Czym najlepiej zabezpieczyć karoserię przed korozją

Czym najlepiej zabezpieczyć karoserię przed korozją

26 Sie 2010, 19:20

Czym najlepiej zabezpieczyć karoserię przed korozją i jak to zrobic jakie, preparaty użyć . Może ktoś pomóc..?
rikiMor0102
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: góral podbeskidzia
Prawo jazdy od: 01 08 2005
Auto: Opel Kadet 1,6 Opel Corsa 1,4

Re: Czym najlepiej zabezpieczyć karoserię przed korozją

03 Wrz 2010, 19:35

Polecam Kortanin F,jeśli masz sprzęt ciśnieniowy to nie ma problemu,jedna warstwa,czekasz aż wyschnie,potem druga.Wsiąka w rdzę i koniec!Rdza robi się czarna.Profile zamknięte,wszystko tym pryskasz,potem do profili Fluidol a na otwarte elementy farba przeciwkorozyjna(gdy Kortanin wyschnie)Kortanin kupisz w interku ,ok.70 zł 5 litrów.Jeśli będziesz chciał nanieść go też pędzlem,to wlej sobie do szerokiego plastikowego pojemnika i potrzymaj aż zgęstnieje(wyparuje rozpuszczalnik).Będziesz zadowolony :!: Kortanin tak tłucze rdzę jak Domestos zarazki albo Tim Silvia Pudziana,to sobie wyobraź :!: Przetestowałem to wiem :!: Jeśli nie masz kompresora,to w ogrodniczym kupujesz pojemnik ciśnieniowy za 15 zł(z pompką),zakonserwujesz profile zamknięte bez problemu nakładając na końcówkę wężyk,Kortanin jest rzadki,pryska okropnie :!: :grin: Przetestowałem to też :mrgreen:
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

07 Paź 2010, 18:11

Generalnie w domowych warunkach możesz to zrobić własnoręcznie nakładając na czysty lakier dobrej jakości wosk z dodatkiem Carnauba. Warto zabezpieczyć nadkola, klapę bagażnika, drzwi i pozostałe elementy na których zbiera się i zalega woda produktem antykorozyjnym Undercoat. Jest to profesjonalny środek, jednak także do amatorskiego wykorzystania. Pamiętaj szczególnie o klapie bagażnika przy uszczelkach szyby, tam w większości pojazdów najszybciej pojawiają się ogniska korozji.
K2
Początkujący

Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

08 Paź 2010, 14:15

Ja woskuję, do tego dochodzą antykorozanty różnego rodzaju, wszystko oczywiście oryginalne i markowe.
PanSamochodzik1
Nowicjusz

Miejscowość: Łódź

31 Paź 2010, 23:37

wszystkie profile tylko ciśnieniowo, kortanin to odrdzewiacz, możesz go pominąć tryskając np. niemiecki elaskon, to środek konserwujący po podgrzaniu jak woda dojdzie wszędzie, potem gęstnieje i wyglada jak wysuszony smar
powodzenia
az td4
friluś1
Zaawansowany

Miejscowość: wrocław
Auto: LR Freelander
Silnik: td4 112kM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

05 Lis 2010, 18:06

jeżeli masz już na aucie rdzawe naloty to polecam je zedrzeć i posmarować preparatem r-stop i pomalować te miejsca podkładem w sprayu i na to lakierem (jeżeli chcesz to zrobić w domowych warunkach) a jeżeli zależy ci na fachowej robocie to oddaj auto do lakiernika. Jeżeli chcesz tylko zapobiec korozji to polecam częste mycie auta i woskowanie co jakiś czas. Ja osobiście moje auto woskuję 4 razy w roku (na wiosnę lato jesień i zimę)
lukaszkomza
Początkujący

Miejscowość: Więcbork
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa Toyota RAV4 - Top Safety Pick+ Nowa Toyota RAV4 - Top Safety Pick+
    Nowa Toyota RAV4, znalazła się w elitarnym klubie Top Safety Pick+ amerykańskiego Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Model uzyskał najwyższe noty we wszystkich pięciu testach bezpieczeństwa, w tym w niezwykle ...
    Motor Show Awards 2016 zostały przyznane Motor Show Awards 2016 zostały przyznane
    Już po raz trzeci rozstrzygnięty został konkurs, w którego kapitule zasiadają znamienici polscy dziennikarze motoryzacyjni. Konkurs dość specyficzny, bo jedynym kryterium wyłonienia nagrody jest subiektywne spojrzenie, ...

• Re: Czym najlepiej zabezpieczyć karoserię przed korozją

07 Kwi 2011, 11:51

Witam.
    Nabyłem dzisiaj "Twardy wosk w płynie" SONAX'a http://www.auto-chemia.pl/index.php?p34 ... poj-250-ml
    Trochę mi się śpieszyło i nie zauważyłem że na opakowaniu jest napisane że "nadaje lustrzany wysoki połysk wszystkim nowym lakierom zwykłym i metalizowanym"

Moje autko jest z 95r. , więc lakier już nowy nie jest .
    Czy mogę śmiało woskować tym swoje autko ?
    Proszę o wyrozumiałość, jestem całkiem świeży na forum :grin: .
    PlanetTerror
    Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław

07 Kwi 2011, 13:48

Myślę, że taki wosk nie zaszkodzi karoserii Twojego auta. Trzeba tylko kierować się zgodnie z instrukcjami zawartymi na opakowaniu.
    Ignorance is bliss...
    pinio124
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Auto: Opel Astra III
    Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2004

16 Cze 2016, 12:01

Na pewno dobrze ci powłokę antykorozyjną i dekoracyjną dopasują w [reklama]Wiele partii od nich zamawiam, głównie w kwestiach zabezpieczenia stali i ani jednego zwrotu nie realizowałem. Na życzenie jest u nich możliwość dodatkowego uszczelnienia powłoki. Im dłużej współpracujesz, tym lepsze warunki można uzyskać. Ogólnie naprawdę solidna ekipa. Właściwie wszystkie popularne powłoki ochronne robią, dochodzi do tego barwienie, doradztwo techniczne za darmo. Nawet masz jakość potwierdzoną laboratoryjnymi atestami.
    Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 17 Cze 2016, 09:56, edytowano w sumie 1 raz
    Powód: Reklama
    olakwiatko88
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 02 07 1979
    Auto: opel
    Zbanowany!

• Warto przeczytać
    • Grand Turismo Polonia 2008
      Porsche 911 Turbo S
      EMS Brussels
      WST 1/4 MILI
      Audi A8 hybrid, 5