Ekonomiczny Hatchback o uniwersalnym zastosowaniu ++20 tyś

30 Kwi 2015, 14:48

Witam, zacznę od tego że sprowadziłem sobie fiata grande punto 2006 silnik 1.2 65 KM przebieg 75 tyś. Z tatą postanowiliśmy jednak go sprzedać ponieważ moc i wykonanie są zbyt ubogie a szukamy czegoś na parę dobrych lat.

-Przebieg- <100tyś
-Rocznik- 2006<
-Moc - minimum 80KM
-Spalanie - obrzeża miasta/ miasto (Kraków) spokojna jazda 7,5-8l
-Silnik - Diesel/Benzyna obojętne mogę także założyć LPG jeśli będzie to sensowne
- Marka - uprzedzony jestem tylko do dwóch Koreańczyków, a tak to bez uprzedzeń :)
-Tylko 5 drzwiowe
-Wyposażenie - Klimatyzacja, elektryczne szyby, elektryczne lusterka, wbudowane radio, czym więcej tym lepiej :)
-Wykonanie - no i tutaj szukam czegoś znacznie lepszego niż to co oferuje grande punto
-Części - Chyba każdy chce żeby były tanie i łatwo dostępne, podstawowe naprawy będziemy wykonywali sami wiec dobrze byłoby gdyby samochód to umożliwiał

Jeśli o czymś pomyślę to jeszcze dopiszę a teraz o budżecie
Samochód też będę sprowadzał z Niemiec. Kwota to ++20 tyś złotych myślę że w tej cenie znajdzie się coś sensownego.

Z góry dziękuje za pomoc :)
Shimek
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Renault Kangoo 1.5 Dci

30 Kwi 2015, 15:24

Shimek napisał(a):<100tyś

Jeśli chcesz wierzyć, że ktoś kupił w salonie auto po to by jeździć nim 10 tysięcy rocznie to proszę bardzo, ale jak dasz mechanikowi 100 zł to możesz mieć przebieg nawet 50 tysięcy. Szczególnie jeśli:
Shimek napisał(a):Samochód też będę sprowadzał z Niemiec

Tam ludzie jeżdża więcej niż u nas
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

30 Kwi 2015, 15:26

Shimek napisał(a):-Przebieg- <100tyś
-Rocznik- 2006<
Dw durne kryteria dzięki którym wepchałeś się w Punto 1.2 :ok:
radzę odpuścić i będzie lepiej.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

30 Kwi 2015, 19:02

tomek70 napisał(a):Jeśli chcesz wierzyć, że ktoś kupił w salonie auto po to by jeździć nim 10 tysięcy rocznie to proszę bardzo,

Przy silniku benzynowym w Polsce, to nic dziwnego, w ogóle wśród ludzi mieszkających w mieście.
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI

30 Kwi 2015, 19:09

pkc napisał(a):w Polsce

Shimek napisał(a):Samochód też będę sprowadzał z Niemiec

Poza tym nie chodzi mi o to by odrzucać wszystkie co mają poniżej 100, lecz by się na to nie nastawiać
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

30 Kwi 2015, 20:45

tomek70 napisał(a):Poza tym nie chodzi mi o to by odrzucać wszystkie co mają poniżej 100, lecz by się na to nie nastawiać

Sugerowałem się, ze mówisz o Polskich samochodach, a autor faktycznie chcę sprowadzić :)
Ale tak czy siak, Niemiecki rynek nowych aut jest znacznie bardziej obszerniejszy od naszego, tam tak samo benzynowymi autami ludzie mogę robić 10tyś.km rocznie, tyle tylko, że auta z małym przebiegiem są tam mocno w cenie, więc racja, ze nie ma się co na to nastawiać.
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    0.9 l/100 km hybrydową Toyotą Yaris
    0.9 l/100 km hybrydową Toyotą Yaris - rozstrzygnięcie konkursu Toyota Motor Poland W sobotę 6 października Toyota Motor Poland zorganizowała finał konkursu "Wygraj nową hybrydową Toyotę Yaris ". Po czterech miesiącach etapów ...

30 Kwi 2015, 21:22

Panowie, widać że niektórzy z was nigdy nie mieszkali w małym mieście lub na obrzeżach gdzie żeby zrobić zakupy lub podjechać do pracy robić się max 20km dziennie. Wierzcie lub nie ale mamy BMW e34 które kupiliśmy 2 lata temu z przebiegiem 100 tyś. Przebieg pewny bo od znajomego. I nie będę sypał przykładami z rodziny gdzie są cinquecenta z przebiegami 120 tyś...

Druga sprawa szukamy na spokojnie, punto było dobrym zakupem, samochód od osób prywatnych, jedyną jego wadą jest to ze samochód jaki chcemy musi się nadawać od czasu do czasu w trasę 1000km ++ jako zastępczy dla mojego taty pracującego w Niemczech.

Przymknijcie oko troszku na te dane pokroju rocznika i przebiegu to już moja głowa czy coś takiego znajdę :) Cena w szczególnym wypadku mogła by iść nawet ponad 25 tyś.

Co do sprowadzania to ceny samochodów o takich parametrach są podobne, nie twierdzę że punto kupiliśmy super okazyjnie, ale w tej samej cenie mamy pewniejszy przebieg, lepsze wyposażenie i przede wszystkim lepszy stan zawieszenia. Kto był w Bawari kłócić się nie będzie :)

Jeśli wyjaśniłem parę kwesti to prosił bym o jakieś propozycje :)
Co sądzicie o Fiacie Bravo ? Czy darować sobie tą markę ?
Shimek
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Renault Kangoo 1.5 Dci

30 Kwi 2015, 23:13

fjat nie
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

30 Kwi 2015, 23:22

Shimek napisał(a):Co sądzicie o Fiacie Bravo ? Czy darować sobie tą markę ?

Bardzo fajne auto, szczególnie w silniku 1.4t
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

01 Maj 2015, 12:59

Napisałem na forum po to żeby otrzymać coś więcej informacji, popartych jakimiś doświadczeniami lub argumentami. a nie samo "Fiata Nie" :)
Shimek
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Renault Kangoo 1.5 Dci

01 Maj 2015, 14:01

wypowiedź "Fiat nie" jiGsawa na tym forum jest już legendarna nie mająca nic wspólnego z doradzaniem i wiedzą o modelach tej marki więc olej ją,bo dla niego tylko BMW istnieje :ok:

Bravo bardzo udany samochód i godny polecenia szczególnie, że do drogich nie należy. Silniki udane, tanie naprawy i części, nie rdzewieje jak nie bity. Z wad to taka sobie jakość wnętrza i czasem coś nie działa z elektryki.
Ostatnio edytowany przez dzida, 01 Maj 2015, 14:02, edytowano w sumie 1 raz
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

01 Maj 2015, 14:01

Nie traktuj poważnie jigsaw, bo to psychofan BMW :roll:
Bravo dobre auto. Dynamiczny, bezawaryjny silnik, dobra blacha. Zdarzają się drobne problemy z elektryką
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14071
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

01 Maj 2015, 15:31

Tak tak słuchaj forumowych speców, którzy z fiatem do czynienia nie mieli. :lol: Ja na fiatach zęby zjadłem i wiem co mówię.

Fiat to samochód dla majsterkowicza. Tak jak maluch. Jak chcesz, żeby co chwilę coś się działo spektakularnego w Twoim garażu, chcesz być zaskakiwany przez tajemnicze usterki i patrzeć z niedowierzaniem na to co się wyprawia, lubisz podejmować rękawice (te warsztatowe), to FIAT jest dla Ciebie.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

01 Maj 2015, 15:46

Miałeś Bravo skoro jesteś specem od niego? - proszę uświadom nas o typowych usterkach bez użycia słów: "poprzednie", "przewiduję", "wróżę" itp.
No i nie ma to jak porównywać do malucha (to tak jak porównać BMW do Isetty czy jak to się tam zwało) :D
Takie pierdzielenie, a w rzeczywistości zbiera lepsze opinie od Golfa V ;)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

01 Maj 2015, 16:07

jiGsaw napisał(a):Fiat to samochód dla majsterkowicza. Tak jak maluch
ta, a ogień jest ciężki do uzyskania jak to miało miejsce za czasów ludzi pradawnych :roll:
Zastanów się czasami co piszesz, a najlepiej nie wypowiadając się o innych autach niż BMW :yes:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14071
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004