Dobry i niezawodny SUV do 30 tysiecy

20 Lut 2017, 17:20

Czy możecie polecić mi dobrego w miarę taniego w eksploatacji SUV-a (oczywiście nie licząc tu kosztów paliwa, chyba że dobrze współgrającego z LPG). Powiększa mi się rodzinka. Dość często gdzieś wyjeżdżamy, więc chciałbym jak najlepiej zabezpieczyć rodzinkę i zwiększyć ich komfort podróży. Na czym mi zależy? Na wygodzie, ale jeszcze bardziej na niezawodności. Podoba mi się HONDA CRV III, ale tu trzeba troszkę większych nakładów niż są moje obecnie możliwości.

Czy możecie zaproponować coś rozsądnego z czy mieliście do czynienia?

Podobają mi się jeszcze Suzuki Grand Vitara, Mitsubischi Outlonder, ewentualnie CRV-ka 2. Czy coś może jest jeszcze warte zainteresowania waszym zdaniem ?
mumingo
Aktywny
 
Posty: 276
Miejscowość: Trzebnica/Wrocław

20 Lut 2017, 19:12

Poza modelami, które wymieniłeś, możesz też pomyśleć o spory SUVie - Chevrolet Captivia. Całkiem solidne auto, a przede wszystkim bardzo pakowne. W Twoim budżecie spokojnie możesz wybierać w benzynowym lub wysokoprężnym silniku. Nawet i 7-osobowe wersje znajdziesz.
Autotesto
Początkujący
 
Posty: 143
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie posiadam

20 Lut 2017, 19:25

Auto 7 osobowe jest mi niepotrzebne ale takie żeby dwoje rodziców o dwójka dzieci jechała w miare komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie. W miare tanie w eksplotacji i potencjalnych napraw
mumingo
Aktywny
 
Posty: 276
Miejscowość: Trzebnica/Wrocław

21 Lut 2017, 17:36

Jakieś jeszcze propozycje?
mumingo
Aktywny
 
Posty: 276
Miejscowość: Trzebnica/Wrocław

22 Lut 2017, 17:04

Zapytam przewrotnie - musi być SUV? Auta te nie są najczęściej zbyt komfortowe. Więcej palą i ich utrzymanie jest droższe od np. kompaktowych kombi, które są równie przestronne na przedniej i tylnej kanapie oraz mają większe bagażniki.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

23 Lut 2017, 19:29

Honda CRV bardzo dobra opcja zwłaszcza w benzynie.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Autolaweta na bazie - Toyota Land Cruiser serii J7
    Toyota Land Cruiser serii J7 znana jest jako praktyczna i niezniszczalna terenówka, wykorzystywana do najcięższych prac – od kopalni, przez wojsko, po służby ratunkowe i miejskie. Dobrym przykładem jest ciekawy ...

23 Lut 2017, 20:05

Kia Sorento
Volvo XC
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Lut 2017, 21:20

SUV-y od zawsze mi się podobały. Poza tym mam dwa powody dla których mają przewagę w moim przypadku. Mieszkam na wsi gdzie zimą nie zawsze dojeżdża pług poza tym dojazd do pracy to serpentyna po i z góry gdzie zimą ciężko wjechać i zjechać:)
mumingo
Aktywny
 
Posty: 276
Miejscowość: Trzebnica/Wrocław

23 Lut 2017, 21:22

to VOVLVO to jakie, z tego co się orientuję XC60 kosztuje spory worek pieniędzy:)
mumingo
Aktywny
 
Posty: 276
Miejscowość: Trzebnica/Wrocław

23 Lut 2017, 21:29

a czemu nie diesle?
mumingo
Aktywny
 
Posty: 276
Miejscowość: Trzebnica/Wrocław

24 Lut 2017, 08:07

Używaj opcji "edytuj" i nie pisz posta pod postem, ponieważ robi się burdel.

Nie diesle, ponieważ w przypadku aut, które wymieniłeś nie są za specjalnie udane (choć ten w Hondzie jest całkiem ok) i po prostu są tańsze w naprawach. Dużo też zależy ile km rocznie robisz.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Lut 2017, 13:21

Zastanawia się czy nie zwiększyć trochę budżetu i zakupu CRV-ki trzeciej generacji. Tylko czy warto założyć do niej gaz przy rocznych przebiegach ok 20-30k? Czy poszukać lepiej diesla?
mumingo
Aktywny
 
Posty: 276
Miejscowość: Trzebnica/Wrocław

26 Lut 2017, 15:48

mumingo napisał(a):Zastanawia się czy nie zwiększyć trochę budżetu i zakupu CRV-ki trzeciej generacji.
najpierw proponuje żebyś dobrze auto obejrzał czy Ci pasuje, przejechać się usiąść z przodu z tyłu i dopiero wtedy myśleć czy warto zwiększać dla niej budżet
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

27 Lut 2017, 09:37

mumingo napisał(a):Zastanawia się czy nie zwiększyć trochę budżetu i zakupu CRV-ki trzeciej generacji. Tylko czy warto założyć do niej gaz przy rocznych przebiegach ok 20-30k? Czy poszukać lepiej diesla?


Diesla? Na bliskie dojazdy nawet sie nie dogrzeje tym bardziej jego skomplikowana konstrukcja ukłąd wtryskowy, filtr cząstek stałych, dwumas.
To potencjalne kłopoty finansowe.
Jak kupujesz auto sprowadzane to co do przebiegu możesz sporo wtopić.
Benzyna jest pod tym względem bezpieczna, prosta konstrukcja sprawdzona i trwała. Jak chcesz auto zostawić na dłuzej to montaz lpg jest opłacalny.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

27 Lut 2017, 10:13

Wchodzisz na kalkulator instalacji LPG, wpisujesz swoje dane i wychodzi czy się opłaca zakładać gaz. Ale rozumiem Twój problem, miałem podobny, opiszę.

"Hmmmm... Kupię diesla, bo mało pali a ja mało jeżdżę. Kurde, te naprawy trochę drogie... To poszukam benzyny z gazem, niee bo to trupy praktycznie i są droższe. Ale sama benzyna? Kurde, muszę założyć gaz! Policzę sobie kiedy mi się zwróci dobra instalacja. Hmmmm... Po 25 miesiącach? 2 lata i dopiero wyjdę na zero? Pierdzielę, jeżdżę na benzynie." :D
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007