Diesel do 14 tysi!

28 Sty 2011, 14:15

Tyle, że Seaty z tamtych lat mają tak słabo wykonane wnętrza, że po 200tys. km wyglądają jak konkurencja po 400-500tys.km.
Było nawet o tym pisane w "Motorze" przy okazji opisu Toledo II.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Sty 2011, 14:19

Przykład na to, że na zadbane Toledo/Leona z lat 2000+ to odrobinę za mało jest.
Tak, wiem, na allegro jest ich mnóstwo, polecam podjechać obejrzeć kilka takich samochodów to zobaczysz o czym mówię. Sam w podobnych pieniądzach nie tak dawno szukałem z kolegą na początku Leona (po obejrzeniu kilku egzemplarzy do 15 tyś zł zrezygnowaliśmy, dziś jeździ właśnie Fiatem stilo 1.9 JTD z polskiego salonu kupionego za 14 tyś. Póki co, odpukać, bezawaryjnie.

[ Dodano: 28 Styczeń 2011, 14:21 ]
Jasiek90 napisał(a):Tyle, że Seaty z tamtych lat mają tak słabo wykonane wnętrza, że po 200tys. km wyglądają jak konkurencja po 400-500tys.km.
Było nawet o tym pisane w "Motorze" przy okazji opisu Toledo II.



Możliwe, jeździłem wczoraj Leonem kolegi z 2001r z przebiegiem 267 tyś no i dlatego piszę, bo w tym Leonie kierownica nie była nawet w połowie zużyta jak ta z linku.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

28 Sty 2011, 22:12

Fiko a ty co możesz powiedzieć o swoim aucie. ciekawią mnie też fordy


Odpóść sobie diesla Forda. Przy 160 tys (przebieg oryginalny) posypała mi się turbina, że było to w trasie to mnie to troszke kosztowało. Przy 200 tys strasznie dymił i podejrzewałem wtryski. Kilkakrotnie wymieniane były rury od Intercoolera.
Kumpel ma rok starszego niż mój czyli jego jest z 2003 roku i wymieniał pompę paliwa i wtryski. Także Alfa czy Lancia będzie dużo dużo lepszym wyborem.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

29 Sty 2011, 00:30

no właśnie fordy z zewnątrz mi sie podobają ale ogólne słyszę złe opinie.. dobrego leona naprawdę trudno znaleźć w tej cenie. Znajomy znajomego ma leona z 2000r w Tdi chyba 90koni i ma już na liczniku 400 i śmiga prawie jak nowy, tylko tutaj widać dbanie o silnik. Nie to co niektórzy myślą że jak zapali się kontrolka od rezerwy to tak samo jest z kontrolką oleju :razz:
kabzioczek
Nowicjusz
 
Posty: 49
Miejscowość: PT

29 Sty 2011, 14:01

Może raczysz wytłumaczyć dlaczego fordy to złe samochody ??? Mój znajomy ma mondeo mk2 jeździ i mówi że jest super samochód, po tym jak ford wprowadził do samochodów pare poprawek w 97r. to te samochody są naprawdę dobre i ciekawi mnie skąd słyszysz takie złe opinie

[ Dodano: 29 Styczeń 2011, 14:02 ]
A co do seatów to nie mam nic przeciwko, fajne i dobre samochody pod warunkiem że się o nie dba
mr.samochodzik
Początkujący
 
Posty: 78
Miejscowość: Biłgoraj

31 Sty 2011, 19:38

w zasadzie nic oprócz silników. Fiko też stwierdza na temat fordowskich dieslów że nie warto. znajomy w komisie miał mondeo w kombi 2004r 115km i żałował że to kupił i powiedział że już nigdy więcej..
kabzioczek
Nowicjusz
 
Posty: 49
Miejscowość: PT
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    W ciąży za kierownicą, a bezpieczeństwo jazdy
    Nie ma powodu, żeby kobieta w ciąży, szczególnie w pierwszych miesiącach, rezygnowała z prowadzenia samochodu, ale należy brać pod uwagę czynniki, które mogą wpływać na bezpieczeństwo jazdy, takie jak zwiększona ...
    5 sposobów w jakie motorsport wpływa na motoryzację
    "Sporty motorowe to coś więcej niż rozrywka, to klucz do rozwoju japońskiego przemysłu samochodowego. Tak, jak sportowcy, którzy dają z siebie wszystko podczas Igrzysk, producenci samochodów wykorzystują sporty ...