Ekonomiczny samochód do 6000 zł

Re: Ekonomiczny samochód do 6000 zł

09 Paź 2016, 11:14

A co z samochodami, które rzeczony przebieg 180 tysięcy mają już po 3 latach użytkowania? W nich też silnik, zawieszenie i wszystko jest na wykończeniu i samochód za niedługo będzie się nadawał do wyrzucenia? Przecież takie auto trafia nadal do obiegu, przez kolejne lata już nie robi takich rocznych przebiegów, ale i tak po 15 latach będzie miało realnego przebiegu 400-500 tysięcy.

Przebieg naprawdę nie odzwierciedla stanu jednostki, chyba, że mówimy o sytuacjach skrajnych, tj. jeden egzemplarz ma 150 tysięcy przebiegu a drugi 350-400 tysięcy, wtedy ciężko mówić, że ten drugi będzie w lepszej kondycji niż ten pierwszy, ale jeśli mówimy o różnicy 150 a 250 to naprawdę wychodzi na to samo, bo ten pierwszy zapewne jeździł krótkie trasy na niedogrzanym silniku i będzie w podobnym stanie, jak ten, który przejechał 100 tysięcy więcej, ale na trasach.

Taka rada dla Ciebie - poproś jakiegoś kolegę, znajomego, który zna się na motoryzacji OBECNEJ, aby pomógł Ci kupić ten samochód, bo widzę, że sam nie masz o tym większego pojęcia pisząc, że 19 letnia Vectra z LPG mająca przebieg 249 tysięcy kilometrów (byłbym mile zaskoczony, gdyby to był prawdziwy przebieg, a nie cofany) ma przebieg ponadnormatywny, czyli za duży. :)
Petento
Początkujący

Auto: VW Polo

09 Paź 2016, 11:24

Ja czasami użytkuje Astre F 1.4 z przebiegiem ponad 300tysięcy i wiesz co Ci powiem? Oprócz standartowych wymian (rozrząd,olej itp.) auto jeżdzi bez żadnego dokładania bo nic złego się z nim nie dzieje.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

09 Paź 2016, 11:44

Petento napisał(a):Taka rada dla Ciebie - poproś jakiegoś kolegę, znajomego, który zna się na motoryzacji OBECNEJ, aby pomógł Ci kupić ten samochód, bo widzę, że sam nie masz o tym większego pojęcia pisząc, że 19 letnia Vectra z LPG mająca przebieg 249 tysięcy kilometrów (byłbym mile zaskoczony, gdyby to był prawdziwy przebieg, a nie cofany) ma przebieg ponadnormatywny, czyli za duży.

Gdybym miał takiego znajomego nie pisałbym tutaj.
Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat samochodów które podlinkowałem wcześniej?
Ekterion
Nowicjusz

Auto: Nie mam

09 Paź 2016, 11:58

1.Silnik taki sobie,119tysięcy to on miał ale kiedyś,handlarz na 90%..
2.Cały przód w innym odcieniu,handlarz i sam niewie z jakim silnikiem jest auto..
3.Przód po dzwonie,kiepski silnik,śmieszna cena i ten przebieg.. :lol:
4.Zdjęcia pierwsza klasa.. :roll:
5.Możesz obejrzeć bo ładnie się prezentuje.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

09 Paź 2016, 12:36

Barol napisał(a):1.Silnik taki sobie,119tysięcy to on miał ale kiedyś,handlarz na 90%..
2.Cały przód w innym odcieniu,handlarz i sam niewie z jakim silnikiem jest auto..
3.Przód po dzwonie,kiepski silnik,śmieszna cena i ten przebieg..
4.Zdjęcia pierwsza klasa..
5.Możesz obejrzeć bo ładnie się prezentuje.

Dzięki za odpowiedź. Audi sobie odpuszczę ;)
Pytanie dotyczące corolli z pkt. 5: Czy lakierowanie całego samochodu nie jest trochę dziwne?- nie sygnalizuje jakiego poważnego wypadku? Zastanawiam się nad zakupem i stąd te pytania.
Może ktoś podesłać jeszcze jakieś rozsądne oferty? Mogą być z wyższym przebiegiem itp. byle auto nadawało się Jeszce do jazdy.
Ekterion
Nowicjusz

09 Paź 2016, 13:45

Jak ktoś dobrze pomalował nie ma zacieków to spoko.

[link wygasł] - pierwszy właściciel,przegląd i OC na rok.
[link wygasł] - wrzucałem już na forum,bardzo ładnie się prezentuje.
[link wygasł]
Barol
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Prius - aerodynamika i niskie zużycia paliwa Toyota Prius - aerodynamika i niskie zużycia paliwa
    Toyota Prius czwartej generacji już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę swą aerodynamiczną sylwetką. I nie jest to tylko subiektywne wrażenie, ponieważ dzięki starannemu zoptymalizowaniu kształtów nadwozia projektantom ...
    Fiat 500C by Gucci wyróżniony nagrodą Fiat 500C by Gucci wyróżniony nagrodą
    Fiat 500C by Gucci otrzymał nagrodę "Najlepszy mały kabriolet roku" w konkursie "Topless in Miami" zorganizowanym w czerwcu b.r. przez Southern Automotive Media Association (SAMA) − działające w USA stowarzyszenie dziennikarzy ...

• Re: Ekonomiczny samochód do 6000 zł

09 Paź 2016, 14:44

Chłopaki mają rację, a na dowód ich słów mogę opisać pewne swoje doświadczenie - gdy pracowałem w komisie, przyjechał do nas pewien starszy pan swoją Vectrą B 1.6 8v B+G rocznik bodaj 1996, gdy to jego auto miało przebieg... 419k km. Auto było w bardzo fajnym stanie. Gdyby zasłonić cyferblat z przebiegiem niewiele osób byłoby w stanie odgadnąć faktyczny przebieg. Do czego zmierzam. Pomyślisz pewnie, że auto stało nie wiadomo ile, bo wszyscy patrzyli na cyferki. Otóż nie, wóz sprzedał się w jeden czy dwa dni, bo przyjechali normalni ludzie i go kupili.

P.S poczytaj http://www.forumsamochodowe.pl/poradnik-kupujemy-auto-za-kilka-tys-zl-vt92465.htm oraz http://www.forumsamochodowe.pl/przebieg-rocznik-stan-czy-marka-co-jest-wazne-przy-zakupie-vt92905.htm
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

18 Paź 2016, 17:06

Kończąc temat: kupiłem Renault Megane I Coupe 1.6 z przebiegiem 60 tyś km., 2002 r. wiem, wiem nie uwierzycie. Od pierwszego właściciela i z polskiego salonu, z pełną dokumentacją od pierwszej zaliczki po przeglądy, rachunki i wymiany części, doposażony w m.in. sprawną klimatyzację, bez wielkich przygód w swojej historii. Do wymiany był akumulator (umierający) i oponki (był na zimowych z 2002 r. O.o, kupiłem za 4900 zł po negocjacji)
    Ekterion
    Nowicjusz

18 Paź 2016, 17:10

Pokaż zdjęcia bo aż ciekaw jestem.
    Barol
    Awatar użytkownika

18 Paź 2016, 17:49

14 letnie auto, 60tys przebiegu, to rocznie wychodzi 4286 kilometrów w zaokrągleniu.
    W sumie możliwe (do kościoła/na działke/itp jeżdżone tylko) :yes:
    14 letnie opony? Eee tam, ważne by bieżnik miały :lol: :
    twecho
    Początkujący

Auto: M

18 Paź 2016, 18:02

Ciekawe czy paski oryginalne :D
    galakty
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 23 08 2012
    Auto: Megane I PHII