Diagnostyka komputerowa

• Poinformuj znajomych na Facebook-u o tym wątku
  • Poinformuj innych ludzi na Wykopie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Twitter-ze o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Blip-ie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na GG o tym wątku

diagnostyka komputerowa

Post» 14 Kwi 2009, 23:21

Witam, mam takie pytanie, które nie jest danym problemem technicznym, lecz jakby nie patrzeć wiąże się z tą tematyką.

Interesuje mnie czy wszystkie wady techniczne danego samochodu można wykryć po podłączeniu go do komputera na stacji diagnostycznej, pytam o to ponieważ jak do tej pory czyli raz jak kupowałem samochód, obyłem się bez tego i niestety albo źle trafiłem albo ten typ tak ma :mrgreen:

Na kolejny samochód chce przeznaczyć więcej kasy i będzie to terenówka, a jak wiadomo różne rzeczy przychodzą właścicielom takich aut do głowy, wiec chce mieć jasno co i jak jest z danym samochodem.

Oczywiście wcześniej samemu oglądnę to auto, i oglądnie je także ktoś kto ma taki samochód i ma o nim pojecie, no i właśnie interesuje mnie jak to jest z tym komputerem.
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław
Interesujące?
0

Re: diagnostyka komputerowa

Post» 15 Kwi 2009, 12:16

Pewne wady komp. pokaże ale nie wszystkie.
Najważniejszą żeczą jest skrzynia biegów i żeby sprawdzić jej stan należy oddać auto na diagnostyke (mowa tu oczywiście o automatach)
Zależy to też od rodzaju komp. czy ma taką opcje zapamiętywania usterek i wad lub czy ktoś takie dane wprowadził (serwis powinien)
Tak czy inaczej możesz podpiąć auto ale pomoc (mechanika kumpla)jest najlepszym rozwiązaniem.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: BMW 320 COUPE
Interesujące?
0

Post» 15 Kwi 2009, 19:08

skrzynia w tym aucie ma być bezwzględnie manualna, więc już ta mozliwość odpada.

Więc tak w skrócie co jest możliwe do sprawdzenia prz kompa a co nie?

bo jak wiadomo nie każda osoba zgadza się żeby rozgrzebac im polowę samochodu w celu znaleznienia usterki ( nie chodzi mi o to, że chcą coś ukryć ale zwyczajnie sie boją o złe poskładanie całości do kupy)
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Interesujące?
0

Post» 15 Kwi 2009, 20:33

Nie da sie tak sprawdzic tylko przez komputer wszystkich usterek to musi byc osoba ktora ma pojecie o tym i wie od czego ma zaczac co jest najwazniejsze aby bylo sprawne i wsszystko posprawdzac metoda organoleptyczna. A co sie da na Stacji sprawdzic to sprawdzic trzeba zawiesznie Najlepiej na twiom miejscu bym sprawdzil cisnienie sprezania zobaczyl jakie powinno byc w instrukcji i czy we wszystkich cylindrach jest przyblizone i to ci powie bardzo duzo o stanie technicznym silnika , sprawdzic skutecznosc amortyzatorow na stacji no takie rzeczy na stacji ci sprawdza takze polecam.Poz
dawidbn
Zaawansowany

Miejscowość: Koszalin
Interesujące?
0

Post» 15 Kwi 2009, 21:54

dzieki wielkie

Mi najbardziej zalezy na silniku zawieszeniu i napedach... o drobna elektryke czy tego typu rzeczy się nie martiwe bo to nie ma być habeta na laski tylko w teren i wyprawy.
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Interesujące?
0

Post» 16 Kwi 2009, 16:41

na kompie jedynie sprawdzisz błędy z czujników takie jak stan sond lambda, czujniki położenia, brak zapłonu na świecy itp. sprytne skanery potrafią jeszcze diagnozować całą elektrykę w samochodzie, te mniej sprytne pokażą jedynie błędy. To że pojawił się jakiś błąd, nie znaczy, że faktycznie istnieje problem, np. po założeniu gazu często wywala błąd sondy lambda mimo że wszystko jest w porządku. Wg mnie najlepiej sprawdzić, stan na stacji diagnostycznej, wszystkie luzy w zawieszeniu, skład spalin powie ci o stanie silnika i katalizatorów. Komputer niestety nie pokaże ci stanu cz. mechanicznych takich jak łożyska itp. to bez pracochłonnego rozbierania niestety jazda w ciemno. No ale jak się kupuje od kogoś nieznajomego, to inaczej się nie da.
Amerykański Duch z Roadrunners
karlone
Zaawansowany

Miejscowość: Śląsk
Interesujące?
0

Post» 17 Kwi 2009, 17:54

witam, i tak też zrobię, po wstępnych oględzinach, zabiorę auto na stację diagnostyczną i tam się okaże co w nim naprawdę siedzi :D
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Interesujące?
0

• Galeria motoryzacyjna
    Summer Cars Party 2009
    BMW Z4 roadster, zamknięty dach, bok
    1/4 mili Bemowo
    Opel Astra GSI
    Suzuki Vitara przejazd przez błoto