg cena wzrasta praktycznie dwukrotnie.

Do 500g - cena około 13zł
500g - 1kg (być może mniej ) - ponad 25 zł.

Bez problemu można włożyć do tej koperty różne przedmioty.
Sam regularnie wysyłam w takiej przesyłce najróżniejsze rzeczy. Od kosmetyków, po gazety, czy papierosy.

Przesyłka priorytetowa powinna dojść w przeciągu 5 dni.
Można zapytać jeszcze na Poczcie jak wygląda sprawa z przesyłką poleconą (jak to wygląda cenowo i ile trwa).

Pozdrawiam
wjot1
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 10 2009

Re: Czym i jak wysłać przesyłkę do Niemiec z Polski?

01 Lut 2013, 12:55

Dzięki za odpowiedź.

Co do cen to rzeczywiście będzie to chyba przy wadze ponad 100 g do 350 g - 13zł (pozycja 1 rozdział I.1 w cenniku poczty polskiej) plus teraz to, że jest to przesyłka polecona czyli plus 5,30zł (pozycja 9, rozdział I.3) czyli razem by wychodziło 18,0zł...

A powiedzcie mi proszę jak to jest z nadaniem takiego listu.

Trzeba chyba najpierw wypełnić taki kwitek o nazwie "potwierdzenie nadania" i dopiero później udać się do okienka na poczcie?

Na tym potwierdzeniu jest opcja jak "potwierdzenie odbioru" czy przy liście poleconym priorytetowym jest to z góry zatwierdzane czy może można to wybrać jako dodatkowa opcję, jeśli tak to czy jest dodatkowo płatna? I na czym dokładnie polega? Bo z tego co mi się wydaje, to przy każdym odbiorze listu poleconego odbierający musi się podpisać osobiście...
Messy
Nowicjusz

Auto: VW
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hybryda? Czy to się opłaca? Hybryda? Czy to się opłaca?
    Jeżeli pokonujemy co roku dziesiątki tysięcy kilometrów i szukamy oszczędnego samochodu, wybór często pada na zakup auta z Dieslem lub instalacją LPG. Od lat na rynku jest alternatywa, która okazuje się ...
    10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia 10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia
    Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi. Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili