Eliminujmy pijków za kierownicą

18 Mar 2015, 11:35

Sam za kółko nie wsiadam, jeśli czuje sie nie pewnie. a wiadomo, człowiek nie wielbłąd napić sie musi. Tylko nie potrafie zrozumieć człowieka, który wsiada za kółko po pijaku. Tyle o tym mówią, co wiadomości to piajny kierowca;/ dajcie spokój. Przez takich całe rodziny cierpią....
piotrel99
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 14 11 1986
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1,6 benzyna/LPG
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

23 Mar 2015, 22:57

To jest straszne jak ktoś pije i wsiada do auta. Nie wiem w ogóle czemu to robią. Uważają że tak dobrze prowadzą? Jet coraz więcej takich ludzi i coraz więcej wypadków przez nich.
Aska85
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 27 12 1985
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW Polo
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Rok produkcji: 2005

24 Mar 2015, 20:57

Nie uwierzę, że po jednym piwie można mieć 100% refleks i czujność na drodze. Ja się trzymam zasady, po jakimkolwiek alkoholu muszę mieć przerwę co najmniej 12h. Raczej nie przekraczam 250ml wódki wiedząc, że muszę jechać autem za 12h.
dreamer
Początkujący
 
Posty: 191
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 22 01 2013
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Volkswagen Jetta
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

25 Mar 2015, 11:58

Racja. Oczywiście popieram!! Nie dałabym prowadzić nikomu pod wpływem alkoholu i nie wsiadłabym z takim kierowcą do samochodu... Szczerze mówiąc dużo od nas zależy, zawsze można komuś zabrać kluczyki... a tymczasem niektórzy jadą z takim kierowcą pod wpływem, a sami mają prawo jazdy i mogliby prowadzić...
Cargo
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: Rover 214
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

25 Mar 2015, 18:32

Sytuacja realna sąsiad mojej babci (mieszkają na wsi ok. 20km do miasta - słaba komunikacja). Sąsiad 2 razy zabrane prawo jazdy:
-raz na 3 miesiące (jazda po jednym piwie)
- po 7 miesiącach znowu za to samo nie wiem na ile teraz zabrali
Rodzina nie chce zabrać mu kluczyków bo to jego jedyny dojazd do pracy (na dwie zmiany 6-14 i 14-22) komunikacja autobusowa bardzo uboga.
Co zrobić w takiej sytuacji?
dreamer
Początkujący
 
Posty: 191
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 22 01 2013
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Volkswagen Jetta
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

27 Mar 2015, 14:07

To niech mu nie dadzą pić jak wiadomo, że ma prowadzić... Trudno powiedzieć, ale trzeba przemawiać ludziom do rozumu, bo jak nie to zrozumieją jak już będzie za późno.
Cargo
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: Rover 214
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Następca Lexusa LFA całkiem możliwy
    Lexus LFA, supersamochód wyprodukowany jedynie w 500 egzemplarzach, na zawsze odmienił wizerunek japońskiej marki premium, przybliżając ją miłośnikom ostrej jazdy, a jego zdeklarowanym fanem jest nawet znany z cynicznego ...

27 Mar 2015, 19:03

Tylko problem jest w tym, że na koniec przed wyjściem z pracy mija sklep po drodze do auta i sobie chlapnie.
dreamer
Początkujący
 
Posty: 191
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 22 01 2013
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Volkswagen Jetta
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

28 Mar 2015, 20:13

dreamer napisał(a):Co zrobić w takiej sytuacji?

Zabrać, schować kluczyki. A jak nie pomoże, to spuścić powietrze z opon, albo coś innego wymyślić. Facet musi sobie uświadomić, że jazda po alkoholu jest zabronina. I nie jest wazne, czy to jedno czy dwa piwa, czy kieliszek wódki. Każdy inaczej reaguje na alkohol i jego ilość. Zasada jest jasna i twarda - piłeś - nie jedż. A skoro facet MUSI sobie piwko wypić, to niech się zwolni z roboty. Wg mnie sprawa jest jasna - jak mu zaleŻy na robocie i musi jeździć autem, bo jest słaba komunikacja, to musi pożegnać się z alkoholem, albo musi się wstrzymać do momentu, jak przyjedzie do domu. A jak sam nie umie sobie tego uświadomić, jakie zagrożenie powoduje na drodze po wypiciu alkoholu, to trudno - trzeba to zrobić za niego - jak wiesz, że wypił piwo i wsiadł do auta, to dzwonisz na policję. Jak mu zabrali za alkohol prawko, a on dalej jeździ i ty to widzisz, to też dżwonisz na policję i mówisz, że ma zabrane prawko za alkohol, a dalej jeździ. Zazwyczaj przyjeżdżają bardzo szybko w talich sprawach. Dobrze by było, jakby ktoś wtedy jechał za nim i na bieżąco informował dyżurnego, gdzie się obecnie pijak znajduje. Jak mu dadzą zawiasy, albo kilka miesięcy odsiadki, to może wtedy sobie uświadomi, jak ryzykuje.
Można mu też anonima napisac z ostrzeżeniem.
Sposobów jest wiele, trzeba tylko chcieć walczyć z pijakami na drogach.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Mar 2015, 10:29

Tylko ja nie mieszkam w jego okolicach ja mam tam z 45km a we wsi człowiek szanowany.
dreamer
Początkujący
 
Posty: 191
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 22 01 2013
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Volkswagen Jetta
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

30 Mar 2015, 07:36

I to są właśnie najgorsze problemy. Może kiedyś trafi na niego policja i mu wezmą prawo jazdy, ale może się zdarzyć, że akurat spowoduje wypadek po pijanemu i kogoś zabije... Niektórzy naprawdę nie zdają sobie sprawy, że są pewne sytuacje nad którymi nie mają kontroli...
Cargo
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: Rover 214
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

01 Kwi 2015, 18:55

Cargo napisał(a):I to są właśnie najgorsze problemy. Może kiedyś trafi na niego policja i mu wezmą prawo jazdy, ale może się zdarzyć, że akurat spowoduje wypadek po pijanemu i kogoś zabije...

Takich to powinno od razu za d... brać i do więzienia na długie lata nawet za 0,5 promila i przyłapanie go na tym a nie wypije se i zadowolony a jak kogoś zabije to dopiero ludzie gadają.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

07 Kwi 2015, 09:48

dzisiaj sam wracam do domu i się zastanawiam ilu kierowców po alkoholu złapią na powrotach z promilami we krwi… masakra!
Cynober
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 14 05 1980
Auto: Toyota Corolla

08 Kwi 2015, 21:24

Ja wielokrotnie zastanawiam się czy ktoś jedzie pijany i czy zrobi w tym momencie co jadę wypadek. Ale tez tak nie można myśleć bo się gorzej jeździ. Ale jeśli mamy kogoś w rodzinie co pił i chce jechać autem to od razu wybijmy mu to z głowy.
Aska85
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 27 12 1985
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW Polo
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Rok produkcji: 2005

10 Kwi 2015, 08:38

Dokładnie, trzeba im to wybijać z głowy, nawet jeżeli to trudne ale nie dawać na pewno na to przyzwolenia.
Cargo
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: Rover 214
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

12 Kwi 2015, 15:12

Przede wszystkim to u nas jest zbyt mała świadomość tego co się z człowiekiem dzieje po alkoholu. Wsiadłem za kółko pijany? I co z tego, poza tym wcale nie byłem pijany. I koło się zamyka. Trzeba edukować moim zdaniem
tollo
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 15 03 2010
Auto: Land Rover Range