Czyszczenie przepustnicy

Czyszczenie przepustnicy

19 Paź 2016, 13:56

Szykuję się do profilaktycznego czyszczenia przepustnicy w Lagunie 1 -2,0-8V.
Może mi ktoś potwierdzić ,czy zaadaptowanie przepustnicy po złożeniu wszystkiego ,będzie wyglądało m.w. tak..?
1. Kontrolki na nieodpalonym silniku ok 1 min .
2. Wyłączenie całości na kilka minut.
3. Odpalenie silnika i praca na jałowym przez kilka minut bez dotykania gazu.
Czy to wszystko..?

I od razu pytanie ,czy zanim się za to zabiorę ,to zawczasu kupić nowe gumki,oringi do przepustnicy żeby chodziła na nowych uszczelnieniach??
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Czyszczenie przepustnicy

20 Paź 2016, 14:17

artur73 napisał(a):czy zaadaptowanie przepustnicy po złożeniu wszystkiego ,będzie wyglądało m.w. tak..?
Ja robię zawsze tak: odłączam akumulator, zdejmuję przepustnicę odłączając wszytko jak jest krokowy przy niej to również go odkręcam i czyszczę. Dokładnie spsikuję preparatem do czyszczenia przepustnic i jak jest mocno zabrudzona to czasem pędzelkiem pomagam sobie ją umyć jak wszystko ładnie spłynie wycieram do sucha. Uszczelki czasem nie są zużyte i można je założyć ponownie, ale nowa to zawsze nowa, a guma wiadomo że tez się starzeje.

Adaptację robię prosto (nie robię często, ale w różnych markach mi się to sprawdziło) po składaniu wszystkiego do kupy podłączam akumulator, następnie przekręcam kluczyk w stacyjce na około 5 sek. i odpalam auto po czym zostawiam je aż włączy się przynajmniej raz wentylator chłodnicy. Oczywiście wszystkie odbiorniki prądu są w tym czasie wyłączone i nie dodaję nigdy gazu w czasie tego zabiegu.

Nie zdarzyło mi się żebym miał problem :)
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3295
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

Re: Czyszczenie przepustnicy

20 Paź 2016, 17:10

Ok. dzięki za info. :ok:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Typ: Hatchback
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją
    Żeliwa są obecnie najpopularniejszym materiałem stosowanym do produkcji tarcz hamulcowych. Decyduje o tym stosunkowo prosta technologia odlewania, dobre właściwości termiczne i łatwa obróbka. Niestety, jak większość ...
    Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.

•  
    • Warto przeczytać
    • Mini Roadster z otwartym dachem 2012 14
      Citroen C4 VTS
      Ford Fiesta, Hołowczyc
      Master Truck