Dziwny? Dźwięk klimatyzacji/alternatora. POMOCY

12 Sty 2016, 16:02

Witam. Praktycznie od roku w moim Audi A3 8L 1.8T AGU 98r. po włączeniu klimatyzacji da się słyszeć dziwny dzwięk - nie wiem do czego go można porównać , przypomina taki delikatny klekot , zdarza się ,że też go słysze nawet na wyłączonej klimie,jak już silnik jest dobrze rozgrzany. Ponadto ten "klekot/terkotanie" występuje gdy obroty silnika spadają poniżej 800(np czasem przy ruszaniu) ,wówczas światła przygasają,tak jakby auto miało zaraz zgasnąć i słychać ten dziwny dzwiek. Wydaje mi się,że ten problem pojawił się z pół roku temu. Co o tym myślicie ? Klime nabijałem , mechanik po nabiciu włączył klime i nie zwracał uwagi ,na ten dzwiek,być może sprężarka klimy pracuje dobrze ,a problem tkwi w alternatorze ? Proszę o porady i sugestie. Czy te dzwieki są normalne?
Poniżej zamieszczam dwa filmiki jak auto zachowuje sie po wlaczeniu klimy (ten pisk zaraz po włączeniu klimy to jeden z wiatraków,już to sprawdziłem,ale narazie nie bede go wymienial) Niestety na filmach nie słychać dobrze tego terkotania...Raz jest głośne,a czasami praktycznie w ogóle tego nie słychać...

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Bartek4012
Nowicjusz
 
Posty: 33
Auto: Brak

13 Sty 2016, 10:23

Jedyne co udało mi się usłyszeć, to po włączeniu klimy słychać sprzegło sprężarki.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Sty 2016, 11:01

Może to być sprzęgło sprężarki które jest na wykończeniu. Warto je sprawdzić.
Na załączonych filmach słabo słychać tą usterkę.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

13 Sty 2016, 21:25

Wydaje mi sie ,ze to mimo wszystko jednak to sprzeglo(obejrzalem kilka filmow z rozwalonym sprzeglem i u mnie jest podobny dzwiek),chociaz nie mam zabardzo pojecia jak sprawdzic czy na 100% to jest to.
Ogolem jakie sa konsekwencje w razie gdyby to sprzeglo do konca sie rozsypalo ?
Bartek4012
Nowicjusz
 
Posty: 33
Auto: Brak

14 Sty 2016, 13:40

Bartek4012 napisał(a):Ogolem jakie sa konsekwencje w razie gdyby to sprzeglo do konca sie rozsypalo ?
Może się skończyć zatarciem całej sprężarki, a w rezultacie jej regeneracją bądź wymianą.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

28 Sty 2016, 00:44

Problem został rozwiązany , na szczęście nie było to sprzęgło sprężarki :)
Wymieniłem jedynie sam pasek alternatora-który już był troszke zużyty i popękany (rolki sprawdzone i wszystkie są w dobrym stanie). Teraz wszystko działa cicho i ładnie...
Bartek4012
Nowicjusz
 
Posty: 33
Auto: Brak
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    SSSuper Drift Cup 2011 - Bagicz / relacja
    Lotnisko Bagicz znajduje się ok. 7 km od centrum Kołobrzegu i ok. 4 km od Ustronia Morskiego. Położone jest przy drodze krajowej nr 11 (wyjazd z Kołobrzegu ulicą Koszalińską). Pod samo lotnisko prowadzi również ścieżka ...
    BMW Concept serii 1 tii 2007
    Studium stylistyczne skupione wyłącznie na wyścigach motorowych. Samochód zbudowany w oparciu o BMW serii 1 Coupé wpisuje się w tradycję tworzenia kompaktowych, lekkich i sportowych aut coupé produkcji ...

03 Lut 2016, 13:35

Jeżeli chodzi o takie problemy to myślę, że nie będą stanowiły problemu dla profesjonalnych mechaników. Radzę sie tam udać z twoim problemem, na forum możemy tylko sobie gdybać :)
Ostatnio edytowany przez ArteK 11 Lut 2016, 11:35, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Reklama
bigben
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 05 07 2000
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Punto
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

28 Lip 2016, 22:07

Mam tak samo, ale trzęsie mi się na włączonej klimie ta część nad paskami. Chyba napinacz. Ten wyglądający jak aluminium okrągły element...
Mi to tak właśnie też klekocze jak dam za wcześnie wyższy bieg, a za mało gazu.
Co myślicie próbować mienić sam pasek, cały napinacz?
Dopiero 1600 dałam za sonde lambde i nowy katalizator bo mechanicy myśleli że to może być przyczyna...
Co byście zrobili na moim miejscu. Wkrótce jadę z rodzinka nad morze a to aż 600 km. Wolałabym mieć komfort i nie słyszeć tego. Tym bardziej że postraszyli mnie, że jeśli to napinacz, to stanę i auto na hol lub lawete
Pepelinka
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 07 07 1998
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Audi a3 AUM
Silnik: 1.8t
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

29 Lip 2016, 09:13

Pepelinka napisał(a):Co myślicie próbować mienić sam pasek, cały napinacz?
Co byście zrobili na moim miejscu. Wkrótce jadę z rodzinka nad morze a to aż 600 km.
Pasek można zdiagnozować i napinacz również. Podjedź do warsztatu niech sprawdzą i powiedzą jak wygląda pasek, czy nie jest popękany i wystrzępiony. Napinacz i jego rolkę napinającą pasek można sprawdzić bez wyciągania z samochodu. Do tego warto sprawdzić rolki prowadzące w jakim są stanie. Przed taką trasą warto to sprawdzić tu koszt ewentualnej wymiany nie powinien być wysoki.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

31 Lip 2016, 12:04

Dokładnie jak pisze kolega - przed tak długą trasą warto sprawdzić te elementy. Tym bardziej, że już nie chodzi o samą klimę, ale także o resztę podzespołów, które są napędzane przez pasek, a które nie pracujące ( przy zerwanym pasku bądź uszkodzonym któryś ze wspomnianych elementów ) unieruchomi auto na trasie.
Z opisu wydaje mi się, że do wymiany będzie napinacz paska, albo któraś rolka prowadząca.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000