Dla rodziny 2+1, na 2-3 lata, cena - nie wiem ile wydać

28 Mar 2015, 20:38

Hej,

Szukam z żoną samochodu do codziennej jazdy po mieście, raczej krótkie trasy 10, góra 20km dziennie. Czasem wyjazdy poza miasto, przeważnie do 80km ale i trasy po 300km będą robione. Drogi w moich okolicach są strasznie zaniedbane, dziury, koleiny, nierówności, "pofalowana" jezdnia. Jednak dłuższe trasy będą robione na dobrych ( jak na Polskę :) ) drogach.

Chciałbym żeby do samochodu wszedł wózek, najlepiej cały bez składania :/. Tu pojawia się problem. Ja myślę o jakimś większym i wyższym samochodzie. Żona z kolei upiera się na coś mniejszego ( np. Fiat Punto, Citroen C3 ) . Próbuję ją przekonać że mały jest mniej bezpieczny, nic nie wejdzie do środka, mniej komfortowy itp. Van raczej nie przejdzie ale może jakiś SUV, ewentualnie wyższe kombi?

Fajnie by było jakby samochód był wygodny, żeby nie było aż tak bardzo czuć dziur ( naprawdę okolica jest zryta jak kretowisko :P, a po zimie to już w ogóle ). Jest to dla nas ważniejsze niż spalanie, osiągi. Krótko: ma być wygodny.

Samochód ma być na rok, góra trzy lata. Planujemy niestety daleką emigrację i raczej nie będziemy auta ze sobą brać.

Cena. Jestem laikiem. Nie wiem kompletnie ile wydać. Najlepiej jakby coś do 10-15 tys się znalazło. Jednak jeśli warto to może być i 30 tys, chociaż raczej szkoda mi tyle wydawać skoro ma to być samochód na krótko.

Doradzicie za jakimi modelami powinniśmy się rozglądać? Marka itp bez znaczenia. Nie mamy żadnej ulubionej, jedynej. Jesteśmy bez uprzedzeń.
jellyOut
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 04 02 1984
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

28 Mar 2015, 21:19

Jak chcecie komfort to niech żona nie myśli że zazna go w puszce z segmentu B. Minimum komfortu zapewnia dopiero segment C czyli nie C3 a C4, nie Punto a Bravo. :ok: Poza tym jak ma wejść wózek to minimum kombi z segmentu C. Do takiego bravo jak już upchasz to bagażnik zawalony.. A jeszcze lepiej zainwestować w segment D- hb i kombii. Sedan jest też nieforemny i niewygodny jesli chodzi o przewożenie czegoś.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

28 Mar 2015, 21:50

Żona już się tak nie upiera.
C4 Picasso jest warty zainteresowania? [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] tylko ten jakoś podejrzanie tani.
jellyOut
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 04 02 1984
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

28 Mar 2015, 21:59

To ogłoszenie to typowa podpucha. C4 picasso kosztują przecież ponad dwa razy więcej. Samo auto jest niezłe, chcociaż ma trochę wad. Świetne diesle, dobra benzyna 2.0
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

28 Mar 2015, 22:23

jellyOut napisał(a):tylko ten jakoś podejrzanie tani.
Wpłacasz zaliczkę, kontakt się urywa. Najlepiej zainwestować w coś co trzyma cenę czyli np. Zafira B 1.8 lub Avensis/Corolla Verso lub Mazda 5
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

28 Mar 2015, 22:55

Dzięki za propozycję.

Jeśli byśmy zrezygnowali z możliwości przewożenia wózka bez składania to jakie modele byłyby godne rozważenia? Może bliżej 13-15 tyś.
jellyOut
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 04 02 1984
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mitsubishi ASX, LANCER i COLT z instalacjami LPG
    W polskich salonach Mitsubishi Motors są już dostępne modele ASX, Lancer i Colt z instalacjami LPG z pełną gwarancją. W takie instalacje można wyposażyć zarówno nowe samochody, jak i używane modele marki Mitsubishi. ...

29 Mar 2015, 10:09

Zafira A 1.8, Sharan/Alhambra/Galaxy 1.8T, 2.3, Mazda MPV
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra