Diesel do 5 tys dla kobiety

28 Sty 2013, 19:44

Witajcie :)

Przejrzałam kilkanaście tematów, gdzie ludzie poszukują samochodów w tej kwocie - ale wszędzie LPG, a ja biorę pod uwagę tylko diesla.
Stąd mój temat. Może bardziej żeby utwierdzić się w postanowieniu, a może żeby coś jeszcze przemyśleć...

Mam do wydania 5 tys, szukam auta w ogłoszeniu do 5500 bo mniemam, że dam radę coś wynegocjować. Na czym mi zależy? Na tym żeby samochód nie palił zbyt dużo, nie był zbyt wielki, żeby jeszcze młodszy ode mnie był o parę lat ;)
Fajnie by było, jakby części nie były tragicznie drogie.
Służyć będzie do dojazdów na uczelnię (20km), do tego jakieś trasy w Polsce. Fajnie by było, jakby nie mulił jakoś przesadnie ;)

A co mam na celowniku?
Absolutny numer 1, wolałabym z niego nie rezygnować: Astra II, najlepiej z silnikiem 2.0. Coś takiego: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Drugie autko, które biorę pod uwagę to Fiat Punto II, coś w ten deseń: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
I trzecie to Opel Corsa B, coś takiego: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Przychylam się do tej Astry (tj niekoniecznie tego dokładnie samochodu, bo i tak chcę kupować auto za 2-3 tygodnie co najmniej), przede wszystkim dlatego, że najbardziej mi się podoba.
Nie chcę daewoo. Po prostu.

Dobrze myślę, czy może rozejrzeć się za czymś jeszcze innym?
Pzdr :)
Mojwa
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 27 01 2011
Auto: Nie mam

28 Sty 2013, 20:00

Musze Cie zmartwić ale Astre II sobie daruj za te pieniądze bo to będzie skarbonka bez dna i jeszcze z tym silnikiem 2.0 (należą do awaryjnych).
Punto II kupisz ale w benzynie,o dieslu też zapomnij.
Zostaje więc Corsa i ten budżet wystarczy aż nadto,dobre autko,tanie części,dobre silniki (szczególnie diesel Isuzu) no i dla kobiety w sam raz.

Ja od siebie dodam Citroen Saxo/Peugeot 106 (w dieslu są bardzo oszczędne),VW Polo III,Seat Ibiza,Fiat Bravo.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Sty 2013, 20:15

Z tej trójki co podałaś szukałbym Corsy B 1.5 TD w jak najmłodszym roczniku, najlepiej po fl.
KrzysiekSL
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: różne

28 Sty 2013, 21:34

Czyli Astrę sobie odpuścić zupełnie? Nie ma co liczyć, że trafi się na auto, które pojeździ?

Seat czy VW mają drogie części z tego co wiem, prawda?

Edit: Corsa w jak najmlodszym roczniku, tj za jakimi rocznikami sie rozgladac? Przyznam szczerze ze nie wiedzialam ze miala FL... powiesz cos wiecej? :)
i jeszcze jedno pytanie - czy Corsy nie gnija przesadnie? Mialam astre 1 w moim wieku i byla strasznie zgnita.
Mojwa
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 27 01 2011
Auto: Nie mam

28 Sty 2013, 22:13

a może [link do otomobile.pl wygasł]
:)
sterngre
Nowicjusz
 
Posty: 44
Prawo jazdy: 01 04 1997
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW
Silnik: 2000
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

28 Sty 2013, 23:36

Mojwa napisał(a):Czyli Astrę sobie odpuścić zupełnie? Nie ma co liczyć, że trafi się na auto, które pojeździ?

Seat czy VW mają drogie części z tego co wiem, prawda?

Edit: Corsa w jak najmlodszym roczniku, tj za jakimi rocznikami sie rozgladac? Przyznam szczerze ze nie wiedzialam ze miala FL... powiesz cos wiecej? :)
i jeszcze jedno pytanie - czy Corsy nie gnija przesadnie? Mialam astre 1 w moim wieku i byla strasznie zgnita.



Astre na 101% sobie odpuść za tą kwotę bo to będzie szrot.
Corsa to chyba najlepszy wybór. Masz tanie i ogólnodostępne części w razie jakby psikusa sprawiła. Za 5 tys. spokojnie kupisz coś z końcówki produkcji. Co do gnicia to kup najlepiej bez rdzy i dbaj to nie powinna się pojawiać.

Linki przykładowe :

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
ChiquiTTa
Nowicjusz
 
Posty: 47
Miejscowość: Mazowieckie
Prawo jazdy: 09 08 2011
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Przełomowe innowacje Toyoty, o których nie wiedzieliście
    Pierwszy elektryczny SUV na świecie, pierwsze auto wyścigowe z turbo czy też pierwsze sprzęgło bez toksycznego azbestu to tylko kilka z licznych innowacji Toyoty, które zmieniły i nadal pozytywnie zmieniają świat motoryzacji. ...

29 Sty 2013, 08:51

Nie,Seat i VW nie mają drogich części.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Sty 2013, 12:49

Zdecydowanie Corsa to najlepszy wybór z całej 3.
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

29 Sty 2013, 18:38

Corsa miała fl w '98 roku jak dobrze pamiętam. Różniła się grilem, kierownicą i miała częściej lepsze wyposażenie. Najlepsza byłaby Corsa z 2000r. w wersji Edition 2000. Miałabyś już fajnie wyposażone autko. Co do rdzy to corsa tak nie rdzewieje jak Astra czy Vectra.
KrzysiekSL
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: różne

29 Sty 2013, 19:44

VW ma właśnie tanie części. Do takiego golfa 3/vento na przykład zawieszenie to są grosze, silniki benzynowe bardzo dobrze znoszą gaz. A diesel za 5 tyś to ja bym nie ryzykował, o ile to się opłaca w przypadku nowych aut, to w przypadku starych jest nieopłacalne i nie ma co się oszukiwać.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

30 Sty 2013, 07:43

Zawsze można też poszukać starszej wersji Punto lub Fiata Brave TD/JTD.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Sty 2013, 11:43

O, te fiaty jeszcze przemyślę.

A dlaczego Punto II odpada? Dobrze mi się tym autem jeździ (mój ojciec ma w LPG), więc myślałam, że będzie OK :)
Mojwa
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 27 01 2011
Auto: Nie mam

30 Sty 2013, 12:30

I po co wrzucacie Corse z 2000 roku z przebiegiem 140 tys za 5 tys sprowadzoną z Niemiec?
Naprawdę wierzycie, że to jest dobre auto?
W NIemczech taka corsa kosztuje około 1500-1700 euro. To juz wychodzi ponad 5000 zl. Do tego trzeba dodac opłaty, transport i zarobek handlarza. Nikt nie rozdaje samochodów za darmo.
Więc albo taka corsa ma cofnięty licznik albo była bita albo zerdzewiała.
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

30 Sty 2013, 13:56

A ile Ty chcesz dać za 13letnią Corse? One po tyle chodzą a przebieg to wiadomo że może być krecony.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Sty 2013, 14:42

grzegorzd92 napisał(a):I po co wrzucacie Corse z 2000 roku z przebiegiem 140 tys za 5 tys sprowadzoną z Niemiec?
Naprawdę wierzycie, że to jest dobre auto?
W NIemczech taka corsa kosztuje około 1500-1700 euro. To juz wychodzi ponad 5000 zl. Do tego trzeba dodac opłaty, transport i zarobek handlarza. Nikt nie rozdaje samochodów za darmo.
Więc albo taka corsa ma cofnięty licznik albo była bita albo zerdzewiała.

Co ty się z choinki urwałeś. Nikt nie mówi, że od razu kupi z 2000 roku. Chodzi o sam model, a nie o konkretny egzemplarz. Co do ceny to chyba masz o tym pojęcie tylko z internetu, a jeżeli mowa o przebiegu to wiadomo, że w 90 % mają kręcone przebiegi.
KrzysiekSL
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: różne