Dziwne trzeszczenie przy przyspieszaniu (jakby tarcie)

Dziwne trzeszczenie przy przyspieszaniu (jakby tarcie)

03 Wrz 2011, 19:20

Jestem posiadaczem VW Golfa 4 1.9 TDI 90 km (1998r). Przy ostrym przyspieszaniu słychać i czuć pod tyłkiem dziwne tarcie (chrobotanie czy tam nie wiem jak to nazwać). Najbardziej czuć to na 2 biegu, pomiędzy 1800-2500 obr. Czuje to też na pierwszym biegu ale już przy wyższych obrotach. Z początku myślałem że to ślizgające się sprzęgło ale nie odczuwam przy tym spadku przyspieszenia.

Za tydzień mam do pokonania ok 600 km. Więc muszę mieć samochód sprawny w 100 % . Proszę was o szybką pomoc i ewentualne poinformowanie o cenach takiej naprawy.
NiEGaz
Nowicjusz

Auto: Golf 4 1.9 TDI 90 KM

Re: Dziwne trzeszczenie przy przyspieszaniu (jakby tarcie)

04 Wrz 2011, 14:25

a jak sie skręci kierownica i przyspieszy gwałtownie to jest większe chrobotanie?
moze to byc albo przegub wewnętrzny albo zewnętrzny..
warto tez sprawdzic mocowanie silnika i skrzyni...
HARIBO
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: dublin -kraków
Auto: Ibiza
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Siłacz wagi lekkiej - kompaktowy crossover Siłacz wagi lekkiej - kompaktowy crossover
    Po prezentacji Toyoty C-HR, kompaktowego crossovera japońskiej firmy, wśród mnóstwa pozytywnych komentarzy, w tym dotyczących awangardowej stylistyki i napędu hybrydowego, pojawiły się również pytania ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Stoisko Mercedes-Benz
      Volkswagen Jetta Hybrid
      Volkswagen Golf II z napędem na tył, szerokie koła
      Lancia Delta HF integrale