Ekonomiczne auto 8 tyś MAX.

11 Maj 2013, 20:21

Witam potrzebuję bardzo auta ekonomicznego (o tym później) do jazdy po mieście w zdecydowanej większości, koniecznie musi być 5-drzwiowe. Nie zależy mi na fantastycznych osiągach czy nawet takich rzeczach jak klimatyzacja, bo jest to dla mnie zbędne. Co do ekonomiczności. Bardzo chciałbym aby auto nie pożerało wielu pieniędzy.. Myślałem nad Punto, w benzynie po mieście chyba łyka 7l/100 więc nie jest najgorzej, ale myślę o gazie.. tylko nie mam pojęcia jakie to powinno być auto ( i raczej w grę wchodzi jedynie kupno z zamontowanym gazem, bo kupić jakiegoś za 6 tysięcy i wkładać w niego 1/3 tej sumy na gaz mija się z celem moim zdaniem.

5 drzwiowe z racji tej, że stosunkowo często będę jeździł w 4 osoby, czasem 5 więc fajnie gdyby auto nie było pokroju fiesty.

Dodam, że już w poniedziałek mam zamiaru jechać/umawiać się na oglądanie samochodów. Mieszkam w Katowicach, więc fajnie by było znaleźć coś w "pobliżu".

Dzięki :)
mareksk
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: nie mam

11 Maj 2013, 21:07

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Maj 2013, 10:12

Lanosy stoją za takie grosze? Nieźle, a może da ktoś coś prócz lanosa, jeszcze kilka propozycji? Myślę jeszcze ewentualnie nad Punto lub innych autach z gazem (bo na beznynę nie wiem czy coś prócz punciaka znajdę :()

A może corolla e11? Podoba mi się, tylko nie wiem jak tam ze spalaniem..

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Takie 2 puntka chyba najładniejsze w okręgu.. tylko też handlarze i trochę boję się od nich brać..

I ten trochę pewniejszy się wydaje:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Lub tutaj punto z gazem, co myślicie?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
mareksk
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: nie mam

12 Maj 2013, 15:16

Ja bym obejrzał to z gazem,przynajmniej od własciciela i ze świeżym gazem.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Maj 2013, 18:18

Jeżeli to zadbany egzemplarz,to podobnie jak w przypadku Fiata Bravy z LPG- warto,auta będą solidne i mało awaryjne,a przecież to się bardzo liczy. Do tego dochodzi również ekonomika jazdy. Popatrz tylko czy nie występuje tam przypadkiem korozja.
Rolcar
Początkujący
 
Posty: 55
Auto: Ford Focus II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

12 Maj 2013, 22:37

To co powiecie na to:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

podejrzanie tani, ale nie od handlarza i wydaje się być ładny.

Jest warty zainteresowania? A jeśli tak o co pytać i na co zwracać uwagę?
mareksk
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niesłyszący na drodze
    Liczba osób mających problem ze słuchem szacowana jest na 10%-15% wszystkich mieszkańców globu. W Europie problem ten dotyka około 80 mln osób. W Polsce liczba ta szacowana jest na około 1 mln. Terminem ...
    Volkswagen Caddy 4MOTION
    Volkswagen Caddy z napędem na cztery koła oferowany jest od 2009 roku. W 2010 roku marka zaprezentowała nową wersję tego najbardziej popularnego samochodu dostawczego Volkswagena w Polsce. Samochód został udoskonalony ...

14 Maj 2013, 06:55

No własnie podejrzanie tani.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Maj 2013, 10:37

Może Nissan Primera

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
lukzat
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 24 01 2002
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Primera, Scenic
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna