DCI benzyna zamiast ropy

DCI benzyna zamiast ropy

31 Sie 2010, 23:22

Witam.

Pozyczylem znajomemu auto to jest Clio DCI 1.5 i wlal do niej okolo 5-6 L benzyny zamiast ropy. Jakie moga byc tego konsekwencje czy jak teraz naleje ropy to wymiesza sie to jakos i nie bedzie usterki dla auta ? Nie wiem co robic.

Pozdrawiam
ryszard120
Nowicjusz

Miejscowość: Kraków

Re: DCI benzyna zamiast ropy

31 Sie 2010, 23:24

dolej do pełna ropy i trochę mixolu i będzie git ;) proporcja 1/8 nie powinna uszkodzić silnika
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

Re: DCI benzyna zamiast ropy

31 Sie 2010, 23:29

pocieszny napisał(a):dolej do pełna ropy i trochę mixolu i będzie git ;) proporcja 1/8 nie powinna uszkodzić silnika

Tylko, ze ropy bylo 1 kreska nie wiem ile to jest litrow. Pozniej dolal benzyny to wlasnie 5-6 litrow. Nie bylo ponoc w ogole widac roznicy podczas jazdy silnik normalnie pracowal, wiec to oznacza, ze jest ok czy w pozniejszym etapie moga nastapic jakies kompilkacje ?
ryszard120
Nowicjusz

Miejscowość: Kraków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volkswagen Amarok: większa moc, lepsze wyposażenie i komfort Volkswagen Amarok: większa moc, lepsze wyposażenie i komfort
    Volkswagen Amarok od końca czerwca jest produkowany w Hanowerze. Wszystkie Amaroki z podwójną kabiną trafią na rynek europejski i rosyjski. Wraz z rozpoczęciem produkcji w zakładzie Stöcken, do Amaroka wprowadzonych ...
    Jak podłączyć kable rozruchowe do akumulatora? Jak podłączyć kable rozruchowe do akumulatora?
    Zima to najtrudniejsza pora roku dla naszego samochodu szczególnie jeżeli trzymamy go pod tzw. chmurką. Co zrobić jeżeli nie uda nam się uruchomić auta przy pomocy własnego źródła prądu jakim jest akumulator? ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Scania seria T, aerografia, widok na boczny wydech, Scania Power
      Camper EbaCamp
      Volkswagen Golf GTD, przód
      Targi Motor Show Poznań