Diesel bez filtra DPF do miasta?

Diesel bez filtra DPF do miasta?

09 Paź 2016, 12:36

Witajcie,
Strasznie napaliłem się na zakup Volvo S40 w kwocie do 27 tysięcy.
Niestety w tej kategorii dominują silniki Diesla.

Jeździć będę przede wszystkim po mieście - głównie do pracy 17,5km w jedną stronę, z czego zdecydowana większość po trasie szybkiego ruchu.

Zastanawiam się , czy w takim wypadku silnik Diesla 1,6 pozbawiony filtra DPF nie byłby złym wyborem? Spośród takowych najłatwiej byłoby mi zakupić odpowiedni egzemplarz.
Jacgues
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Diesel bez filtra DPF do miasta?

09 Paź 2016, 12:59

Jacgues napisał(a):Jeździć będę przede wszystkim po mieście - zdecydowana większość po trasie szybkiego ruchu.

Więc w końcu po mieście, czy trasa :?: :?: :?: :lol:
Diesel jest niepolecany na krótkie odcinki <5km, ze względu na dosyć długie nagrzewanie się, a jazda na zimnym silniku zdrowa dla tegoż silnika nie jest. W Twoim przypadku diesel od biedy powinien się sprawdzić, tylko.... :?: czy-na-pewno-stac-cie-na-diesla-vt88824.htm
yeti65
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: mitsubishi lancer X
Silnik: 1,6mivec 117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Paź 2016, 14:04

Dzięki za doby artykuł.

Mieszkam w największym mieście Polski i jeżdżąc po nim, mogę pokonywać sporo km poruszając się po trasach szybkiego ruchu (ograniczenie do 80).

Normalnie w ogóle nie brałbym Diesla pod uwagę, gdyby nie fakt, że ilość ofert z fajnymi bezyniakami S40 jest przerażająco mała - tyle co kot napłakał.

Rozgrzanie silnika rano i zostawienie włączonego na 30 sekund po dotarciu do miejsca, w trosce o turbinę, to nie żaden problem.

Zastanawiam się tylko czy taki cykl mieszany (gdyż co najmniej połowa pokonywanych przeze mnie km nie będzie w stylu typowym dla miasta, a raczej w stylu jazdy w trasie) na odcinkach 15-17,5km można uznać za wystarczający, by jednak tego Diesla już nabyć...
Jacgues
Nowicjusz

Auto: Nie mam

09 Paź 2016, 16:58

W tej chwili lepiej jechać dookoła tego miasta niż przez centrum :mrgreen:
Żona jeździ z Zegrza na Ursynów to wiem :lol: Najbardziej szkodliwa jest tzw. jazda dookoła komina(na zimno) i ostre ruszanie (dwumasa dostaje w kość). Taksiarze też jeżdżą dieslami i jakoś dają radę. Problemem może być za to upolowanie zadbanej sztuki- często się zdarza, że są one mocno eksploatowane, bez należytej dbałości o serwis(ma być tanio).
yeti65
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: mitsubishi lancer X
Silnik: 1,6mivec 117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2014

09 Paź 2016, 19:00

S40 to dobry wybór ale w dieslu szukaj 2.0, spalanie niewiele większe a silnik o niebo lepszy i osprzęt nie będzie cierpiał. Przy 1.6 będziesz go wyżej wkręcał na obroty przez co osprzęt dostanie po p....., poza tym 1.6 ma 5 biegową skrzynię. Na twoim miejscu szukałbym jednak benzyny
Szukasz nowego Volvo lub Forda, nie wiesz które?
Potrzebujesz pomocy w skonfigurowaniu wymarzonego Volvo,
Chcesz porównać oferty dealerów?
Mogę pomóc, zawsze znajdzie się lepsza oferta ;)
pisz PW.
Rom33
Zaawansowany

Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy od: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Koniec ery diesla – czeka nas zmiana prawa w całej Europie Koniec ery diesla – czeka nas zmiana prawa w całej Europie
    Wyniki testu przeprowadzonego przez organizację ADAC nie pozostawiają wątpliwości – nowe samochody z silnikami Diesla mogą przekraczać normy emisji tlenków azotu nawet o 900 procent! Nie powinno więc dziwić, ...
    Limuzyna Audi A8 L extended Limuzyna Audi A8 L extended
    Życzenie klienta jest priorytetem dla czterech pierścieni, nawet wtedy gdy wymagania wydają się niezwykłe. Przykładem takiego podejścia jest przygotowanie specjalnej wersji Audi A8. Na zamówienie jednego z europejskich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • SKODA Rapid Spaceback, biała
      Pożegnanie sezonu 2013
      Lotnisko Dajtki - Piknik
      MTL - Autosalon