Dylemat z autem dla masażysty - 5500zł

24 Lis 2014, 14:56

JSM napisał(a):Audi 80 b4 kombi 2.3 Pb


Moim zdaniem w Twoim budżecie będzie to najlepsze rozwiązanie - auto do bólu proste, bardzo tanie w utrzymaniu, wytrzymałe, świetnie brzmiący 5-cylindrowy silnik benzynowy, duża podaż na rynku, więc jest w czym wybierać :wink:
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

25 Lis 2014, 23:53

Nad e34 myślałem, ale z jednej strony aż takiego dużego auta nie chce, a do tego trochę się go boje (pod kątem utrzymania, w końcu seria 5). Audii w kombi naprawdę mi przykuwa oko, ale ten silnik 2.3 133 km z klimatyzacja jest ciężko znaleźć. Łatwiej 2.0 E 140 km, nawet w quattro.
A powiedzcie mi jeszcze dwie rzeczy co do tych samochodów. Własnie w audi jak z tym ewentualnym quattro? (bardzo drogi jest w utrzymaniu - techniczne) Oraz myślicie, że takiego audi (bo co do e34 to na 100% tak bedzie) to cena wzrośnie lub się utrzyma, że jak za parę lat będę go sprzedawał to aż tyle nie stracę? Oznaczam, że o swoje auta dbam.
BTW scenica to nie widzę się jeszcze w rodzinnym vanie (25 lat) :P
JSM
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 27 07 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo 850
Silnik: 2.5 TDi 140 Km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

26 Lis 2014, 11:15

Zwykła 80 napewno nie ale te z quattro powinny trzymać cene.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Lis 2014, 17:13

JSM napisał(a):Nad e34 myślałem, ale z jednej strony aż takiego dużego auta nie chce, a do tego trochę się go boje (pod kątem utrzymania, w końcu seria 5).

Fakt, do gabarytów e34 trzeba się przyzwyczaić przesiadając się z mniejszego samochodu.
Też wiele naczytałem się o kosztach utrzymania serii 5, w końcu wyższa klasa... no i zacząłem analizować wszystkie możliwe podzespoły...
Stwierdzam ponad wszelką wątpliwość, że koszt części do e34 nie różni się wcale porównując z e30, e36...
Drogi serwis e34 to zwyczajny mit, drogi może i był ale 10 lat temu. Teraz części są za pół darmo a zamienników do wyboru do koloru, na dodatek samochód przesadnie prosty konstrukcyjnie. W końcu opiera się na e28.
Co do wzrostu cen e34 to powoli, powoli ceny zadbanych egzemplarzy zaczną rosnąć. Myślę, że to kwestia najbliższych 2-3 lat kiedy e34 zyska miano pełnoprawnego klasyka-youngtimera i ceny znacząco pójdą w górę jak to ma miejsce w modelu e30.
Co do wzrostu cen audi 80 myślę, że jeszcze wiele lat minie zanim ceny z wiekiem zaczną rosnąć.
Nie mniej jednak w Twoim przypadku poczciwa 80tka sprawdzi się bardzo dobrze jako samochód użytkowy. W końcu 80'tka to symbol trwałości i niezawodności audi. Niezawodności i jakości, po której pozostały już tylko wspomnienia patrząc na współczesne modele :mrgreen:
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

27 Lis 2014, 14:13

NA te chwilę znalazłem 3 autka które by mnie isteresowały. Co sądzicie?
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
JSM
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 27 07 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo 850
Silnik: 2.5 TDi 140 Km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

27 Lis 2014, 17:38

Nie jestem specem od audi ale na pierwszy rzut oka nie wygląda źle.

E34 prezentuje się nie najgorzej. Na + na pewno fotele sportsitze ( na przedostatnim zdjęciu widać łatę na boczku fotela kierowcy co sprzedawca próbował ukryć na reszcie zdjęć) ale przetarty fotel to standard z tym, że nie przeciera się przy przebiegu 250tys. km a taki przebieg samochodu widnieje w ogłoszeniu :D
Do tego elektryka, komputer obc 2 :D Silnik dobrze radzi sobie z tą budą, szkoda, że nie ma lpg bo trochę spali.
Jak nie masz daleko to na pewno warto samochód zobaczyć.

Volvo pojemne i wygodne jednak lakier wygląda na bardzo zmęczony zyciem.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

27 Lis 2014, 17:42

Audi ma dość dużo wyświetleń, rdza (?) możliwe że od odprysku bo powierzchowna więc lekko spryskać przeciw rdzy i pędzelkiem zrobić zaprawkę. Widać nie będzie a dalej nie pójdzie choć powierzchowna i tak nie jet taka groźna. :wink: Ogólnie wygląda dobrze.
BMW- W Ostrołęce już śnieg czy od tamtego roku się sprzedaje? :mrgreen: Po zdjęciach ładna
Volvo odpuść, tanie, zaniedbane i sprzedaje się od czasów tablicy więc coś musi być nie tak.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

27 Lis 2014, 18:33

Audi warte uwagi ale fakt zastanawia ta liczba wyświetleń.
BMW bardzo ładne,również warte uwagi. Koniu tak śnieg spadł w Ostrołęce :mrgreen:
Volvo wygląda na troche zmęczone,może nie sprzedaje sie od czasów tablicy tylko stare są zdjęcia.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

02 Gru 2014, 18:44

Oglądałem to e34 ale wg mojego "eksperta " jest to trochę podejrzane jednak fajnie wyposażone. Ostatnio jechałem za to e30 i uważam że taki w kombi mi wystarczy. Znalazłem jeden na olx w moim pobliżu w Wilanowie z benzyną 2.0 juz z LPG. Co myślicie o takim e30 z r6?
JSM
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 27 07 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo 850
Silnik: 2.5 TDi 140 Km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

02 Gru 2014, 18:48

Daj link to obadam :D
Generalnie nic lepszego od e30 jeszcze w motoryzacji nie wymyślono :mrgreen: :mrgreen:
Oczywiście przesadzam;p ale jestem zakochany w tym modelu.
Za 5,5 tys nie ma szans na kupno dobrego e30 R6
Mam nadzieje, że nie masz tego na myśli:
[link do oferty na Olx wygasł]
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

02 Gru 2014, 19:06

Akurat mam tego na myśli. (oczywiście ten dyfer będę wymieniał się ze znajomym który nie ma szpery, bo ja nie mam ochoty mieć driftowozu)
Mam świadomość że nie kupie w jakimś mega stanie, ale szukałbym by była jak najlepsza blacha i podłoga, a by zrobić go mechanicznie to już znalazłem fachowca od BMW, więc on pełną mechanikę by robił.
Mam jeszcze dwa typy (na te chwilę, bo nad e30 to trochę posiedzę aż znajdę coś konkretnego.)
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
(wiem że ostatni ma 1.8 ale za pewien czas bede miał szanse na swap na 2.5, lecz nie chce się babrać z papierkami w urzędzie komunikacji)
JSM
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 27 07 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo 850
Silnik: 2.5 TDi 140 Km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

02 Gru 2014, 19:17

ZAPOMNIJ O E30 W TYM BUDZECIE.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

02 Gru 2014, 19:33

Już jeden tu był co kupił BMW po kosztach. Konkretnie e36 chyba za 3.5k i to był złom na kołach. Poszukaj tematu, dawno to nie było.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

02 Gru 2014, 19:35

jiGsaw, w takim razie co byś mi doradził bym kupił za te 6000 zł (na razie), na czym za te 3-5 lat nie stracę przy sprzedaży. I ile wg Ciebie bym miał przeznaczyć na e30?
JSM
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 27 07 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo 850
Silnik: 2.5 TDi 140 Km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

02 Gru 2014, 19:45

Żebyś nie stracił? Golf. Serio na tych ubóstwianych złomkach nie stracisz.
Ale jeśli wchodzą w grę stare auta to nie stracisz na Sierce. Blacha wbrew pozorom nie jest taka zła. Teraz auto jest tanie ale za 2 lata myślę że będzie jak z e30, co miesiąc będzie drożeć.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Nie widzę lepszej alternatywy dla e30 bo MB 190 są drogie a Scorpio to inna liga, tak konkurent dla e34 ale utrzymanie tanie nie jest.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra