Dopisanie współwłaściciela

05 Lis 2009, 10:10

Cześć, jakich formalności trzeba dokonać aby dopisać współwłaściciela do dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia? Czy trzeba pisać jakiś akt darowizny? re-kalkulacja ubezpieczenia? jak to wygląda?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za odpowiedzi.
Iwan
Iwan
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Gdynia

05 Lis 2009, 12:49

ubezpieczenie na 90% się zmieni chyba że obie osoby mają tyle smo lat takie same zniżki itp
psioter5
 

05 Lis 2009, 13:08

Czyli będzie dopłata za wiek, ale nic więcej się chyba nie zmieni?
Iwan
Iwan
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Gdynia

05 Lis 2009, 13:45

no jeśli 2 osoba ma mniejsze zniżki to na pewno będzie. ja mam samochód na współwłaściciela i to nie jest trudne jak się kupi i rejestruje na 2 osoby, mój kolega ma wpisanego długopisem współwłaściciela ale to chyba tylko w Łomży tak się da :mrgreen: licz się z kosztem nowego dowodu rejestracyjnego i z tygodniem latania bo urzędach i oczywiście w 2 osoby bo sam nic nie zrobisz.
psioter5
 

05 Lis 2009, 14:17

psioter5 napisał(a):licz się z (..) tygodniem latania bo urzędach i oczywiście w 2 osoby bo sam nic nie zrobisz.


O upoważnieniach pewnie nie słyszałeś? Poza tym przerejestrowanie auta to kilka godzin (przynajmniej w Bydgoszczy).
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

05 Lis 2009, 14:25

Musisz przekazać samochód, lub jego część aktem darowizny, z samą rejestracją nie powinno być problemu, ostatnio rejestrowałem samochód i po skompletowaniu wszystkich dokumentów zajęło to jakieś pół godziny i od ręki miałem wszystko załatwione, razem z tablicami.
Miraku
Początkujący
 
Posty: 53
Miejscowość: Rogoźno
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochodem w góry na narty
    W górach jeszcze zima więc wiele osób wybiera się w tym czasie w góry, by pojeździć na nartach czy snowboardzie. Kierowcy powinni jednak odpowiednio przygotować się do takiej podróży, aby w bezpieczny ...
    Jaka jest polska motoryzacja czyli "Made in Poland"
    W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom - ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. ...

05 Lis 2009, 14:54

O upoważnieniach pewnie nie słyszałeś? Poza tym przerejestrowanie auta to kilka godzin (przynajmniej w Bydgoszczy).
Kubuch przeprowadzam się do Bydgoszczy w takim razie, u mnie na załatwienie takich spraw czeka się tygodniami, a upoważnienie jest ważne z dołączonymi czekoladkami dla urzędniczki
psioter5
 

05 Lis 2009, 21:39

potrzebujesz:
1. umowa darowizny lub kupna sprzedaży na drugą osobę
na tej umowie darujesz lub sprzedajesz część pojazdu tej osobie.
Robisz to najlepiej przed rejestracją, żeby nie płacić 2 razy.

tu możesz pobrać umowy:
darowizny
[link wygasł]

kupna sprzedaży samochodu
[link wygasł]

2. do urzędu komunikacji idziecie razem lub druga osoba Cię upoważnia - warto mieć kopię dowodu osobistego lub sprawdzić wcześniej w urzędzie czy nie będzie wymagany oryginał dowodu lub upoważnienie notarialnie poświadczone

tu możesz pobrać upoważnienie do rejestracji samochodu
[link wygasł]

3. nie zapomnij, że jeśli nie jest to najbliższa rodzina a wartość darowizny jest większa niż tysiąc złotych to trzeba złożyć druk PCC-3 do urzędu skarbowego i zapłacić 2% podatku

tu możesz wypełnić i wydrukować PCC-3
[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam