Demontaż baku-vitara

01 Cze 2009, 14:54

cześć, ostatnio coś mi się rozszczelniło i uciekło mi pół benzyny z baku i muszę wyjąć bak, żeby sprawdzić co to (podejrzewam, że to u góry jak wychodzą przewody z baku). czy ktoś z was demontował może bak?co trzeba przy okazji zrobić?bo tam jest jeszcze osłona.i drugie pytanie czy ktoś wie który bezpiecznik jest do pompy paliwa.
suzuki vitara 95 rok, 1,6 16v wersja krótka blaszak.
Suzuki Vitara 1.6 8v
sin
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 15
Miejscowość: Polkowice
Prawo jazdy: 0- 0-1998
Auto: Suzuki Vitara
Silnik: 1.6 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

22 Cze 2009, 15:13

no tak wszystkie przewody znajdują się na górze - a co zdemontowania baku jeżeli śruby nie zardzewiały to nie będzie problemu - osłona następnie śruby i w dół :) ja niestety jak musiałem wymienić pompę to przez bagażnik :D:D:D co do bezpiecznika to nie pamiętam ...
Jakobs
jakobs187
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Kruszwica

22 Cze 2009, 20:24

ok, dzięki za odpowiedź.już co prawda sobie z tym bakiem poradziłem, ale za to mogę opisać co i jak, gdyby ktoś później też tego szukał.tak jak mówisz, są 4 śruby do mocowania osłony i bakua przewody wszystkie nad bakiem więc dostęp trudny. ja niestety miałem śruby nie do odkręcenia więc po prostu uciąłem je kątówką.no i sprawdziłem ten bezpiecznik od pompy paliwowej-to jest pierwszy z prawej od góry.niestety przy okazji gaśnie też prawe światło mijania, ale w sytuacji awaryjnej lepsze to niż ucieczka benzyny z baku.obszedłem jednak ten problem i zrobiłem sobie włącznik do tej pompy(pociągnąłem przewody i zrobiłem zwykły pstryczek-jak jadę na gazie to mogę sobie pompę wyłączyć bo po co ma dawać na pusto paliwo tylko na przelew).pzdr i jednak nie życzę nikomu demontażu baku;)

[ Dodano: Pon Cze 22, 2009 21:25 ]
ups, błąd mi się wkradł-bezpiecznik pierwszy z LEWEJ OD GÓRY miało być napisane;)
Suzuki Vitara 1.6 8v
sin
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 15
Miejscowość: Polkowice
Prawo jazdy: 0- 0-1998
Auto: Suzuki Vitara
Silnik: 1.6 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

23 Cze 2009, 23:30

no fajnie kolego :) te śruby skąd to znam :D pzdr i również nie życzę demontażu baku - wymiany pompy - czujnika poziomu paliwa:D
Jakobs
jakobs187
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Kruszwica