Czym smarować tłoczki i prowadnice zacisków?

Czym smarować tłoczki i prowadnice zacisków?

01 Paź 2014, 16:29

Chciałem zapytać czy tłoczki i prowadnice należy smarować tym samym uniwersalnym smarem do tłoczków(np. ate w małych tubeczkach po 5 g.) czy lepszy jest smar silikonowy, króry nie reaguje z gumowymi uszczelkami? I druga sprawa czym smarować krawędzie klocków i blaszki na których osadzone są klocki w zacisku. I czy w ogóle to robić czy wystarczy tylko zeszlifować krawędzie klocków?Bo wydaje mi sie że czym bysmy nie posmarowali krawedzie klocków i blaszki to i tak zaraz smar nazbiera syfu i efekt może być odwrotny. Ale z drugiej strony słyszałem że powinno sie te miejsca smarowac, tak samo jak miejsce na klocku w którym styka sie z cylinderkiem.Tylko nie wiem czym?Zaznaczam że nie raz zmieniałem już klocki w swoich autach i tłoczki i prowadnice smarowałem tym ate, a jak nie miałem to zwykłym towotem, a krawędzi klocków i blaszek nie smarowałem wcale, ale to były stare strucle(Micra k11, civik 5)wiec sie nie przejmowałem. Teraz mam lepsze auto wiec chciałbym to zrobic porządnie. Z góry dzieki za podpowiedzi
mawis
Nowicjusz

Auto: Toyota corolla e15
Silnik: Dual vvti 1.6

Re: Czym smarować tłoczki i prowadnice zacisków?

03 Paź 2014, 13:12

mawis napisał(a):Zaznaczam że nie raz zmieniałem już klocki w swoich autach i tłoczki i prowadnice smarowałem tym ate, a jak nie miałem to zwykłym towotem, a krawędzi klocków i blaszek nie smarowałem wcale

Krótko... Rób tak dalej i nie kombinuj,bo te czynności są zupełnie wystarczające. Klocek powinien być suchy i będzie pracował. Jak zostawiasz stare tarcze ,to gumówką zjedź tylko kołnierz na krawędzi i tyle. Bębny jeśli są ładne czyść i lekko przejedź papierkiem w środku. Wydmuchaj syf i rdzę i będzie chodzić. Ostatnio wymieniałem tłoczek w bębnie z tyłu i smarowałem prowadnice towotem bez kombinacji. Czasem jak wymieniam same klocki,to zmniejszam ich "wymiar zewnętrzny" lekko doszlifowując kanty (nie kanty cierne !) Klocek musi lekko wchodzic w zacisk. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Zadbaj o szyby i czyste światła Zadbaj o szyby i czyste światła
    Jazda samochodem z brudnymi szybami potrafi być bardzo niebezpieczna i znacznie ograniczać pole widzenia. Zwłaszcza zimą podczas opadów deszczu lub śniegu, gdy na drogach leży sól i błoto, które stale ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód