Drgania przy hamowaniu czy to tarcze???? Audi A3 1.9 Tdi ASZ

16 Sty 2011, 02:59

Witam jakiś czas temu przy hamowaniu wystąpiły drgania później problem ustal wiec nie zaprzątałem sobie tym głowy , przed zima i w zimie te bicie tarcz które podejrzewalem było prawie cały czas co hamowałem do drgania przy większych szybkościach było to odczuwane na kierownicy ale problem pojawiał się powiedzmy po kilku km myślałem tarcze już zużyły grzeją się i bija .Bylem już u mechanika powiedziałem mu o tych drganiach po przejechaniu kilku km stwierdził ze to będą tarcze do wymiany już patrzyłem po tarczach i klockach ale od kilku dni jak temp są na plusie nawet po dłuższej jeździe nie ma objawu bicia . I tu moje pytanie czy to rzeczywiście tarcze czy może coś innego by trzeba było naprawić. Czekam na wasze opinie bo sprawa dla mnie ważna bo szybko bym chciał coś z tym zrobić póki mam teraz na to czas.Pozdrawiam
batman500
Nowicjusz
 
Posty: 31
Miejscowość: Rybnik

16 Sty 2011, 21:54

raczej zaczął bym od tarcz;) jeżeli nie tarcze to taki efekt mogą też wywoływać skorodowane piasty:)
MlodyBarney
Początkujący
 
Posty: 116
Miejscowość: Chorzów

17 Sty 2011, 19:47

Kupilem tarcze ATE power disc i klocki ATE zobaczymy co bedzie etraz mysle ze ten zestaw dobrym wyborem???
batman500
Nowicjusz
 
Posty: 31
Miejscowość: Rybnik

20 Sty 2011, 10:31

ATE sa dobre. Kiedys mialem podobny problem. Okresowo samochod zachowywal sie jak tobie, by potem miesiac nic sie nie dzialo. Jak wymienilem tarcze z klockami to od tamtej pory zero problemow. Ja zamontowalem TEXTARY. Cena przystepna. Jakos pierwsza liga. Najtaniej na necie mozna znalezc w sklepach internetowych.
Goldiasz
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Szczecin

20 Sty 2011, 14:19

no juz zalozone i poki co zrobilem kilka km ale jzu inaczej i spokoj jutro dluzsza trasa wiec sie okaze , no a tak jak kolego powyzej mowisz czasem to spokoj a potem powracalo

[ Dodano: 21 Styczeń 2011, 21:24 ]
no i wszystko pięknie i ładnie jednak tarcze były przyczyna
Pozdrawiam
batman500
Nowicjusz
 
Posty: 31
Miejscowość: Rybnik
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen cross up!
    Volkswagen poszerza gamę modeli w wersji Cross: latem rodzinę tych lifestylowych aut wzbogaci cross up!, dołączając do obecnych już na rynku Cross Polo, Cross Golfa oraz Cross Tourana. Fanom Volkswagena Cross kojarzy się ...