Dziwny dzwięk turbiny Td4

24 Sie 2010, 09:11

Witam,

Od kilku dni jestem właścicielem 4 letniego Landka Td4. Wszystko było ok do wczoraj - jechałem na stację benzynową na oparach paliwa (czuć było duży spadek mocy, samochód strasznie mulił). Po zalaniu baku do pełna moc wróciła ale dźwięk turbiny na wysokich obrotach jest inny niż wcześniej. Przedtem był to wysoki lekki gwizd teraz jest głośniej i no nie wiem jak to opisać, w każdym razie słychać różnicę w tonie dźwięku.

Co z tym robić? Jechać do serwisu? Jak poważna może to być sprawa. Przyznaję się bez bicia, że instrukcję przeczytałem dopiero "po fakcie" i w niej wyraźnie pisze, żeby NIE JEŹDZIĆ na resztkach...

Pozdrawiam
Tread
Treadstone73
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Warszawa

24 Sie 2010, 10:06

Witaj zrobiłem to samo ,czyszczenie kolektora dolotowego i filtra paliwa +płukanie instalacji paliwowej pomogło.Nie dolewaj nic do baku Td4 tego nie lubi
piotr R
Aktywny
 
Posty: 354
Miejscowość: WGM
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Summer Cars Party 2009 / relacja
    Summer Cars Party - Najszybsza impreza tego lata już za nami! Powoli opadają emocje po Summer Cars Party 2009 - imprezie która odbyła się 26 września 2009 na Lotnisku Sportowym "Muchowiec" w Katowicach. Można było ...
    Mitsubishi Outlander - 5 gwiazdek w testach Euro NCAP
    Outlander - nowy crossover Mitsubishi Motors, który zadebiutował w Europie kilka tygodni temu, został poddany nowej serii testów zderzeniowych, organizowanych przez instytut Euro NCAP. Samochód uzyskał ...