Diesel bez filtra DPF do miasta?

Diesel bez filtra DPF do miasta?

09 Paź 2016, 11:36

Witajcie,
Strasznie napaliłem się na zakup Volvo S40 w kwocie do 27 tysięcy.
Niestety w tej kategorii dominują silniki Diesla.

Jeździć będę przede wszystkim po mieście - głównie do pracy 17,5km w jedną stronę, z czego zdecydowana większość po trasie szybkiego ruchu.

Zastanawiam się , czy w takim wypadku silnik Diesla 1,6 pozbawiony filtra DPF nie byłby złym wyborem? Spośród takowych najłatwiej byłoby mi zakupić odpowiedni egzemplarz.
Jacgues
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Diesel bez filtra DPF do miasta?

09 Paź 2016, 11:59

Jacgues napisał(a):Jeździć będę przede wszystkim po mieście - zdecydowana większość po trasie szybkiego ruchu.

Więc w końcu po mieście, czy trasa :?: :?: :?: :lol:
Diesel jest niepolecany na krótkie odcinki <5km, ze względu na dosyć długie nagrzewanie się, a jazda na zimnym silniku zdrowa dla tegoż silnika nie jest. W Twoim przypadku diesel od biedy powinien się sprawdzić, tylko.... :?: czy-na-pewno-stac-cie-na-diesla-vt88824.htm
yeti65
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: mitsubishi lancer X
Silnik: 1,6mivec 117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Paź 2016, 13:04

Dzięki za doby artykuł.

Mieszkam w największym mieście Polski i jeżdżąc po nim, mogę pokonywać sporo km poruszając się po trasach szybkiego ruchu (ograniczenie do 80).

Normalnie w ogóle nie brałbym Diesla pod uwagę, gdyby nie fakt, że ilość ofert z fajnymi bezyniakami S40 jest przerażająco mała - tyle co kot napłakał.

Rozgrzanie silnika rano i zostawienie włączonego na 30 sekund po dotarciu do miejsca, w trosce o turbinę, to nie żaden problem.

Zastanawiam się tylko czy taki cykl mieszany (gdyż co najmniej połowa pokonywanych przeze mnie km nie będzie w stylu typowym dla miasta, a raczej w stylu jazdy w trasie) na odcinkach 15-17,5km można uznać za wystarczający, by jednak tego Diesla już nabyć...
Jacgues
Nowicjusz

Auto: Nie mam

09 Paź 2016, 15:58

W tej chwili lepiej jechać dookoła tego miasta niż przez centrum :mrgreen:
Żona jeździ z Zegrza na Ursynów to wiem :lol: Najbardziej szkodliwa jest tzw. jazda dookoła komina(na zimno) i ostre ruszanie (dwumasa dostaje w kość). Taksiarze też jeżdżą dieslami i jakoś dają radę. Problemem może być za to upolowanie zadbanej sztuki- często się zdarza, że są one mocno eksploatowane, bez należytej dbałości o serwis(ma być tanio).
yeti65
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: mitsubishi lancer X
Silnik: 1,6mivec 117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2014

09 Paź 2016, 18:00

S40 to dobry wybór ale w dieslu szukaj 2.0, spalanie niewiele większe a silnik o niebo lepszy i osprzęt nie będzie cierpiał. Przy 1.6 będziesz go wyżej wkręcał na obroty przez co osprzęt dostanie po p....., poza tym 1.6 ma 5 biegową skrzynię. Na twoim miejscu szukałbym jednak benzyny
Szukasz nowego Volvo lub Forda, nie wiesz które?
Potrzebujesz pomocy w skonfigurowaniu wymarzonego Volvo,
Chcesz porównać oferty dealerów?
Mogę pomóc, zawsze znajdzie się lepsza oferta ;)
pisz PW.
Rom33
Zaawansowany

Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy od: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    System otwierania samochodu aplikacją na telefon System otwierania samochodu aplikacją na telefon
    Toyota, największy producent samochodów na świecie, jest zainteresowana inwestowaniem w nowe formy korzystania z samochodów, takie jak car-sharing. Z myślą o usprawnieniu takich usług opracowała nowy system ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006