Duże, komfort, 19tyś

Które auto będzie lepiej spełniać wymagania?

Audi A6 Kombi
1
25%
Audi A4 Kombi
0
Brak głosów
BMW E46 Touring
1
25%
Skoda Octavia HB/Kombi
0
Brak głosów
Honda Accord
2
50%
Ford Mondeo
0
Brak głosów
Razem głosów : 4

19 Cze 2012, 10:24

Zostałem poproszony o zaproponowanie aut które spełniają takie kryteria:

Kwota: 19tyś
Silnik: Benzyna, która znosi gaz. 120km+
Nadwozie: duży HB, w ostateczności kombi. Jeśli jakiś sedan będzie miał opinie, że super się go prowadzi i komfort jazdy jest wysoki to można proponować.
Rok: 2000+, Oczywiście jak trafi się coś dobrego, ale starszego to myślę, że też będzie brane pod uwagę.
Blacha : Żeby przy takim roczniku jeszcze była, a nie wszystko zjedzone przez rudą. Pewnie znajdą się jakieś słabsze punkty, ale nie żeby całe auto.
Spalanie: Ekonomiczny :P średnie spalanie nie więcej niż 9,5l benzyny przy normalnej jeździe.
Prowadzenie: To jest jeden z ważniejszych czynników. Dobrze gdyby bez problemu rozwijał prędkość 200km/h i przy takiej predkości nie było strachu, że zaraz się rozpadnie lub lekko zawieje i wyleci z drogi. Dobrze trzymał na zakrętach.
Awaryjność: Najlepiej, żeby się nic nie psuło, ale tak się nie da. Dlatego jak najmniejsza.
Wyposażenie: Tutaj dużych wymagań nie ma. Standardowo: el . szyby, lusterka, kilma, centralny z pilota.
Inne wymagania: Komfort jazd - dobre wytłumienie jazdy po nierównościach. Dobre wyciszenie przy wyższych prędkościach, żeby dało się swobodnie rozmawiać przy wspomnianych 200km/h
Stylistyka: Masywna, sportowa. Podobają się azjatyckie auta oraz nowsze BMW

Myślę, że marki które warto brać pod uwagę to Audi, BMW, Honda, Mazda, Volvo, VW.

Macie jakiś propozycje?
Ostatnio edytowany przez swietekkk 26 Cze 2012, 11:55, edytowano w sumie 2 razy
swietekkk
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: krk

19 Cze 2012, 10:35

Ja polecam ci audi a6 c5 z silnikiem 1.8 T,jedyna bolączką jest wielowachacz,a po za tym auto bardzo wygodne,super sie prowadzi,do tego jest wzorowo zabezpieczone przed korozją ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

20 Cze 2012, 17:16

Bardzo fajna propozycja, jednak myślę, że spalanie może trochę przerazić.

A jakieś propozycje z segmentu D. Myślę, że powinno coś się znaleźć.

Jak mówiłem A6 C5 ma trochę za duże spalanie, jednak w wersji kombi się podoba, w sedanie gorzej.
swietekkk
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: krk

20 Cze 2012, 20:17

Benzynowe Peugeoty 407 z początku produkcji.
Może uda się wytargować bo to już 8 letnie auta.
Wzorowa stabilność jazdy przy autostradowych prędkościach i świetne zabezpieczenie przed korozją + dobre wyciszenia i świetna stylistyka.
Przy takich założeniach raczej nie patrzył bym na nic innego.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Cze 2012, 18:08

Nie wiem dlaczego, ale Peugeota kategorycznie odrzucają oraz inne francuski marki.

Może być segment C, ale w tym przypadku musi to być kombi. Oczywiście komfort równie ważny.
swietekkk
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: krk

24 Cze 2012, 21:26

Jakieś inne propozycje?
swietekkk
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: krk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Finał NIGHT POWER 2013 GP w Płocku / relacja
    Ostatnia runda tegorocznego NIGHT POWER Grand Prix zakończona. W Płocku zmierzyło się około 70 zawodników. W całym cyklu na starcie stanęło ponad 200 zawodników. Już wiemy kto jest najlepszy. Zwycięzcą całego ...
    Nowe Audi S3 Sportback - oszczędne, szybkie i komfortowe
    Moc 221 kW (300 KM) i moment obrotowy 380 Nm, sprint od zera do 100 km/h w pięć sekund – nowe Audi S3 Sportback oferuje najlepsze osiągi w swojej klasie. Charakteryzuje się też wzorcową efektywnością: silnik 2.0 TFSI ...

25 Cze 2012, 13:36

Kwota do 19 tyś,więc może nowszy model Forda Mondeo? też duży,sporo miejsca w środku, kilka wersji silnikowych do wyboru. Z diesla polecałbym w szczególności silnik TDDI.
Exedy24
Początkujący
 
Posty: 108
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: AUDI A4

25 Cze 2012, 21:19

Mówisz o tym po 2000r? Jeśli tak to odpada. W rodzinie jest i blacha to masakra. Drzwi wymieniane 2 razy. Częste problemy z silnikiem (benzynowy). Odpada.
swietekkk
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: krk

25 Cze 2012, 21:27

Z segmentu C to bym ci polecił:
Octavię,lub leona/toledo ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

25 Cze 2012, 21:30

Tyle, że z komfortem to one mają bardzo niewiele wspólnego :wink:
Skoro nie francuzy to może japońce?
np. Toyota Camry-także bardzo porządny i komfortowy samochód.
link przykładowy:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

25 Cze 2012, 21:49

Octavia jest brana pod uwagę jednak jest gdzieś na końcu.
Leon wydaje się trochę za mały.
Toledo hmm... tutaj chyba za octavia.

Ogólnie Toyota nie podoba się. Jednak ta Camry jest w miarę ok tylko, że mało dostępna, spalanie dość wysokie.

Myślę, że jeśli nie HB/kombi/sedan z segmentu D to jakieś kombi z C. Myślę, że kombi z seg. C będzie wystarczająco duże.

Co sądzicie o E46 w Kombi. Nadaje się na rodzinne auto? Nie miałem okazji użytkowania, dlatego nie wiem jak z miejscem w środku. Czy osoby z tyłu mają w mirę komfortowe warunki? Nie będzie problemu z włożeniem dziecka do fotelika? - pytam, bo gdzieś przeczytałem, że drzwi nie mają dużego konta otwarcia.
Ostatni i najważniejsza sprawa, jak jest w RDW w ziemie? Również kobieta będzie prowadzić te auto. Pytam, żeby potem nie powiedzieli, że chce ją zabić. :)
swietekkk
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: krk

26 Cze 2012, 19:37

Pozwolę sobie upnąć.
swietekkk
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: krk

27 Cze 2012, 20:40

BMW jak najbardziej
[link do oferty na Allegro wygasł]
ale skłaniał bym się ku Toledo z powodu rocznika ;)
Mat3usz
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 28 04 2011
Auto: ToledoIII

28 Cze 2012, 13:19

Też myślałem nad E39, jednak to już wyzsza klasa od E46 co za tym idzie droższa. Myślę, że E46 w kombi powinien wystarczyć.
Toledo pewnie wyrwie się z końcówki produkcji. Natomiast E46 gdzieś koło 00-02r. Wydaje mi się, że komfort wyższy będzie w BMW podobnie z wielkością auta.

A co możecie powiedzieć o C5 oraz V40?
swietekkk
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: krk