Dziwne trzeszczenie przy przyspieszaniu (jakby tarcie)

Dziwne trzeszczenie przy przyspieszaniu (jakby tarcie)

03 Wrz 2011, 19:20

Jestem posiadaczem VW Golfa 4 1.9 TDI 90 km (1998r). Przy ostrym przyspieszaniu słychać i czuć pod tyłkiem dziwne tarcie (chrobotanie czy tam nie wiem jak to nazwać). Najbardziej czuć to na 2 biegu, pomiędzy 1800-2500 obr. Czuje to też na pierwszym biegu ale już przy wyższych obrotach. Z początku myślałem że to ślizgające się sprzęgło ale nie odczuwam przy tym spadku przyspieszenia.

Za tydzień mam do pokonania ok 600 km. Więc muszę mieć samochód sprawny w 100 % . Proszę was o szybką pomoc i ewentualne poinformowanie o cenach takiej naprawy.
NiEGaz
Nowicjusz

Auto: Golf 4 1.9 TDI 90 KM

Re: Dziwne trzeszczenie przy przyspieszaniu (jakby tarcie)

04 Wrz 2011, 14:25

a jak sie skręci kierownica i przyspieszy gwałtownie to jest większe chrobotanie?
moze to byc albo przegub wewnętrzny albo zewnętrzny..
warto tez sprawdzic mocowanie silnika i skrzyni...
HARIBO
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: dublin -kraków
Auto: Ibiza
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nissan X-Trail - segment crossoverów Nissan X-Trail - segment crossoverów
    Nowy model łączy w sobie uznane tradycje Nissana w segmencie 4x4 z nowymi rozwiązaniami technicznymi czerpiącymi inspiracje z przełomowych crossoverów marki. Wynikiem tego połączenia jest samochód definiujący ...
    Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe
    Jeśli nie chcesz mieć problemu z łańcuchowym napędem rozrządu, powinieneś nauczyć się dbać o nowoczesny silnik. Myślisz, że skoro kupiłeś nowy lub kilkuletni samochód, to nie musisz nawet zaglądać pod maskę pomiędzy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili