Doradzcie jakie autko bedzie lepszym rozwiazaniem:)

24 Mar 2013, 12:38

Witam .

Chcialbym dokonać zakupu autka do 20 tys. Preferuje 2 autka daje linki:

1.[link do marktplaats.nl wygasł]

2.[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Drodzy koledzy doradzcie jakie bedzie lepszym rozwiazaniem,funkcjonalnosc sie dla mnie liczy nie wyglad :) Preferowałbym autko w gazie .
Ziorniks
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 0- 0-2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

24 Mar 2013, 13:18

Primera jeśli już,to po 2005 r,TOYOTA? Wiem jakie są koszty ewentualnych napraw tego auta, nie kupiłbym w życiu,a trapią ją problemy,np.wadliwe turbiny,wtryskiwacze,dwu-masy(koszt wymiany 5-6 tyś zł). Pomyśl o innych samochodach.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

24 Mar 2013, 13:57

Z tych dwóch aut brałbym tojkę ponieważ silnik 2,0 116Km w miarę sie nie pierniczy. Wymienia się to co standardowo w dieslach dwumasa, wtryski ale to po paliwie w PL i po sporym przebiegu, turbina hmmm... tak jak w innych autach akurat w Avenie nie jest problemem.
W porównaniu do nissana nie bedzie kłopotów z rdzą, zawieszeniem, łożyskami skrzyni biegów, mniejsze spalanie, gorsza jakoś usług ASO nie raz trzeba kupić jakiś detal i zaczyna się filozofia.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10311
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Mar 2013, 15:09

Nie kupuj japonca w dieslu. Moze rozejrzyj sie za Vectra C .
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

24 Mar 2013, 15:40

Też ja tak sądzę,nie sądzę natomiast by TOYOTA miała lepszy silnik od fiatowskiego,koszty ewentualnych napraw są też zupełnie inne.Masz do wyboru dwa świetne silniki 1.9CDTi,dostępne od 2004r(120 i 150 KM)
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

24 Mar 2013, 18:10

Takę jestem teraz w kropce,mam jeszce troche czasu do namyslu :) Wiec moze inaczej jakie autko polecacie? Poza vectra c bo to nie mój gust takie które w miare wygladaja i sa tanie w eksploatacji :)Dodam ze interesuja mnie autka tylko w benzynie ewentualnie z gazem :)
Ziorniks
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 0- 0-2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Za kierownicą w Dacia Jogger
    Nowa Dacia Jogger ma wszystkie cechy, których poszukują rodziny w samochodach segmentu C: zwrotność, komfort i bezpieczeństwo jazdy. Jogger jest zwrotny i łatwy w codziennym użytkowaniu. Kabina jest dobrze wyciszona ...

25 Mar 2013, 10:05

Szczerze?Gdybym miał przeznaczyć około 20 tyś zł,to celowałbym w autko takiego producenta,które jest zdecydowanie lepsze od innych,a zdecydowanie tańsze.Mam podać wyniki testu TOYOTY AVENSIS z tym silnikiem ,o który pytałeś,a np. autkiem niższej klasy FIATEM BRAVO ,też w dieslu?! Celuj w FIATA,w dieslu,lepszego i tańszego w eksploatacji autka nie kupisz! Jeśli chodzi o silniki benzynowe ,jedynie nie nadają się do gazu silniki z rodziny TS,JTS oraz Multiair,tylko te silniki są na czarnej liście LPG.No, ale FIATA kupuje się w dieslu.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

25 Mar 2013, 11:04

Fiat hmm jakos nie mam przekonania do tych smochodów-wiem wiem sterotyp no ale tak mi zostalo :) Jednak wolałbym cos w benzynie i gazie,tez mam uprzedzenia do diesla :) Kolego a co sądzisz o Fordzie Mondeo [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ? :)
Ziorniks
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 0- 0-2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

25 Mar 2013, 11:36

Bardzo mi przykro,ten silnik znajduje się na bardzo czarnej liście silników nie lubiących LPG ! :(
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

25 Mar 2013, 12:23

To jaki samochód kupić zeby silnik pasował do lpg ? :) mazda 6 ? :)
Ziorniks
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 0- 0-2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

25 Mar 2013, 13:36

Żaden,który ma regulowane ręcznie zawory !Mazda 6 niestety ,też jest na tej liście.Jedynie Ople,Fiaty(prócz silników TS) można gazować prawie wszystkie jak leci,naturalnie są auta,które dobrze znoszą gaz ,ale niestety montaż jest zwyczajnie nieopłacalny(silniki z bezpośrednim wtryskiem benzyny)
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

25 Mar 2013, 13:42

Tak własniue dlateggo juz chce kupić autko z gazem zamontowanym,bo wiem ze zamontowanie gazu to duze sumy jeszce sekwencyjnego i to dobrego :)Ni nic wiec zjede z ceny co powiedz kolego o Mazdzie 323 f ? :) zawsze chcialem kupić lecz nie mialem okazji:) teraz chce kupic cos lepszego ale jesli mazda jest warta kupna,pod wzg eksploatacji i czesci zamiennych to mógłbym sie skucić :)
Ziorniks
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 0- 0-2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

25 Mar 2013, 13:44

Do gazu to te co podał PhantomASA1 + auta z grupy wieśwagena ewentualnie francuzy :)
Benzynowe japończyki są świetnymi autami ( jedynie blacha gnije :/ )
MatHl
Początkujący
 
Posty: 171
Prawo jazdy: 02 01 2012
Auto: Felka
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

25 Mar 2013, 13:50

Zawsze jest cos za cos :) VW no za duzo na drogach :D Francuzy hmm mówia ze elektronika szwankuje :D Teraz juz sam nie wiem co mam kupić :) Mam opla Vectre to blacha jest juz fatalna i che go wymiecnic pozatym pobiera olej i to za duzo juz :) Moze podeślijcie mi jakies linki zebymmógł sie glębiej zastanowic nad jakimś autkiem skoro te co ja chcialem tzn wybralem sa pożal sie boże :)
Ziorniks
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 0- 0-2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

25 Mar 2013, 13:59

Mazda 3 to oczywiście b.dobre auto,niestety silniki w tym aucie są na liście,roczniki aut 2003-2009)Regulacja zaworów w przypadku tego modelu jest drugie tyle droższa jak np.MONDEO III(tania nie jest!)Musisz szukać autka z hydrauliką zaworową oraz z utwardzonymi gniazdami zaworowymi.Szukaj dalej,gulniemy do tabeli ,czy taki silnik jest na liście,czy go nie ma.Ja bym się nie pakował w autko wbrew rozsądkowi,musisz wiedzieć,że jeżeli stanie się coś z głowicą np.to zamiennika nie kupisz,używki nie kupisz,pozostanie tyko ASO, a ceny głowic są tam kosmiczne!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)