Ekonomiczne autko dla młodej rodziny 2+1 do 6000 max.

12 Kwi 2014, 14:36

Witam.
Przymierzamy się do kupna samochodu do 6000 już z pakietem startowym czyli faktycznie auto do maks 5000.
- przestronne, najlepiej nadwozie hatchback lub liftback (pochyły tył, ale unoszony z szybą, bagażnik to tak minimum 300 l - im większy tym lepiej i dobrze, żeby dało się upchać wózek spacerówkę i coś jeszcze. Kombi raczej odpada chyba, że jakieś niewielkie.
- silniczek to benzyna do 1.6 maks. Ewentualnie 1.8, ale musi mniej palić. Gazu nie chcemy bo zajmie koło zapasowe, albo bagażnik. Ogólnie auto ma jeździć po mieście i w trasy raz na ruski rok tak do 300 km w jedną stronę. Czyli spalanie się liczy.
- auto trwałe i trzymające się kupy - mało podatne na rdze, a jeśli już to żeby go nie zjadała jak moje obecne tico, wytrzymałość mechaniczna. oczywiście auto będzie się psuć, ale chciałbym, żeby to najczęściej było bez pomocy mechanika i bez podnoszenia samochodu, czyli drobne usterki do zniesienia
- tanie części i ogólnie utrzymanie, opcjonalnie klima, wspomaganie i może jakie poduchy by siadły dla kierowcy i pasażera.

Jesteśmy na dorobku i to mocno początkowym więc pasuje liczyć siły na zamiary - wiadomo szaleństwa nie będzie, ale żeby to auto w miarę odpychało się od jezdni i nie rujnowało naszego skromnego budżetu. Jesteśmy dojrzałymi ludźmi mimo wieku i nie potrzebujemy szaleństw, a po prostu spokojnej eksploatacji auta, które będzie nam służyło i nie będzie kłuć w oczy sąsiadów..

Wiem, że patrzy się na stan, ale czy można znać jakieś typy, które spełniają te wymagania?
nie chcielibyśmy auta zajeżdżonego do granic, bitego z każdej strony dlatego mogą być jakieś tańsze marki popularne a niedoceniane i na przykład bardziej zadbane, a przez to i mniej psujące się.
kozdromen
Nowicjusz
 
Posty: 27
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Daewoo Tico
Silnik: 800
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 1999

12 Kwi 2014, 14:46

Fiat Brava 1.2 myśle, że spełnia wymagania. Brava z 1.2 produkowana jest od 1999 a na zadbany egzemplarz to takie minimum 5 tys musi być. Spalanie w mieście od 7l do 8l. No i bagażnik prawie 400 litrów.
A jak nie Fiat to może jakiś Rover serii 400
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

12 Kwi 2014, 15:02

nie no fiat może być :) ja potrzebuje propozycji z których już potem będę szukał według stanu :)
coś więcej o tej Brawie? silnik niezawodny? jak z zawieszeniem? mechaniką? elektryką?
Rover to jest marka godna polecenia? nie psują się te auta bardzo? klamka może mi odpaść, albo coś się połamać, poluzować, ale ciągle jeździć z zawieszeniem, albo poważniejszymi naprawami.

może być tak do 1.6 ewentualnie też.
jakieś jeszcze propozycje aut do ogarnięcia przez młodego bidniusieńkiego ojca rodziny? :D
kozdromen
Nowicjusz
 
Posty: 27
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Daewoo Tico
Silnik: 800
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 1999

12 Kwi 2014, 16:41

Witam,

Fiat Brava Będzie chyba najlepszy. Zatem Polecam!

Przykładowa oferta: [link do Gratka wygasł]
Myślę że może się przydać. Silnik 1.6 benzyna. :ok:
MotoBlogger
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Volvo XC60
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2013

12 Kwi 2014, 16:42

Niewiem skąd dokladnie jesteś ale może to Cie zainteresuje [link do Tablica wygasł] od 1właściciela.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Kwi 2014, 16:48

Brava 1.6 jedzie bardzo fajnie ale jest paliwożerna. Spalanie w mieście ok 11l.
Lepiej wybrać do miasta 1.2. Dobry kompromis pomiędzy osiągami, a spalaniem. Jak na 1.2 to jeździ całkiem fajnie. Silnik jeden z lepszych Fiata. Nie ma z nim problemów, oleju nie bierze. Jak w każdym aucie coś się czasem może popsuć. Ale części do Fiata są tanie. Zawieszenie, jak to zawieszenie. W niektórych samochodach są bardziej trwałe, a w niektórych gorsze. Nie jest może mega trwałe, ale źle nie ma. Jak poszukasz zadbanego samochodu to i z rdzą nie będziesz miał problemu. A w samochodach tej klasy ciężko będzie o większy bagażnik.
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zmiany w przepisach
    Od dnia 5 grudnia 2020, w życie wchodzą zmiany w przepisach dotyczących kierowców i właścicieli samochodów. - Tablice rejestracyjne / miejsce na pieczątkę podczas OBT / Prawo Jazdy / rejestracja pojazdu.

12 Kwi 2014, 17:46

no to jest opcja - fiat brava :) dosyć fajny wozik, ale czytam, że 1.4 kompletnie nieudane tak?
a jakie są poważne wady/usterki modelu, które unieruchamiają samochód na dłużej lub wykluczają z jazdy na trasie?

jeszcze jakieś propozycje macie? zależy mi na w miarę możliwości trwałej mechanice i zawieszeniu. Elektryka to jakieś tam pierdoły mogą wyłazić ale nie unieruchamiające pojazdu.
kozdromen
Nowicjusz
 
Posty: 27
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Daewoo Tico
Silnik: 800
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 1999

12 Kwi 2014, 20:22

Do fiata mimo wszystko podchodził bym z dużym dystansem...
Jeżeli szukasz samochodu zdroworozsądkowego, taniego w utrzymaniu i praktycznego a do tego za nieduże pieniądze do opel astra f będzie wprost idealny :D
Najpraktyczniejsza jest wersja kombi:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

A tu hatchback:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Najlepszy silnik w tych samochodach to 1.6 8v, trwały, niezawodny i względnie ekonomiczny. Dobrze znosi lpg. Jak bys kupił kombi to zmieści się butla a i bagażnika trochę zostanie.
Bezawaryjnością taka astra bije na głowę fiata z problematyczną elektryką.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

12 Kwi 2014, 20:43

Ale Astra F gnije w niesamowitym tempie. Także zawsze coś za coś. W Fiacie się czasem coś sypnie, jakieś pierdoły, które dużo nie kosztują(ale to ponoć tylko, mi się nic jeszcze nie sypnęło:p). Z Oplami mam przykre doświadczenie. Zresztą w Astrze F też się czasem coś sypie z elektroniki.
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

12 Kwi 2014, 20:49

Lepszej opcji w tym budżecie nie widzę :ok:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

12 Kwi 2014, 22:06

grzegorzd92 napisał(a):Ale Astra F gnije w niesamowitym tempie.

Jak widać po linkach, które wkleiłem nie wszystkie gniją. Fakt, rdza to bolączka astry ale bywają egzemplarze wolne od rudej jak widać. Mechanicznie stara astra jest niezwykle żywotna.
grzegorzd92 napisał(a):Zresztą w Astrze F też się czasem coś sypie z elektroniki.

A co się sypie z elektryki? Chyba tylko stabilizator napięcia w zegarach, koszt naprawy 3 zł i 5 min roboty we własnym zakresie nawet lutować nie trzeba.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

12 Kwi 2014, 22:53

Nie ma to jak oceniać blacharkę samochodu po zdjęciach :ok:
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

12 Kwi 2014, 22:57

no astra to dobra propozycja i rozważyłbym, ale czy istnieje prawdopodobieństwo, że znajdę coś do 50 km od Lublina? bo jest to przyjemny samochodzik jak widać i pewnie równie tani w utrzymaniu co fiat, ale kurcze żeby znaleźć zdrowy nie zajechany egzemplarz..

o lagunie sam myślałem, ale nie wiem czy to dobry pomysl bo jakby to nie było jest to klasa C chyba i 1.6 to może być za słaby do tego auta. Chociaż auto wielkie i bagażnik też?
jak w niej z rdzą, niezawodnością i cenami części?
kozdromen
Nowicjusz
 
Posty: 27
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Daewoo Tico
Silnik: 800
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 1999

13 Kwi 2014, 07:07

1.6 wbrew pozorom jest dynamiczny i ekonomiczny. Jest to klasa D. A jak nie Laguna to może mniejsze Megane?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

13 Kwi 2014, 08:21

no to laguna ewentualnie jest do rozważenia.. fajne, duże auto :) bagażnik jest duży w liftbacku więc nie potrzebne jest kombi. Zbiera bardzo pozytywne opinie jak na francuskie Renault :)
jakieś słabe strony tego modelu? coś co dokucza i wyklucza z jazdy?

megane.. hmmm opinie o tym są średnie a niektórzy po internetach twierdzą nawet, że jest to o wiele gorsze auto od laguna i psuje się tam wszystko co może. Też mają zarzuty do nietrwałości mechaniki auta, o elektryce i elektronice już nie wspominając. Przypomniałem sobie, że wujek miał kupioną w salonie. Dzwoniłem do niego i nie wyrażał się dobrze o tym aucie.. a przecież auto krajowe i on o to dbał bo kupił za niemałe pieniądze. Ja mu wierze i dla mnie odpada megane.
Laguna tak.
no to mamy - fiat brava, renault laguna i warunkowo astra (dobra blacha musi być).

a co powiecie na przykład o Fiacie Marea Weekend?? to to samo co brava czy ma inne rozwiązania jakieś? też nawet znośne autko :)
a na przykład xsara 1.6 liftback, albo peugeot 306?
dobre to auta są?
kozdromen
Nowicjusz
 
Posty: 27
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Daewoo Tico
Silnik: 800
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 1999