Daewoo Lanos - zawieszenie

11 Paź 2010, 11:02

Witam ,

Chciałbym poprawić zawieszenie w Lanosie. obecnie mam przejechane w Lanim 111 tys. jest to przebieg oryginalny i tak naprawdę nic oprócz wymiany drążków kierowniczych nie robiłem w zawieszeniu bo nie było potrzeby - na ostatnim przeglądzie przód 60% tył 55% .


Problem jedynie w tym, że jak z tyłu siedzą 2 lub 3 dorosłe osoby to lanos po prostu "siedzi" znacząco obniża się tył auta ... chlapacze dotykają krawężnika.

Chciałbym powymieniać z tyłu zawieszenie - może przód też - zastanawiam się nad wymianą obojów i osłon + wymiana sprężyn na lepsze (kayaba lub bilstein ) + amortyzatory .


Proszę Was o poradę jaką firmę wybrać amortyzatorów i czy wybrać olejowe - czy olejowo-gazowe czy jakieś inne :P z góry dzięki za pomoc . Zależy mi na trwałości i komforcie )
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny
 
Posty: 479
Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna

11 Paź 2010, 18:32

Cóż,z doświadczenia wiem,że nawet wymiana sprężyn na nowe,jeśli obciążysz solidnie tył, to on i tak siądzie tak samo,jak na starych chyba,że kupisz trochę wyższe(więcej zwojów),natomiast faktem jest,że charakterystyka tłumienia nierówności i stabilność auta jest lepsza gdy sprężyny są nowe.Amorki?!Tylko olejowo gazowe.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

11 Paź 2010, 20:01

adam-and1 napisał(a):Problem jedynie w tym, że jak z tyłu siedzą 2 lub 3 dorosłe osoby to lanos po prostu "siedzi" znacząco obniża się tył auta ... chlapacze dotykają krawężnika.

Chciałbym powymieniać z tyłu zawieszenie - może przód też - zastanawiam się nad wymianą obojów i osłon + wymiana sprężyn na lepsze (kayaba lub bilstein ) + amortyzatory .


Zanim cokolwiek zakupisz , dobrze obejrzyj na kanale czy aby nie masz z tyłu pękniętych sprężyn. Wystarczy że odleci jeden zwój sprężyny i będzie taki efekt jaki opisujesz.
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4682
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen i Porsche łączą siły
    Przyspieszony proces integracji umożliwi połączenie działalności związanej z produkcją samochodów już z dniem 1 sierpnia 2012 - Volkswagen Group w pełni przejmuje kontrolę nad działalnością Porsche uzyskując pozostałe ...