Dziennikarstwo

28 Mar 2008, 15:06

Moze z was ktos wie czy istnieje taki kierunek studiow jak dziennikarstwo motoryzacyjne. to bedzie (mam nadzieje) moj przyszly zawod- tzn jesli dobrze opanuje tajniki aut czyli ja to dzial:)
Hubertusss
Początkujący
 
Posty: 71
Miejscowość: Radom

28 Mar 2008, 16:06

A Ja jestem ciekaw jak można się wkręcić w taki zawód??
Chomik90
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 776
Miejscowość: Łowicz
Prawo jazdy: 26 06 2008
Auto: BMW
Silnik: 2.0 d 136km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

28 Mar 2008, 17:20

Niestety nie istnieje nic takiego :) Jest dziennikarstwo a potem szukając pracy idziesz do siedziby magazynu Auto Świat w CV piszesz za pasjonujesz sie motoryzacja i znasz sie na tym i wtedy mogą cię przyjąć ...

pozdRO
;*
Madmix
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 28
Miejscowość: Irlandia

28 Mar 2008, 19:56

napewno jest kilka odłamów dziennikarstwa,ale czy motoryzacyjne jest to nie mam pojęcia.Jeżeli chcesz zostać dziennikarzem motoryzacyjnym skończ najpierw taki kierunek,potem najcześciej jest tak że piszesz w jakieś małej gazecie.A jeżeli piszesz ciekawym i nietuzinkowym stylem to masz szanse się wybić.Niestety mało się dziennikarzy w Polsce którzy mają ciekawe teksty a od papki którą serwuje Auto-Świat i Motor robi się nie dobrze. :(
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia

28 Mar 2008, 21:20

dzieki za info :)
Hubertusss
Początkujący
 
Posty: 71
Miejscowość: Radom

28 Mar 2008, 22:20

generalnie żeby się wyrobić próbuj już teraz.Pojeździj paroma samochodami i napisz o nich jakiś tekst.Generalnie pamiętaj że żeby tekst spodobał się czytelnikowi nie może zawierać tylko informacji czysto technicznych.Wplataj w tekst anegdoty,opisuj ciekawostki związane z samochodem czy też zdarzenia które Ci się przytrafiły podczas testu.Takie teksty można było spotkać w śP miesięczniku Wysokie obroty,często do nich wracam.
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    COMFORT, ECO PRO oraz ECO PRO+: trzy tryby jazdy BMW i3
    COMFORT, ECO PRO oraz ECO PRO+: trzy tryby jazdy umożliwiające idealny kompromis między radością z jazdy i wydajnością paliwową. Podobnie jak w konwencjonalnie napędzanym samochodzie, zasięg pojazdu z napędem elektrycznym ...

28 Mar 2008, 22:56

Ja bym powiedział, że najpierw trzeba być kierowcą i fascynatem motoryzacji, a później dziennikarzem. Można pisać pięknie, ale jak się nie znasz na autach, to nic Ci z tego nie wyjdzie.

Natomiast jeżeli masz wiedzę, to zawsze możesz się wyrobić pod względem dziennikarskim. To nie eseje, felietony, czy publicystyka, że musisz wykazac się genialnym słownictwem, itd.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

28 Mar 2008, 23:34

Dwa razy to samo...
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

29 Mar 2008, 21:15

Ludzie nie zaśmiecajcie Forum :( :!: :!:
Pozdrawiam,
norpaw
norpaw
Stały forumowicz
 
Posty: 1107
Zdjęcia: 9
Miejscowość: k/Poznań

29 Mar 2008, 21:21

Niema takiego kierunku musisz iść na dziennikarza i potem na kierunek
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

02 Lut 2011, 00:20

Taki kierunek ma być uruchomiony na Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Trzeba będzie śledzić ofertę. Prawdopodobnie będą to studia zarówno licencjackie jak i magisterskie!!!
bartlo
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Wrocław

14 Maj 2012, 13:44

Faktycznie, na Dolnośląskiej Szkole Wyższej ruszyła już rekrutacja na dziennikarstwo motoryzacyjne - pierwsze tego typu studia w Polsce. Dla zainteresowanych podaję link: http://www.dlakandydata.dsw.edu.pl/index.php?id=4584
Czy myślicie, że jest zapotrzebowanie na dziennikarzy motoryzacyjnych?
Motofan21
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Honda Civic