Eliminujmy pijków za kierownicą

Re: Eliminujmy pijków za kierownicą

16 Lis 2016, 12:23

To jest bardzo poważny problem. Sam miałem takie doświadczenie, że wracałem nocą, jechałem autostradą i dopadło mnie ogromne zmęczenie. Nie wiedziałem co zrobić więc stwierdziłem że dojadę do pierwszego zjazdu z autostrady i gdzieś zaparkuję i przedrzemię, bo nie dam rady dalej. Pech chciał że zjazdu żadnego... uratowały mnie te ograniczniki przy krawędzi jezdni i obudziłem się w połowie drogi na barierki. Na szczęście zdążyłem wykręcić i nic się nikomu nie stało, droga była pusta a pasażerowie spali. To mnie tak otrzeźwiło, że serce waliło jeszcze przez najbliższą godzinę i jak na złość nie umiałem zasnąć :P
seravin
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 19 08 2000
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Citroen

16 Lis 2016, 12:41

seravin napisał(a):stwierdziłem że dojadę do pierwszego zjazdu z autostrady i gdzieś zaparkuję i przedrzemię, bo nie dam rady dalej
Tu trzeba pamiętać że drzemka powinna być około 15-20 min. na pewno nie dłuższa niż 30min. ponieważ po tym czasie organizm zapada w głębszy sen i reakcja może być odwrotna do zamierzonej. Zamiast zregenerować siły na jazdę to będziemy bardziej zmęczeni.
Trzeba przyznać, że mocne zmęczenie jest tak samo niebezpieczne jak kierowanie pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3289
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

21 Lis 2016, 11:37

To prawda, drzemka nie może być też za duża.
fillip33k
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 02 02 2001
Przebieg/rok: 49tys. km
Auto: golf
Silnik: 1.9
Paliwo: Benzyna + CNG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

24 Lis 2016, 15:47

Na dłuższe trasy to jakaś kawa albo energetyk trochę pomogą w przezwyciężeniu chęci na sen.
tranndd44
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 05 04 2000
Auto: Audi A4 B7

27 Lis 2016, 12:27

Drodzy forumowicze - nie mieszajmy wątku o pijakach za kierownicą z wątkiem o zmęczeniu za kierownicą. To zupełnie inny temat i też jest na forum :wink:
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Lis 2016, 10:23

Ostatnio miałem taką sytuację że jechałem obwodnicą z pracy do domu. Dobrze że nie jechałem za szybko (ograniczenie do 70, ale dopiero wjechałem z podporządkowanej więc sie nie rozpędziłem). Jakiś kretyn jechał na rowerze bez odblasków, bez świateł, a do tego... zygzakiem. Faceta w ogóle nie było widać. Była to pierwsza taka sytuacja, więc nie wiedziałem co zrobić. Zwolniłem, otwarliśmy okno i krzyknęliśmy do faceta żeby zjechał z drogi bo go nie widać, ale machnął ręką. W końcu kumpel zadzwonił na policję i donieśliśmy na gościa. Nie lubię tego robić, ale facet stwarzał ogromne zagrożenie dla siebie i innych :/
gil
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 12 2004
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: BMW
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Popular - samochodowa ikona ze sportowym sukcesem Skoda Popular - samochodowa ikona ze sportowym sukcesem
    Dokładnie 80 lat temu rajdowy duet Zdeněk Pohl/Jaroslav Hausman ukończył ŠKODĄ Popular legendarny Rajd Monte Carlo na drugim miejscu w klasie o pojemności silnika poniżej 1500 cm3. Prekursor dzisiejszej ŠKODY ...
    Moto Session 2016 Moto Session 2016
    Lubelskie Święto Motoryzacji to obowiązkowa pozycja w kalendarzu imprez w 2016 r. Już w weekend 7-8 maja zapraszamy na Moto Session. W tym roku na zwiedzających czekać będą wystawy nie tylko samochodów, ale także motocykli, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006