Eliminujmy pijków za kierownicą

30 Cze 2014, 10:22

Ja nigdy nie wsiadam po alkoholu. A jak już wypije na imprezie to wzywam TAXI lub jadę ze znajomym który nie pił. Do auta wsiadam dopiero nazajutrz po imprezie.
BK1928
Zaawansowany
 
Posty: 604
Prawo jazdy: 06 06 2014
Auto: Mercedes-Benz Klasy E W212
Silnik: E200 CDI 136km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

01 Lip 2014, 12:44

"Nagonką"? Media w naszym kraju, fakt wielokrotnie poruszają i rozgrzebują tematy o których nie chcemy słyszeć tylko po to, aby zarobić, szukając sensacji.
Nagonka na naszych kierowców, może i przesadzona ale wg mnie jak najbardziej słuszna, niestety wciąż nasze społeczeństwo jest "zacofane" jeśli chodzi o następstwa jazdy pod wpływem.
Pozdrawiam ;)
gutszit
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 19 11 1992
Auto: Nie mam
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

07 Lip 2014, 07:41

Problem jest taki, że niektórzy policjanci mają dziwne podejście do tematu. Kiedy zgłaszałem na policję fakt, iż kompletnie pijany facet wsiadł do samochodu i odjechał, usłyszałem: a skąd pan wie, że on był pijany; a może on się źle czuł; a może on jest chory. Poczułem się jak namolny intruz.
bober16060
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Renault Kangoo II
Silnik: 1.5 dci 86KM

07 Lip 2014, 11:02

Ja myślę, że alkoholizm za kierownicą obecnie stanowi pewnego rodzaju plagę. Strasznie dużo osób jeździ pijanych i jest sporo wypadków plus do tego wszystkiego media przykładają do tego swoją rękę. W serialach, filmach widać jak bohaterowie wchodzą do samochodu po jednym czy dwóch kielonach i nikt ich nie blokuje w związku z tą sytuacją, tak być nie może;/
jacek85
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Golf

07 Lip 2014, 15:56

bober16060 napisał(a): Kiedy zgłaszałem na policję fakt, iż kompletnie pijany facet wsiadł do samochodu i odjechał, usłyszałem: a skąd pan wie, że on był pijany; a może on się źle czuł; a może on jest chory.

No to trzeba było powiedzieć, że widziałeś jak pił i już. A dodatkowo opierniczyć dyżurnego, że jakby nawet nie był pijany, tylko chory albo źle się czuje, to czy w takim stanie może prowadzić samochód? Czy w takim stanie nie jest czasami zagrożeniem na drodze dla innych? Z policjantami trzeba umieć rozmawiać :wink: To zwykle prości ludzie i trzeba z nim i prosto gadać :wink:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

08 Lip 2014, 10:15

Nawet jeżeli nie pił tylko źle się czuł to raczej też nie powinien prowadzić. Zaśniecie za kierownicą albo jazda po lekach też jest przyczyną wypadków. Smutne, że niektórym policjantom się po prostu nie chce tyłka ruszać :/
petarda
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Renault Megane
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Citroen C5 III x7 opinie, problemy, usterki, wady, zalety
    Opinia na podstawie własnego auta i własnych doświadczeń z nim związanych Citroen C5 2016 wersja Exclusive sport w wersji nadwozia Tourer napędzany silnikiem 2.0 BlueHDI 180 KM i automatyczną skrzynią biegów o przebiegu ...

08 Lip 2014, 20:26

Na początku rozmowy z dyżurnym zawsze warto zapytać z kim rozmawiamy. Dyżurny policjant, MUSI się przedstawić. W przeciwieństwie do nas - my NIE MUSIMY tego robić. Wystarczy powiedzieć, że dzwonimy anonimowo.
Po takim pytaniu, dyżurny się nam przedstawi i można gadać z czym dzwonimy. To zazwyczaj działa "zastraszająco" na dyżurnego i zawsze wysyła patrol, bo będzie się bał, że ktoś go sprawdza, albo jak się coś stanie, to on pierwszy będzie brany za dupę.
Oczywiście jak już pytamy z kim rozmawiamy, to warto to zapisać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

08 Lip 2014, 22:09

Polskie prawo i panowie w niebieskich mundurach, bardzo się starają by nie chciało się nam z nimi współpracować.Trzeba nie źle się postawić żeby ruszyli D... i zrobili to za co im płacimy.
Czas wygonić ich z krzaków i postawić tam gdzie mogą zapobiegać nieszczęściu.
piotr R
Aktywny
 
Posty: 354
Miejscowość: WGM

09 Lip 2014, 09:41

Tego już nie opisywałem, ale faktycznie po marudzeniu dyżurnego przeszedłem na oficjalny ton i to pomogło. Poprosiłem o nazwisko, podałem swoje, krótko i lapidarnie powtórzyłem zgłoszenie. Zadziałało. Swoją drogą widziałem w innej sytuacji jak ochoczo panowie zdjęli pijanego rowerzystę w zabitej dechami dziurze, który po drodze wiejskiej prowadził rower, a wsiadł na niego - było z górki - na dojazdówce do chałupy(wąski 50 m podjazd do 2 domów). I było to w końcówce okresu kiedy jazda na rowerze po pijaku była przestępstwem. Widocznie tym panom akurat brakowało w statystykach.
bober16060
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Renault Kangoo II
Silnik: 1.5 dci 86KM

15 Lip 2014, 09:32

Tacy to plaga na naszych drogach. Ostatnio gdzieś słyszałem, że podobno najwiecej wypadków powodują nie ci "świeżo po", ale "wczorajsi". Idzie na zakrapianą imprezkę wieczorem, a rano sądzi że weźmie prysznic, wypije mocną kawę i może wsiąść za kółko. Bład! W końcu ma jeszcze ileśtam alko we krwi. I potem są skutki w postaci wypadków. Strach na drogę wyjechać.
jogorek
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 18
Auto: bmw e46 320d

17 Lip 2014, 07:56

nie tyle że strach przed pijanymi kierowcami ale również przechodniami, jak taki wypełznie w nocy z rowu na czworaka to może się kończyć tragedią.
speedy62
Początkujący
 
Posty: 165
Prawo jazdy: 15 07 2003
Auto: Ford Mondeo

17 Lip 2014, 11:14

Bardzo dobra inicjatywa, to się chwali że macie odwagę publikować takie apele. Zero tolerancji dla jeżdżacych po pijanemu!
tabaluga56
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Matiz

17 Lip 2014, 21:10

speedy62 napisał(a):jak taki wypełznie w nocy z rowu na czworaka to może się kończyć tragedią.
Takich idiotów też jest pełno, bo inaczej się ich nie da nazwać.. :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

18 Lip 2014, 17:12

Przyłączam się i kolejny raz doceniam postawę ojca.
kyrtapp
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: VW Golf Plus
Silnik: 1.9T 105KM
Rok produkcji: 2005

27 Lip 2014, 21:43

Ostatnio byłem na wakacjach (na mazurach). Większość czasu spędziłem na wsi. Podczas wyjazdu nad jezioro jechał gościu. Droga była wąska (ledwo 2 auta się mieściły). Nie mam pojęcia pod czego wpływem był gościu, ale jechał lekkim slalomem, aż strach wyprzedzać(wiecie o jaki slalom chodzi). Szkoda gadać. Możesz jechać dobrze, a wyjedzie Ci taki z zakrętu z nadprzeciwka i nic nie zrobisz.
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna