Dane na umowie są nieprawidłowe

08 Sty 2009, 13:29

Witam!
Mam dosc dziwna sytuacje.
Dane o stalym zameldowaniu na umowie sa nieprawidlowe.
Napisze jak to bylo od poczatku:
Ojciec zakupil samochod w Niemczech Volvo uszkodzony.
Pojechalismy do sprzedawcy obejzec samochod, dalismy zaliczke. Sprzedajacy kazal zapisac adres w razie gdyby sie cos stalo, wpisalem adres ojca siostry ktora mieszka w Niemczech, zeby bylo blizej.
2 tygodnie pozniej Ojciec juz sam pojechal zaplacic cala kwote za samochod i zle dogadal sie z Niemcem co do adresu.
Niemiec na umowie wpisal imie i nazwisko Ojca a dane zamieszkania Ojca siostry. Samochod zostal odstawiony na parking zeby zabrac go laweta. Ojciec wrocil do kraju po czym zauwazylem ze cos jest nie tak z umowa, a mianowicie dane zamieszkanie sie nie zgadzaja, bo na stale jest zameldowany tutaj w Polce. Po okolo 2 tygodniach pojechalismy do sprzedajacego zeby zmienic umowe ale juz bylo za pozno poniewaz wszystkie dokumenty zostaly wyslane do Finansowki.
Bylbym bardzo wdzieczny za jakies propozycje wyjscia z tej sytuacji.
sh4de
Nowicjusz
 
Posty: 3

09 Sty 2009, 09:43

Kupiliście auto od firmy czy od osoby prywatnej?

Za każdym razem można poprawić błędy. Nawet jeśli wysłano dokumenty do finansówki (tam też składa się korekty, bo ludzie się mylą).

1. Jeżeli sprzedawcą jest firma to wystawia wam korektę rachunku z prawidłowymi danymi. W Polsce musisz mieć dwa egzemplarze z błędem i korektę, która odnosi się do oryginału.

Ja spotkałem się np. z taką procedurą na fakturach z niemieckiej poczty: poprawili dane adresowe długopisem na prawidłowe, podpis czytelny osoby z Niemiec i pieczątka firmowa. To wystarczyło w urzędzie komunikacji we Wrocławiu.

Na pewno można też poprosić o zmianę dokumentu oryginalnego.

2. Jeżeli sprzedawcą jest osoba prywatna to:
- zmieniacie umowę na dobrą a tamte egzemplarze niszczycie
- na umowach (kupującego i sprzedającego) przekreślacie błędne dane, wpisujecie obok prawidłowe składacie przy tym podpisy (kupujący i sprzedawca) z datą poprawki
- sporządzacie aneks do umowy czyli dodatkowy papier o mniej więcej takiej treści:

--------------------
miejscowość, data
ANEKS DO UMOWY KUPNA SPRZEDAŻY zawartej w ..... dnia.....
kupujący (dane prawidłowe)
sprzedający (dane)
dotyczy sprzedaży
samochód (dane)

W związku z pomyłką w umowie prawidłowy adres kupującego to:
dane

Aneks sporządzono w 2 takich samych egzemplarzach.

podpisy
kupujący sprzedający
------------------

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

09 Sty 2009, 10:26

Samochod zostal zakupiony od firmy.
Dziekuje za szybka i profesjonalna odpowiedz.
Pytalismy sie tez czy mozna by tylko zmienic dane, lecz sprzedajacy odrzekl ze sie nic nie da zrobic.
Jeszcze raz pojedziemy i dowiemy sie dokladnie czy mozna by zrobic korekte rachunku.
Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz. Napisze jesli sie cos ruszy.
Pozdrawiam
sh4de
Nowicjusz
 
Posty: 3

30 Sty 2009, 20:27

No niestety nie da sie poprawic tych danych, bo podobno juz za pozno.
Daloby sie zrobic tak zeby ojciec przepisal samochod na mnie na moje dane w Polsce? Czy to bedzie ok?
sh4de
Nowicjusz
 
Posty: 3

30 Sty 2009, 20:53

Nie znam innych krajów ale niewiarygodne wydaje się to, że nie można zmienić danych bo są pomylone.........

Wszystko zawsze na rachunkach, fakturach i umowa można zmienić za porozumieniem stron.

Nie wiem co masz na myśli o umowie na Ciebie możesz to bliżej opisać?

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

31 Sty 2009, 11:38

Napewno da się zrobić korektę,o której pisze Dariusz Sawicki.Nie ma żadnych określonych przepisów,które mówiłyby o tym,że się nie da,albo określały by czas,do którego można taką korektę zrobić.Poprostu im się nie chce i tyle.
Dodatkowo,piszesz,że umowę spisywał ów Niemiec.Możesz go postraszyć,że sfałszował dane na umowie,ponieważ wpisał zły adres.A to jest karalne,ponieważ jest to fałszowanie dokumentów.Postrasz go też sądem.Może to go troszkę ocuci.
No i nawet w finansówce można poprawić ten dokument,jak pisał kolega Dariusz.Tyle tylko,że do finansówki trzeba napisać oficjalne pismo.
Nie daj się gonić ani urzednikom ani temu Niemcowi.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000