Doradzcie jakie autko bedzie lepszym rozwiazaniem:)

24 Mar 2013, 12:38

Witam .

Chcialbym dokonać zakupu autka do 20 tys. Preferuje 2 autka daje linki:

1.[link do marktplaats.nl wygasł]

2.[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Drodzy koledzy doradzcie jakie bedzie lepszym rozwiazaniem,funkcjonalnosc sie dla mnie liczy nie wyglad :) Preferowałbym autko w gazie .
Ziorniks
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 0- 0-2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

24 Mar 2013, 13:18

Primera jeśli już,to po 2005 r,TOYOTA? Wiem jakie są koszty ewentualnych napraw tego auta, nie kupiłbym w życiu,a trapią ją problemy,np.wadliwe turbiny,wtryskiwacze,dwu-masy(koszt wymiany 5-6 tyś zł). Pomyśl o innych samochodach.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

24 Mar 2013, 13:57

Z tych dwóch aut brałbym tojkę ponieważ silnik 2,0 116Km w miarę sie nie pierniczy. Wymienia się to co standardowo w dieslach dwumasa, wtryski ale to po paliwie w PL i po sporym przebiegu, turbina hmmm... tak jak w innych autach akurat w Avenie nie jest problemem.
W porównaniu do nissana nie bedzie kłopotów z rdzą, zawieszeniem, łożyskami skrzyni biegów, mniejsze spalanie, gorsza jakoś usług ASO nie raz trzeba kupić jakiś detal i zaczyna się filozofia.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Mar 2013, 15:09

Nie kupuj japonca w dieslu. Moze rozejrzyj sie za Vectra C .
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

24 Mar 2013, 15:40

Też ja tak sądzę,nie sądzę natomiast by TOYOTA miała lepszy silnik od fiatowskiego,koszty ewentualnych napraw są też zupełnie inne.Masz do wyboru dwa świetne silniki 1.9CDTi,dostępne od 2004r(120 i 150 KM)
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

24 Mar 2013, 18:10

Takę jestem teraz w kropce,mam jeszce troche czasu do namyslu :) Wiec moze inaczej jakie autko polecacie? Poza vectra c bo to nie mój gust takie które w miare wygladaja i sa tanie w eksploatacji :)Dodam ze interesuja mnie autka tylko w benzynie ewentualnie z gazem :)
Ziorniks
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 0- 0-2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Chevrolet Corvette C1
    Zupełnie inne oblicze ma natomiast Corvette C1. Pierwsza generacja legendarnego sportowego Chevroleta była dostępna wyłącznie ze zdejmowanym dachem. Miała być odpowiedzią na brytyjskie i włoskie kabriolety importowane po ...

25 Mar 2013, 10:05

Szczerze?Gdybym miał przeznaczyć około 20 tyś zł,to celowałbym w autko takiego producenta,które jest zdecydowanie lepsze od innych,a zdecydowanie tańsze.Mam podać wyniki testu TOYOTY AVENSIS z tym silnikiem ,o który pytałeś,a np. autkiem niższej klasy FIATEM BRAVO ,też w dieslu?! Celuj w FIATA,w dieslu,lepszego i tańszego w eksploatacji autka nie kupisz! Jeśli chodzi o silniki benzynowe ,jedynie nie nadają się do gazu silniki z rodziny TS,JTS oraz Multiair,tylko te silniki są na czarnej liście LPG.No, ale FIATA kupuje się w dieslu.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

25 Mar 2013, 11:04

Fiat hmm jakos nie mam przekonania do tych smochodów-wiem wiem sterotyp no ale tak mi zostalo :) Jednak wolałbym cos w benzynie i gazie,tez mam uprzedzenia do diesla :) Kolego a co sądzisz o Fordzie Mondeo [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ? :)
Ziorniks
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 0- 0-2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

25 Mar 2013, 11:36

Bardzo mi przykro,ten silnik znajduje się na bardzo czarnej liście silników nie lubiących LPG ! :(
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

25 Mar 2013, 12:23

To jaki samochód kupić zeby silnik pasował do lpg ? :) mazda 6 ? :)
Ziorniks
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 0- 0-2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

25 Mar 2013, 13:36

Żaden,który ma regulowane ręcznie zawory !Mazda 6 niestety ,też jest na tej liście.Jedynie Ople,Fiaty(prócz silników TS) można gazować prawie wszystkie jak leci,naturalnie są auta,które dobrze znoszą gaz ,ale niestety montaż jest zwyczajnie nieopłacalny(silniki z bezpośrednim wtryskiem benzyny)
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

25 Mar 2013, 13:42

Tak własniue dlateggo juz chce kupić autko z gazem zamontowanym,bo wiem ze zamontowanie gazu to duze sumy jeszce sekwencyjnego i to dobrego :)Ni nic wiec zjede z ceny co powiedz kolego o Mazdzie 323 f ? :) zawsze chcialem kupić lecz nie mialem okazji:) teraz chce kupic cos lepszego ale jesli mazda jest warta kupna,pod wzg eksploatacji i czesci zamiennych to mógłbym sie skucić :)
Ziorniks
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 0- 0-2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

25 Mar 2013, 13:44

Do gazu to te co podał PhantomASA1 + auta z grupy wieśwagena ewentualnie francuzy :)
Benzynowe japończyki są świetnymi autami ( jedynie blacha gnije :/ )
MatHl
Początkujący
 
Posty: 171
Prawo jazdy: 02 01 2012
Auto: Felka
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

25 Mar 2013, 13:50

Zawsze jest cos za cos :) VW no za duzo na drogach :D Francuzy hmm mówia ze elektronika szwankuje :D Teraz juz sam nie wiem co mam kupić :) Mam opla Vectre to blacha jest juz fatalna i che go wymiecnic pozatym pobiera olej i to za duzo juz :) Moze podeślijcie mi jakies linki zebymmógł sie glębiej zastanowic nad jakimś autkiem skoro te co ja chcialem tzn wybralem sa pożal sie boże :)
Ziorniks
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 0- 0-2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

25 Mar 2013, 13:59

Mazda 3 to oczywiście b.dobre auto,niestety silniki w tym aucie są na liście,roczniki aut 2003-2009)Regulacja zaworów w przypadku tego modelu jest drugie tyle droższa jak np.MONDEO III(tania nie jest!)Musisz szukać autka z hydrauliką zaworową oraz z utwardzonymi gniazdami zaworowymi.Szukaj dalej,gulniemy do tabeli ,czy taki silnik jest na liście,czy go nie ma.Ja bym się nie pakował w autko wbrew rozsądkowi,musisz wiedzieć,że jeżeli stanie się coś z głowicą np.to zamiennika nie kupisz,używki nie kupisz,pozostanie tyko ASO, a ceny głowic są tam kosmiczne!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)