Daihatsu Rocky- Rozłączanie mostu przedniego

Daihatsu Rocky- Rozłączanie mostu przedniego

03 Lis 2013, 20:20

Witam
Mam problem, od niedawna posiadam daihatsu rocky i zauważyłem że podczas podjeżdżania pod stromą górkę rozłącza mi przedni most. Znajomi twierdzili że to przez sprzęgiełka piast i radzili je zaspawać ale zaspawanie to plan b a puki co zwracam się o rade do was. Dodam też że podczas jazdy po drodze z włączonym napędem na 4 koła co jakiś czas słychać takie jakby uderzenie.
Michur4
Obserwowany

Auto: Daihatsu Rocky
Silnik: 2.8TD 102KM
Paliwo: Diesel
Typ: Pickup
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Daihatsu Rocky- Rozłączanie mostu przedniego

04 Lis 2013, 09:58

nie masz centralnego dyfra więc po drodze z zapiętym 4x4 się nie jeździ, właśnie załatwiłeś sprzęgiełka (jeśli masz, bo nie wszytkie mają i oby tylko je bo najtańsze) albo reduktor
to stukanie to od tego że co jakiś czas naprężenie powastałe przy jeździe 4x4 musi gdzieś ujść, a jeśli nie ma centralnego dyfra, to coś musi się uślizgnąć albo przeskoczyć ewentualnie urwać (niepotrzebne skreślić), poczytaj sobie o używaniu napędów w terenówce, dużo na ten temat napisane, nawet na tym forum
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...
    Pasek rozrządu - jego rola w silniku, żywotność i wymiana... Pasek rozrządu - jego rola w silniku, żywotność i wymiana...
    Pasek i jego rola w silniku Zlekceważenie terminu wymiany paska rozrządu może zakończyć się remontem kapitalnym silnika. Uwaga! Wymiana samego paska to zbyt mało. Zazwyczaj wymieniamy także napinacz, rolki prowadzące a czasem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti