Daewoo leganza - nie odpala, akumulator ?

Daewoo leganza - nie odpala, akumulator ?

25 Maj 2013, 13:50

Witam,
pisałem już o moim problemie w innym miejscu bo przypuszczałem, że to był immobiliser ale teraz sprawa wygląda następująco:
tydzień temu chciałem pojechać lecz nie mogłem zapalić silnika natomiast kontrolki się włączyły, radio działało, szyby elektryczne również..minął tydzień i już wiedziałem jak naprawić niby ten immobiliser ale teraz się okazało, że nawet nic nie chce się włączyć tzn. kontrolki, cała elektryka, radio itp. i teraz na myśl przyszedł mi akumulator.
Czy jest możliwe, że nie mogę odpalić samochodu przez ten akumulator ? Akumulator jest nowy (ja samochód mam od 4 miesięcy a mam paragon od poprzedniego właściciela, że akumulator był wymieniany rok temu) więc przypuszczam, że po prostu się rozładował. Czy przez to tak się dzieje ? Z góry dziękuję, liczę na Waszą pomoc :)
pozdrawiam
michalpos
Nowicjusz

Auto: nie mam

Re: Daewoo leganza - nie odpala, akumulator ?

25 Maj 2013, 15:44

Zmierz napięcie na klemach akumulatora, bez obciążenia jak ma poniżej 11.8 V to albo trzeba go naładować albo wymienić jeśli ładowanie nie daje oczekiwanego skutku.
kamil638
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mercedes w210
Silnik: 2.9 td
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999

26 Maj 2013, 13:56

Światła postojowe się zaświecają, czy też jest ciemność?
Jak jest ciemność, to jak kolega wyżej napisął - zmierz napięcie na klemach aku. Jak napięcie jest powyżej 11V to przezyść klemy, przeczyść miejsce, gdzie kabel asowy jest przykręcony do karoserii i sprawdz ponownie.
Jak aku ma mniej niż 11V, to go naładuj i zobaczymy.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1141
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Cze 2013, 14:20

Akumulator naładowany i wszystko ok :) I jeszcze odblokowany ten immobiliser i nie ma problemu już.
Dzięki za pomoc
michalpos
Nowicjusz

Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Problemy z ruchem w 30 największych miastach świata Problemy z ruchem w 30 największych miastach świata
    Z najnowszego raportu Roland Berger o mobilności wynika, że problemy z ruchem w 30 największych miastach świata generują koszty rzędu 266 miliardów USD. Założona w 1967 r. firma Roland Berger Strategy Consultants należy ...
    10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia 10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia
    Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi. Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Grand Turismo Polonia 2008
      Porsche 911 Turbo S
      EMS Brussels
      WST 1/4 MILI
      Audi A8 hybrid, 5