Dziura w baku co robic?

29 Wrz 2014, 21:31

Witam dojezdzam do pracy autem renault megane I ,zauwazyłem dziure w baku czy nie bede mial problemow z autem albo jakis awari podczas jazdy??? dodam ze paliwo nie wycieka bo co dzien sprawdzam bak ale dziura jest dam zdj DSC_0559.jpg - otoFotki.pl a tu zdj z bliska, moje auto to renault megane I 96 r ma sie czy obawiac moge jezdzic bezpiecznie i czym zakleic dziure? dodam ze cały spód juz rdza ładnie go żżera pozdro
knapik
Początkujący
 
Posty: 128
Zdjęcia: 14
Prawo jazdy: 17 01 1980
Auto: renault megane

30 Wrz 2014, 05:33

Bak na pewno do wymiany, a jeśli rdza jak piszesz "zżera cały spód" czyli podłogę, to autko raczej nie przejdzie OBT.. Trzeba podjąć decyzję - robić albo złomować..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

02 Paź 2014, 22:10

tylko, że z 4 miesiace pojezdze i OC wychodzi i z tym autem bede musiał sie pozegnac!!! ,a co do baku to moge poxyliną albo poxipolem skleic dziure i bedzie trzymac czy to nic nieda ??
knapik
Początkujący
 
Posty: 128
Zdjęcia: 14
Prawo jazdy: 17 01 1980
Auto: renault megane

14 Gru 2014, 07:58

Jak nie da,jak da.Ja podobny wżer ale w misce olejowej,olej delikatnie kapał,zakleiłem,, distalem ,,wolno wiążącym,naturalnie olej musiałem wylać z misy i powierzchnię odtłuścić,autem potem jeździłem kilka lat i distal nie zawiódł,tylko musisz oczyścić i dobrze odtłuścić benzyną ekstrakcyjną,pokryć większą powierzchnię,distal jest najlepszym spoiwem jakie znam,wszystko inne przy nim siada,a tak przy okazji podczas awaryjnych wycieków sprawdza się zwykłe mydło,którym zakleja się dziurę , paliwa mydła ..nie rozpuszczają,rozrobione łapie nawet zaolejone powierzchnie,jeśli się najpierw dobrze wetrze w ściankę zbiornika,jeśli ktoś nie wierzy to niech spróbuje umyć dłonie umoczone w ON,lub olejem silnikowym mydłem ,powodzenia.Dzięki temu sposobowi przyjechaliśmy z Włoch.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Które hybrydy są najtańsze w zakupie i eksploatacji?
    Amerykański portal analityczny Kelley Blue Book sprawdził, które samochody hybrydowe są najtańsze w zakupie i użytkowaniu przez kolejne 5 lat. Pierwsze trzy miejsca w tej kategorii zajęły Toyota Corolla Hybrid, Prius ...
    Grillowanie, wyjazdy czy wesela - wczorajszy kierowca
    Letnie grillowanie, wyjazdy czy wesela często łączą się ze spożywaniem alkoholu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w takiej sytuacji często nie są zdolne do prowadzenia samochodu nie tylko tego samego wieczoru, ...