Dziwne zachowanie pedału hamulca - Lacetti

22 Mar 2012, 22:42

Witam. Niedawno zauważyłem dość niepokojące zachowanie pedału hamulca. Problem wygląda następująco. Czasami po uruchomieniu jadę przez moment - wciskam hamulec wpada on dosyć głeboko - głębiej niż zazwyczaj ale samochód normalnie hamuje. Potem wszystko jest ok, pedał juz robi się twardszy i podczas kolejnych hamowań już nie ma tak głebokiego zejścia, lecz wystarczy, że jadę dłużej bez hamowania i sytuacja powtarza się. Czy to normalne? Wcześniej miałem primerę i tak nie było. Hamulec zawsze łapał na tym samym pułapie.
mateusz3112
Początkujący
 
Posty: 109

23 Mar 2012, 12:19

Wygląda na zapowietrzone hamulce ..
Klocki nowe ?? Czy już czekają na wymianę ??
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

24 Mar 2012, 22:47

Jeżeli z tyłu masz hamulec bębnowy- to tam szukałbym przyczyny. Pewnie układ Lucas jak w Oplach- standardowo problem z rozpierakami- samoregulacją. Spróbuj na zatrzymanym aucie i odpalonym silniku kilka razy porządnie z całej siły wdusić hamulec i chwilkę potrzymaj. Tak z 5-6 razy. Chodzi o to, żeby szczęki i ich regulacja miały okazję zadziałać.

Inny powód i to też bardzo prawdopodobny to jakieś niedomaganie układu wspomagającego hamulec. Może jakaś mała nieszczelność na podciśnieniu serwa? Objawy przez ciebie opisane by podchodziły pod to. Jak używasz hamulca intensywnie na postoju, albo go trzymasz dłużej masz może wrażenie, że silnik pracuje inaczej? Pracuje na niższych obrotach, lub coś podobnego?
Bałem się i nadal mam obawy co do aut na "F". Jednak HDI rekompensuje te obawy.
karola44-81
Początkujący
 
Posty: 105
Miejscowość: Połaniec

01 Kwi 2012, 15:45

pachnie mi tu zapowietrzeniem ukladu hamulcowego...sproboj odpowietrzyc wszystkie hamulce i zobacz czy cos sie zmieni...powinno sie poprawic
Dizio
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 20 09 2002

02 Kwi 2012, 08:31

silvo44 napisał(a):Wygląda na zapowietrzone hamulce ..

Dizio napisał(a):pachnie mi tu zapowietrzeniem ukladu hamulcowego


Kolego ! ! ! !
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ekojzada zaczyna się, zanim wsiądziesz do samochodu
    Ekojazda to nowoczesny i oszczędny styl prowadzenia auta. Świadomy użytkownik samochodu mądrych wyborów dokonuje jeszcze przed ruszeniem z miejsca, m.in. poprzez dbałość o stan techniczny pojazdu. Warto być ekokierowcą, ...
    Lipcowe burze – uwaga na gwałtowne opady!
    Podczas burzy wielu kierowców najbardziej obawia się piorunów, ale skutkiem nawałnicy jest również zwiększone ryzyko poślizgu. Niebezpieczny jest zwłaszcza początek opadów, gdy woda łączy się z ...