Diagnostyka komputerowa

diagnostyka komputerowa

14 Kwi 2009, 23:21

Witam, mam takie pytanie, które nie jest danym problemem technicznym, lecz jakby nie patrzeć wiąże się z tą tematyką.

Interesuje mnie czy wszystkie wady techniczne danego samochodu można wykryć po podłączeniu go do komputera na stacji diagnostycznej, pytam o to ponieważ jak do tej pory czyli raz jak kupowałem samochód, obyłem się bez tego i niestety albo źle trafiłem albo ten typ tak ma :mrgreen:

Na kolejny samochód chce przeznaczyć więcej kasy i będzie to terenówka, a jak wiadomo różne rzeczy przychodzą właścicielom takich aut do głowy, wiec chce mieć jasno co i jak jest z danym samochodem.

Oczywiście wcześniej samemu oglądnę to auto, i oglądnie je także ktoś kto ma taki samochód i ma o nim pojecie, no i właśnie interesuje mnie jak to jest z tym komputerem.
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław
  • Re: diagnostyka komputerowa

15 Kwi 2009, 12:16

Pewne wady komp. pokaże ale nie wszystkie.
    Najważniejszą żeczą jest skrzynia biegów i żeby sprawdzić jej stan należy oddać auto na diagnostyke (mowa tu oczywiście o automatach)
    Zależy to też od rodzaju komp. czy ma taką opcje zapamiętywania usterek i wad lub czy ktoś takie dane wprowadził (serwis powinien)
    Tak czy inaczej możesz podpiąć auto ale pomoc (mechanika kumpla)jest najlepszym rozwiązaniem.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

Re: diagnostyka komputerowa

15 Kwi 2009, 19:08

skrzynia w tym aucie ma być bezwzględnie manualna, więc już ta mozliwość odpada.

Więc tak w skrócie co jest możliwe do sprawdzenia prz kompa a co nie?

bo jak wiadomo nie każda osoba zgadza się żeby rozgrzebac im polowę samochodu w celu znaleznienia usterki ( nie chodzi mi o to, że chcą coś ukryć ale zwyczajnie sie boją o złe poskładanie całości do kupy)
    Wezyrro
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

15 Kwi 2009, 20:33

Nie da sie tak sprawdzic tylko przez komputer wszystkich usterek to musi byc osoba ktora ma pojecie o tym i wie od czego ma zaczac co jest najwazniejsze aby bylo sprawne i wsszystko posprawdzac metoda organoleptyczna. A co sie da na Stacji sprawdzic to sprawdzic trzeba zawiesznie Najlepiej na twiom miejscu bym sprawdzil cisnienie sprezania zobaczyl jakie powinno byc w instrukcji i czy we wszystkich cylindrach jest przyblizone i to ci powie bardzo duzo o stanie technicznym silnika , sprawdzic skutecznosc amortyzatorow na stacji no takie rzeczy na stacji ci sprawdza takze polecam.Poz
    dawidbn
    Zaawansowany

Miejscowość: Koszalin

15 Kwi 2009, 21:54

dzieki wielkie

Mi najbardziej zalezy na silniku zawieszeniu i napedach... o drobna elektryke czy tego typu rzeczy się nie martiwe bo to nie ma być habeta na laski tylko w teren i wyprawy.
    Wezyrro
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

16 Kwi 2009, 16:41

na kompie jedynie sprawdzisz błędy z czujników takie jak stan sond lambda, czujniki położenia, brak zapłonu na świecy itp. sprytne skanery potrafią jeszcze diagnozować całą elektrykę w samochodzie, te mniej sprytne pokażą jedynie błędy. To że pojawił się jakiś błąd, nie znaczy, że faktycznie istnieje problem, np. po założeniu gazu często wywala błąd sondy lambda mimo że wszystko jest w porządku. Wg mnie najlepiej sprawdzić, stan na stacji diagnostycznej, wszystkie luzy w zawieszeniu, skład spalin powie ci o stanie silnika i katalizatorów. Komputer niestety nie pokaże ci stanu cz. mechanicznych takich jak łożyska itp. to bez pracochłonnego rozbierania niestety jazda w ciemno. No ale jak się kupuje od kogoś nieznajomego, to inaczej się nie da.
    karlone
    Zaawansowany

Miejscowość: Śląsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia 10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia
    Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi. Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ...
    Zadbaj o szyby i czyste światła Zadbaj o szyby i czyste światła
    Jazda samochodem z brudnymi szybami potrafi być bardzo niebezpieczna i znacznie ograniczać pole widzenia. Zwłaszcza zimą podczas opadów deszczu lub śniegu, gdy na drogach leży sól i błoto, które stale ...

• Re: diagnostyka komputerowa

17 Kwi 2009, 17:54

witam, i tak też zrobię, po wstępnych oględzinach, zabiorę auto na stację diagnostyczną i tam się okaże co w nim naprawdę siedzi :D
    Wezyrro
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Grand Turismo Polonia 2008
      Porsche 911 Turbo S
      EMS Brussels
      WST 1/4 MILI
      Audi A8 hybrid, 5