Czym najlepiej zabezpieczyć karoserię przed korozją

• Poinformuj znajomych na Facebook-u o tym wątku
  • Poinformuj innych ludzi na Wykopie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Twitter-ze o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Blip-ie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na GG o tym wątku

Czym najlepiej zabezpieczyć karoserię przed korozją

Post» 26 Sie 2010, 19:20

Czym najlepiej zabezpieczyć karoserię przed korozją i jak to zrobic jakie, preparaty użyć . Może ktoś pomóc..?
rikiMor0102
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: góral podbeskidzia
Prawo jazdy od: 01 08 2005
Auto: Opel Kadet 1,6 Opel Corsa 1,4
Interesujące?
4

Re: Czym najlepiej zabezpieczyć karoserię przed korozją

Post» 03 Wrz 2010, 19:35

Polecam Kortanin F,jeśli masz sprzęt ciśnieniowy to nie ma problemu,jedna warstwa,czekasz aż wyschnie,potem druga.Wsiąka w rdzę i koniec!Rdza robi się czarna.Profile zamknięte,wszystko tym pryskasz,potem do profili Fluidol a na otwarte elementy farba przeciwkorozyjna(gdy Kortanin wyschnie)Kortanin kupisz w interku ,ok.70 zł 5 litrów.Jeśli będziesz chciał nanieść go też pędzlem,to wlej sobie do szerokiego plastikowego pojemnika i potrzymaj aż zgęstnieje(wyparuje rozpuszczalnik).Będziesz zadowolony :!: Kortanin tak tłucze rdzę jak Domestos zarazki albo Tim Silvia Pudziana,to sobie wyobraź :!: Przetestowałem to wiem :!: Jeśli nie masz kompresora,to w ogrodniczym kupujesz pojemnik ciśnieniowy za 15 zł(z pompką),zakonserwujesz profile zamknięte bez problemu nakładając na końcówkę wężyk,Kortanin jest rzadki,pryska okropnie :!: :grin: Przetestowałem to też :mrgreen:
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
Interesujące?
12

Post» 07 Paź 2010, 18:11

Generalnie w domowych warunkach możesz to zrobić własnoręcznie nakładając na czysty lakier dobrej jakości wosk z dodatkiem Carnauba. Warto zabezpieczyć nadkola, klapę bagażnika, drzwi i pozostałe elementy na których zbiera się i zalega woda produktem antykorozyjnym Undercoat. Jest to profesjonalny środek, jednak także do amatorskiego wykorzystania. Pamiętaj szczególnie o klapie bagażnika przy uszczelkach szyby, tam w większości pojazdów najszybciej pojawiają się ogniska korozji.
K2
Początkujący

Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Interesujące?
1

Post» 08 Paź 2010, 14:15

Ja woskuję, do tego dochodzą antykorozanty różnego rodzaju, wszystko oczywiście oryginalne i markowe.
PanSamochodzik1
Nowicjusz

Miejscowość: Łódź
Interesujące?
0

Post» 31 Paź 2010, 23:37

wszystkie profile tylko ciśnieniowo, kortanin to odrdzewiacz, możesz go pominąć tryskając np. niemiecki elaskon, to środek konserwujący po podgrzaniu jak woda dojdzie wszędzie, potem gęstnieje i wyglada jak wysuszony smar
powodzenia
az td4
friluś1
Zaawansowany

Miejscowość: wrocław
Auto: LR Freelander
Silnik: td4 112kM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005
Interesujące?
2

Post» 05 Lis 2010, 18:06

jeżeli masz już na aucie rdzawe naloty to polecam je zedrzeć i posmarować preparatem r-stop i pomalować te miejsca podkładem w sprayu i na to lakierem (jeżeli chcesz to zrobić w domowych warunkach) a jeżeli zależy ci na fachowej robocie to oddaj auto do lakiernika. Jeżeli chcesz tylko zapobiec korozji to polecam częste mycie auta i woskowanie co jakiś czas. Ja osobiście moje auto woskuję 4 razy w roku (na wiosnę lato jesień i zimę)
lukaszkomza
Aktywny

Miejscowość: Więcbork
Interesujące?
4

Post» 07 Kwi 2011, 11:51

Witam.
Nabyłem dzisiaj "Twardy wosk w płynie" SONAX'a http://www.auto-chemia.pl/index.php?p34 ... poj-250-ml
Trochę mi się śpieszyło i nie zauważyłem że na opakowaniu jest napisane że "nadaje lustrzany wysoki połysk wszystkim nowym lakierom zwykłym i metalizowanym"

Moje autko jest z 95r. , więc lakier już nowy nie jest .
Czy mogę śmiało woskować tym swoje autko ?
Proszę o wyrozumiałość, jestem całkiem świeży na forum :grin: .
PlanetTerror
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław
Interesujące?
0

Post» 07 Kwi 2011, 13:48

Myślę, że taki wosk nie zaszkodzi karoserii Twojego auta. Trzeba tylko kierować się zgodnie z instrukcjami zawartymi na opakowaniu.
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004