Display Safe - problem z radiem Opel

22 Lut 2017, 17:56

Witam, od wczoraj jestem właścicielem Opla Corsy z 2004 roku. Problem dotyczy radia, a konkretnie wyświetalcza. Mianowicie zaraz po przekręceniu kluczyków, gdy załączy się radio, przez chwilę tylko wyświetlana jest aktualna częstotliwość, po czym pojawia się napis DISPLAY SAFE. Radio gra dalej, ale nie można sprawdzić jaka stacja akurat jest odbierana, jaka jest częstotliwość itp. Klikanie wszystkich guzików nie daje żadnego rezultatu, ale można zmieniać stację głośność itp, trzeba to jednak robić "na ślepo". Czy ma ktoś jakiś pomysł jak można rozwiązać problem?

Display Safe - problem z radiem Opel
carl998
Nowicjusz
 
Posty: 9
Zdjęcia: 4
Auto: nie mam

22 Lut 2017, 18:20

Prawdopodobnie było wymieniane radio lub wyświetlacz i nie zostały te dwie rzeczy do siebie przypisane + samochód. Jak wymieniasz samo radio bez wyświetlacza to powinno się je najpierw wylogować z poprzedniego samochodu, a następnie do twojego zalogować korzystając z interfejsu np. Tech2, OP-COM. W innym przypadku najlepiej przekładać komplet czyli radio z wyświetlaczem.

Jak masz kod do radia to wpisaniu jego radio łączy się z wyświetlaczem w parę, ale w przypadku kiedy kupisz radio bez wyświetlacza (oczywiście z kodem) to i tak nie da się przypisać go do nowego wyświetlacza bez interfejsu.

Widziałem, że na allegro był ktoś kto robił takie rzeczy poszukaj tam pod hasłem "display safe".
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

22 Lut 2017, 18:40

A gdzie można znaleźć ten kod? Będzie gdzieś w papierach?
carl998
Nowicjusz
 
Posty: 9
Zdjęcia: 4
Auto: nie mam

23 Lut 2017, 11:23

carl998 napisał(a):A gdzie można znaleźć ten kod? Będzie gdzieś w papierach?
Powinien być gdzieś zapisany, czasem jest taka karta z tym kodem. Może też być zapisany jakimś markerem na obudowie radia jak było wymieniane to też się zdarza.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999