Ekonomiczny samochód do 6000 zł

Re: Ekonomiczny samochód do 6000 zł

09 Paź 2016, 11:14

A co z samochodami, które rzeczony przebieg 180 tysięcy mają już po 3 latach użytkowania? W nich też silnik, zawieszenie i wszystko jest na wykończeniu i samochód za niedługo będzie się nadawał do wyrzucenia? Przecież takie auto trafia nadal do obiegu, przez kolejne lata już nie robi takich rocznych przebiegów, ale i tak po 15 latach będzie miało realnego przebiegu 400-500 tysięcy.

Przebieg naprawdę nie odzwierciedla stanu jednostki, chyba, że mówimy o sytuacjach skrajnych, tj. jeden egzemplarz ma 150 tysięcy przebiegu a drugi 350-400 tysięcy, wtedy ciężko mówić, że ten drugi będzie w lepszej kondycji niż ten pierwszy, ale jeśli mówimy o różnicy 150 a 250 to naprawdę wychodzi na to samo, bo ten pierwszy zapewne jeździł krótkie trasy na niedogrzanym silniku i będzie w podobnym stanie, jak ten, który przejechał 100 tysięcy więcej, ale na trasach.

Taka rada dla Ciebie - poproś jakiegoś kolegę, znajomego, który zna się na motoryzacji OBECNEJ, aby pomógł Ci kupić ten samochód, bo widzę, że sam nie masz o tym większego pojęcia pisząc, że 19 letnia Vectra z LPG mająca przebieg 249 tysięcy kilometrów (byłbym mile zaskoczony, gdyby to był prawdziwy przebieg, a nie cofany) ma przebieg ponadnormatywny, czyli za duży. :)
Petento
Początkujący

Auto: VW Polo

09 Paź 2016, 11:24

Ja czasami użytkuje Astre F 1.4 z przebiegiem ponad 300tysięcy i wiesz co Ci powiem? Oprócz standartowych wymian (rozrząd,olej itp.) auto jeżdzi bez żadnego dokładania bo nic złego się z nim nie dzieje.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

09 Paź 2016, 11:44

Petento napisał(a):Taka rada dla Ciebie - poproś jakiegoś kolegę, znajomego, który zna się na motoryzacji OBECNEJ, aby pomógł Ci kupić ten samochód, bo widzę, że sam nie masz o tym większego pojęcia pisząc, że 19 letnia Vectra z LPG mająca przebieg 249 tysięcy kilometrów (byłbym mile zaskoczony, gdyby to był prawdziwy przebieg, a nie cofany) ma przebieg ponadnormatywny, czyli za duży.

Gdybym miał takiego znajomego nie pisałbym tutaj.
Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat samochodów które podlinkowałem wcześniej?
Ekterion
Nowicjusz

Auto: Nie mam

09 Paź 2016, 11:58

1.Silnik taki sobie,119tysięcy to on miał ale kiedyś,handlarz na 90%..
2.Cały przód w innym odcieniu,handlarz i sam niewie z jakim silnikiem jest auto..
3.Przód po dzwonie,kiepski silnik,śmieszna cena i ten przebieg.. :lol:
4.Zdjęcia pierwsza klasa.. :roll:
5.Możesz obejrzeć bo ładnie się prezentuje.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

09 Paź 2016, 12:36

Barol napisał(a):1.Silnik taki sobie,119tysięcy to on miał ale kiedyś,handlarz na 90%..
2.Cały przód w innym odcieniu,handlarz i sam niewie z jakim silnikiem jest auto..
3.Przód po dzwonie,kiepski silnik,śmieszna cena i ten przebieg..
4.Zdjęcia pierwsza klasa..
5.Możesz obejrzeć bo ładnie się prezentuje.

Dzięki za odpowiedź. Audi sobie odpuszczę ;)
Pytanie dotyczące corolli z pkt. 5: Czy lakierowanie całego samochodu nie jest trochę dziwne?- nie sygnalizuje jakiego poważnego wypadku? Zastanawiam się nad zakupem i stąd te pytania.
Może ktoś podesłać jeszcze jakieś rozsądne oferty? Mogą być z wyższym przebiegiem itp. byle auto nadawało się Jeszce do jazdy.
Ekterion
Nowicjusz

09 Paź 2016, 13:45

Jak ktoś dobrze pomalował nie ma zacieków to spoko.

https://www.olx.pl/oferta/fiat-1wlascic ... 24dc37b35a - pierwszy właściciel,przegląd i OC na rok.
https://www.olx.pl/oferta/honda-civic-s ... beaeff198c - wrzucałem już na forum,bardzo ładnie się prezentuje.
https://www.olx.pl/oferta/honda-logo-1- ... f875290a9c
Barol
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Volkswagen Atlas - 7-miejscowy SUV Volkswagen Atlas - 7-miejscowy SUV
    Światowa premiera Volkswagena Atlasa w Kalifornii. Nowy 7-miejscowy SUV przeznaczony na rynek Stanów Zjednoczonych został 27 października późnym wieczorem zaprezentowany na molo w Santa Monica, gdzie kończy ...

• Re: Ekonomiczny samochód do 6000 zł

09 Paź 2016, 14:44

Chłopaki mają rację, a na dowód ich słów mogę opisać pewne swoje doświadczenie - gdy pracowałem w komisie, przyjechał do nas pewien starszy pan swoją Vectrą B 1.6 8v B+G rocznik bodaj 1996, gdy to jego auto miało przebieg... 419k km. Auto było w bardzo fajnym stanie. Gdyby zasłonić cyferblat z przebiegiem niewiele osób byłoby w stanie odgadnąć faktyczny przebieg. Do czego zmierzam. Pomyślisz pewnie, że auto stało nie wiadomo ile, bo wszyscy patrzyli na cyferki. Otóż nie, wóz sprzedał się w jeden czy dwa dni, bo przyjechali normalni ludzie i go kupili.

P.S poczytaj http://www.forumsamochodowe.pl/poradnik-kupujemy-auto-za-kilka-tys-zl-vt92465.htm oraz http://www.forumsamochodowe.pl/przebieg-rocznik-stan-czy-marka-co-jest-wazne-przy-zakupie-vt92905.htm
    mike
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

18 Paź 2016, 17:06

Kończąc temat: kupiłem Renault Megane I Coupe 1.6 z przebiegiem 60 tyś km., 2002 r. wiem, wiem nie uwierzycie. Od pierwszego właściciela i z polskiego salonu, z pełną dokumentacją od pierwszej zaliczki po przeglądy, rachunki i wymiany części, doposażony w m.in. sprawną klimatyzację, bez wielkich przygód w swojej historii. Do wymiany był akumulator (umierający) i oponki (był na zimowych z 2002 r. O.o, kupiłem za 4900 zł po negocjacji)
    Ekterion
    Nowicjusz

18 Paź 2016, 17:10

Pokaż zdjęcia bo aż ciekaw jestem.
    Barol
    Awatar użytkownika

18 Paź 2016, 17:49

14 letnie auto, 60tys przebiegu, to rocznie wychodzi 4286 kilometrów w zaokrągleniu.
    W sumie możliwe (do kościoła/na działke/itp jeżdżone tylko) :yes:
    14 letnie opony? Eee tam, ważne by bieżnik miały :lol: :
    twecho
    Początkujący

Auto: M

18 Paź 2016, 18:02

Ciekawe czy paski oryginalne :D
    galakty
    Zaawansowany

Prawo jazdy od: 23 08 2012
    Auto: Megane I PHII