Darowizna samochodu z Niemiec

Darowizna samochodu z Niemiec

01 Kwi 2013, 17:18

Witam!
Teść ma dla mnie samochód, który stoi u niego w Niemczech i nie jest mu potrzebny, chce mi go przywieźć do Polski, żebym nim sobie jeździł. Ze względu na to, że samochód jest wart 2-3k zł nie opłaca mi się go w żaden sposób przerejestrowywać, dlatego, czy jest możliwe, abym jeździł tutaj w PL samochodem na niemieckich blachach, a auto traktować jako "pożyczone"? Jakie warunki muszę spełniać i jakie opłaty (o ile w ogóle muszę) uiszczać za jazdę takim autem?
Pozdrawiam
miishq
Obserwowany

Auto: VW Transit

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Koniec ery diesla – czeka nas zmiana prawa w całej Europie Koniec ery diesla – czeka nas zmiana prawa w całej Europie
    Wyniki testu przeprowadzonego przez organizację ADAC nie pozostawiają wątpliwości – nowe samochody z silnikami Diesla mogą przekraczać normy emisji tlenków azotu nawet o 900 procent! Nie powinno więc dziwić, ...
    Volkswagen Golf Alltrack (2015) Volkswagen Golf Alltrack (2015)
    Volkswagen przedstawił nam nowy model Golfa w opcji terenowej, z dopiskiem Alltrack. Po wypuszczeniu na rynek Passata Alltrack, inżynierowie Volkswagena postanowili dalej iść w tym kierunku. Nowy Golf, wyglądający jak wyżej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Men's Day 2009
      Targi AutoSalon i AutoSerwis
      POLONEZ ANALOG 4
      Acura NSX base