Dzwine skoki temperatury.

24 Cze 2009, 20:50

Sluchajcie prosze was napiszcie co to moze byc. Otoz moj samochod wrocil z Lublina Podlaczylem radio ktore pare godz wczesniej mi przyszlo. Byly kostki ISO na radiu jak i w aucie wiec problemow nie bylo. Schodki sie zaczely dopiero gdy wracalem do domu po odebraniu auta dojezdzajac do garazu zauwazylem ze temp sie podnosi.. i bylo sporo ponad 90 i roslo ... :/ co moze byc tego przyczyna chyba nie radio co?

Astra 1992r
Infernus_90
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: Wawa
  • 24 Cze 2009, 21:30

    Normalna temperatura płynu chłodzącego to 90 - 95 stopni, jeżeli masz ponad te 95 stopni to sprawdź termostat i chłodnice. Nawet jeżeli było zwarcie to chłodnica i tak chodzi zazwyczaj bez bezpiecznika.
    Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy
    szakal1990
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 181
    Miejscowość: Wielkopolska

    25 Cze 2009, 05:32

    samochod tego dnia przejechal ponad 400 km ;/ daj mi tylko gwarancje na to ze radio nie ma z tym nic wspolnego :P

    PS> i tak mi szwagier sprzeglo przestawil bo mialem ze mi bralo tylko jak je lekko spuscilem a teraz od gory lapie i musze tp przestawic
    Infernus_90
    Początkujący
     
    Posty: 65
    Miejscowość: Wawa

    25 Cze 2009, 07:12

    możliwe że to jakiś problem z wentylatorem? przy podwyższonej temperaturze sprawdz czy jest włączony...
    lukasz428205
    Nowicjusz
     
    Posty: 4
    Miejscowość: HRUBIESZÓW

    25 Cze 2009, 13:28

    A po co chłodnicy bezpiecznik?Nie słyszałem jeszcze o bezpieczniku chłodnicy.O bezpieczniku wentylatora,owszem.Każdy wentylator ma swój bezpiecznik.
    Zacznij więc sprawdzanie bezpiecznika od wentylatora.Skoro w aucie były założone kostki ISO i były założone oryginalnie,to na radio jest napewno osobny bezpiecznik.Chyba,że ktoś wcześniej grzebał w instalacji.
    Jak ciecz chłodząca zagrzeje się do ponad 98 stopni,to kontroluj,czy włącza się wentylator.Czyjnik temp. który włącza wentylator,jest zazwyczaj nastawiony na temp. 98 stopni.Ciecz chłodząca zaczyna gotować się w temp. około 110 stopni.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      [E] 300C 3,5 / C6 3,0 / Legend IV 3,5 / GS 300 mk3
      Podstawowe kryteria zestawienia: - limuzyna segmentu E - silnik benzynowy o mocy ok. 250KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2006 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Chrysler 300C 3,5 - 249KM - ...
      Czy Honda Accord to dobra inwestycja?
      Decyzja o zakupie nowego auta dla wielu osób jest prawdziwą męczarnią. Bardzo duża oferta, bardzo dużo danych liczbowych, mnóstwo informacji. Jednak przyjrzyjmy się na przykładzie jednego z modeli Hondy jakie ...