Drugie auto - tani środek transportu - do 30km dziennie

25 Paź 2016, 21:01

Cześć Wam,

Szukam dla siebie taniego auta do pracy. Będę jeździć do 30km dziennie po niezatłoczonych ulicach. Dojazd typowo do pracy i na siłownie lub basen :)

Szukam auta z jak najmniejszym współczynnikiem spalania. Cena auta do 15 tys zł. Z racji tego że dojeżdżać do pracy będę za granicą to szukam auta mało awaryjnego żeby nie zbańczyć na mechanika :P :)

podsumowując:
- auto z bardzo niskim spalaniem
- budżet do 15 tys zł
- raczej benzyniak
- radio z obsługą formatu mp3 :naughty:
- mało awaryjne

auto może być starsze/młodsze - nie przywiązuję uwagi do rocznika, chodzi o niską awaryjność i małe spalanie
msn88ster
Nowicjusz
 
Posty: 31
Auto: Astra IIII GTC
Silnik: 1.6 103KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

25 Paź 2016, 21:15

fiat sc
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

26 Paź 2016, 07:49

Corolla e11
subb0
Aktywny
 
Posty: 319
Miejscowość: GDAŃSK / WARSZAWA
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Corolla E12
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

26 Paź 2016, 08:15

Toyota Yaris I ? Auto tylko do miasta, czy też po autostradach?

Fiat Seicent odradzam, jeżdżąca trumna. Auto dla samobójców. Blaszka od puszki z colą jest mocniejsza od tej w fiacie. Byle stłuczka jest już groźna. Znajomy kolegi zginął, bo na oblodzonej jezdni stracił panowanie i wbił się pod miejski autobus. I nie jechał szybko.
[link do autocentrum.pl wygasł]
Smutne jest to, że gdyby jechał swoim drugim autem (5* ncap + wysoka ocena w iihs), to by tylko wysiadł, się otrzepał i nabluzgał na drogowców...
Najgorszemu wrogowi nie poleciłbym tego badziewia...

Pamiętam, jak kolega w fiacie uno miał problemy z zamkiem, wkurzył się, kopnął lekko drzwi, i mu się wgniotły. I to sporo. Musiał wyklepywać. :lol:

Także polecanie takich niebezpiecznych aut, to jak polecanie jakiejś pani lekkich obyczajów. Może i tania, może i dobra, ale ma zaraźliwą śmiertelną chorobę. Dla odważnych (albo głupich). :ok:

ps
To jak z kupowaniem kasku motocyklowego na <znanym portalu aukcyjnym> za 30zł. Jest tanio, jest w miare wyglądający. Nie którzy mogą sobie jeździć w nim i nic się nie stanie. Ale w razie W? Co wtedy? To nie jest tak, że komuś życzę czegoś, tylko nigdy nic nie wiadomo. Nigdy się nie ma pewności. Im bezpieczniejsze auto, tym bardziej zwiększają się szanse przeżycia. A strzeżonego...
twecho
Początkujący
 
Posty: 64
Auto: M

26 Paź 2016, 08:50

Jako użytkownik SC i Uno i oba po wypadku mogę powiedzieć że trochę zależy od szczęścia,SC miało stłuczkę w mieście przy 40-50km/h i uszkodzeniu uległ zderzak,lampy i maska,ja miałem wypadek Unem,wbiłem się nim w drzewo przy około 50km/h,auto do kasacji (cały przód przestawiony i drzwi kierowcy) a ja jak widać żyje :mrgreen:

Wogóle śmieszne jest też dla mnie mieć 15k i myśleć nad SC czy Yarisem.. to już lepiej kupić Fiata Grande Punto czy Corolle ale E12.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Paź 2016, 09:01

nie wiem dla niektorych to smieszne dla innych nie...
mnie to nie smieszy :) szukam auta do jezdzenia do pracy a nie luksusów...
z racji tego ze mieszkam w szwecji i zima tutaj ostra to wybieram auto, normalnie rowerem jezdzilbym :)

jak mam jezdzic autem za 15 tys i wydawac po 1000 zl na paliwo miesiecznie to mija sie to z celem...
msn88ster
Nowicjusz
 
Posty: 31
Auto: Astra IIII GTC
Silnik: 1.6 103KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Jak bezpiecznie zaplanować wyjazd na narty?
    Dzięki zniesieniu części obostrzeń można już wybrać się na narty. W jaki sposób bezpiecznie przewozić sprzęt, jak dostosować styl jazdy do zimowych warunków i co warto ze sobą spakować na podróż w góry. ...

26 Paź 2016, 09:05

To w takim razie szukasz tańszego auta a nie za całą kwotę? Bo teraz sam nie wiem co proponować.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Paź 2016, 09:06

Autem głównie po mieście będę jeździć ale tutaj nie ma korków więc będzie płynna jazda po mieście, około 8-10 km w jedną stronę (do pracy) i tyle samo do domu.
msn88ster
Nowicjusz
 
Posty: 31
Auto: Astra IIII GTC
Silnik: 1.6 103KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

26 Paź 2016, 09:15

No właśnie, wszystko zależy od szczęścia. :D A szczęściu trzeba czasem pomóc. Przy W wszystko zależy od przypadku. Osobiście bałbym się jeździć (no ale to ja i moje fobie :lol: ). Jak ktoś ma pecha, to nawet noge w łóżku złamie.

Może nie koniecznie yaris I (nie wiem czy tyle starczy na yaris II), ale małe autko do miasta? Kolega jako drugie autko ma reno twingo i nie narzeka. Ten Fiat GP to rozsądna opcja (np chwalony tutaj na forum 1.4 95KM + lpg). Jeździłem gp w NL, tylko że Evo, i całkiem przyjemne autko na dojazdy do pracy. Więcej miejsca w środku niż w Yaris.

Masz zestawienia, które zrobił Pan Dzida:
getz-1-3-micra-k12-1-2-206-1-4-fabia-i-1-4-vt96962.htm
fiesta-vi-1-4-jazz-ii-1-4-ibiza-iii-1-4-swift-iii-1-3-vt96351.htm
matiz-0-8-seicento-0-9-106-1-0-lupo-1-0-vt95871.htm
gp-1-4-rio-ii-1-4-clio-iii-1-4-yaris-ii-1-3-polo-iv-1-4-vt95735.htm

Honda Jazz jest też dobrą opcją.
twecho
Początkujący
 
Posty: 64
Auto: M

26 Paź 2016, 09:26

Honda Jazz, bardzo pewne mało awaryjne auto.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Paź 2016, 10:47

Auta z lpg odpadają i silnik 1.4 za duży :)
LPG odpada bo w szwecji nie sprzedają LPG... nawet nie wiedza co to jest :P

Szukam auta do kwoty 15 tys zł, wiadomo mogę dołożyć więcej ale nie ma sensu... to jest typowo auto do zajechania. Jakbym kupił auto do 5tyś zł to pewnie zastanawiałbym się czy sprowadzać je później w ogóle do Polski.
msn88ster
Nowicjusz
 
Posty: 31
Auto: Astra IIII GTC
Silnik: 1.6 103KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

26 Paź 2016, 10:56

To czego Ty wkońcu szukasz,auto za 15k nie bo 1000zł szkoda na paliwo,5k też nie bo szkoda do Polski sprowadzać.. :unsure:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Paź 2016, 11:05

Jazz jest 1.2 i 1.4. Różnica w spalaniu 0,5 litra...
To kup jakiegos małego klekota bez turbo bedzie mało palił i mało jechał.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Paź 2016, 11:12

nie znam się na silnikach :) nie wiedziałem że jest taka mała różnica w spalaniu...
nie znam się dlatego zgłosiłem się z pytaniem do Was do osób które wiedzą jak pomóc :)
msn88ster
Nowicjusz
 
Posty: 31
Auto: Astra IIII GTC
Silnik: 1.6 103KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

26 Paź 2016, 11:50

Jeśli miasto i skandynawia to nie lepiej ogarnąć jakiegoś priusa? (nie wiem jak z cenami teraz)
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km