Czyszczenie tapicerki - znacie dobre środki?

Re: Czyszczenie tapicerki - znacie dobre środki?

24 Lut 2016, 23:44

Najlepiej wynająć firmę, która pierze tapicerkę. Tylko w takim przypadku można ją wyczyścić tak, by wygląda jak nowa.
kuba77
Obserwowany

Prawo jazdy od: 12 03 2000
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Seat Alhambra
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

26 Lut 2016, 13:21

Zalezy o jakiej firmie mowa. Te z większych miasto potrafią na tyle skasować, że lepiej będzie samemu próbować po kilka razy..
goods23
Nowicjusz

Miejscowość: Żabia Wol
Prawo jazdy od: 15 10 1984
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Opel Corsa
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna

23 Wrz 2016, 13:58

Według mnie najlepsze środki stosują firmy typu DywanSzop. Samej nigdy mi się nie udało doczyścić w zadowalający sposób mimo, że stosowałam różne środki. Nie ma to jak profesjonaliści ;)
michalmroz
Obserwowany

Auto: opel vectra

26 Wrz 2016, 11:40

jak mi trzeba to używam proszku karchera, najlepiej się u mnie sprawdza
gaper
Nowicjusz

Auto: Opel Astra

26 Wrz 2016, 12:59

znajomy ma myjnię parową i od niego bierzemy często środki. MAją bardzo dobrą chemię.
alizee
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 04 05 1980
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: BMW
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2005

27 Paź 2016, 15:19

rewelacyjna chemia jest tutaj marka Detail King. Sami używamy środków do prania tapicerki, mycia szyb i wosku tej marki
alizee
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 04 05 1980
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: BMW
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ford GT Ford GT
    Ford GT nie jest oczywiście modelem seryjnym, a egzemplarzem po skrajnych modyfikacjach dokonanych przez Performance Power Racing z Florydy. Specjaliści z tej firmy w konstrukcji pojazdu zastosowali materiał wykorzystywany ...
    Skręcanie w lewo drożej Nas kosztuje od skrętu w prawo! Skręcanie w lewo drożej Nas kosztuje od skrętu w prawo!
    Kierowcy próbują wszystkich sposobów, aby oszczędzić na paliwie. Okazuje się, że stanie na lewym pasie w oczekiwaniu na skręt w lewo z wrzuconym jałowym biegiem jest nie tylko marnowaniem czasu, ale i pieniędzy. Unikając ...

• Re: Czyszczenie tapicerki - znacie dobre środki?

15 Lis 2016, 18:23

Ja używam większości chemii z firmy ProElite, do prania ręcznego mogę Wam polecić NanoTextil , do odkurzacza np. Textil Cleaner do mniejszej zabawy czyli plamki na fotelach albo na podsufitce proponuje General GT fajnie też czyści plastki, wogóle chemia z ProElitu jest spoko, parę miesięcy temu namówił mnie kolega z myjni i tak juz ProElite zagościło na stałe na mojej myjni.
    Dusiak18
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 02 1978
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Ford Mondeo MK IV
    Silnik: 2,0
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2011

23 Gru 2016, 21:03

Moim zdaniem najlepiej komuś zlecić auto detailing. Aż tak droga usługa to nie jest, a od czasu do czasu można taki prezent samochodzikowi zrobi :) Jezeli ktoś jest z miejscowosci warszawa lub okolic to polecam tę firmę VCentrum. Mi super wyczyścili tapicerkę.
    Arowana14
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Auto: Audi A5

23 Lut 2017, 17:05

Wszystko zależy od tego ile kasy chce się wydać. Np w moim przypadku gdzie mam prawie 18 -sto letnią Vectrę, która w obecnym stanie jest warta 3000zl to taki detailing to nieopłacalna sprawa. Wolę sobie za tą kasę coś w zawieszeniu wymienić :D w przypadku niższych budżetów to raczej jakieś specyfiki. Na coś takiego trafiłem All Cleaner (rodek do czyszczenia tapicerek ze skóry, ekoskóry i tekstyliów. Świetnie radzi sobie z rozpuszczaniem nawet trudnych zabrudzeń – tłustych plam, śladów po gumie, zabrudzeń organicznych. Jest silnie skoncentrowany, dlatego czyszczenie tapicerki jest szybkie i łatwe oraz nie wymaga szorowania. Preparat zawiera nanocząsteczki srebra, które zabezpieczają powierzchnię przed pleśnią i grzybami.) . Tapicerkę przy odrobinie wysiłku doprałem, łącznie z takimi trudniejszymi plamami. Na pewno to lepsze niż taki marketowy psikacz, który nic nie daje.
    ferens90
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 02 2010
    Przebieg/rok: 5tys. km
    Auto: Opel Vectra B
    Silnik: 1.8
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Rok produkcji: 2000

• Warto przeczytać
    • Opel Astra F wygląd zewnętrzny