"Europa musi powrócić na drogę wzrostu i stabilności"

"Europa musi powrócić na drogę wzrostu i stabilności"

25 Sty 2013, 13:59

Szef Audi Rupert Stadler podkreśla w Davos: "Europa musi powrócić na drogę wzrostu i stabilności." Po raz 43. eksperci z całego świata spotykają się na Światowym Forum Ekonomicznym, by reprezentując różne punkty widzenia dyskutować o gospodarce, polityce i nauce. Audi również bierze udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Prezes zarządu Rupert Stadler, podczas obrad opowiada się za wspólnym i trwałym dialogiem: "Tylko w ten sposób Europa zdoła powrócić na drogę wzrostu i stabilności."

Davos, szwajcarskie centrum sportów zimowych, tradycyjnie jest gospodarzem trwającego od 23 do 27 stycznia spotkania poświęconego gospodarczym i politycznym problemom przyszłości. Tegoroczna dyskusja, skupiająca się na kwestiach ciągłego wzrostu, toczy się pod hasłem "Resilient dynamism" – "niezniszczalny dynamizm". "Tym pojęciem opisuję cechującą się wzrostem gospodarkę, która jest odporniejsza i mniej podatna na kryzysy niż ta, którą obserwujemy obecnie" – objaśnia Rupert Stadler.

Szef Audi podkreśla, że szczególnie konsumenci w Europie nadal zachowają ostrożność. Dlatego liczy się z dalszymi spadkami sprzedaży na europejskich rynkach motoryzacyjnych. Na temat gospodarczej przyszłości Europy wypowiada się natomiast następująco: "Rozpoczęto już ważne reformy, które wymagały silnej woli i olbrzymiej politycznej siły przebicia. Dużym wyzwaniem jest kontynuowanie tej drogi. Dlatego uważam, że ogromne znaczenia ma dialog między obywatelami, światem polityki i światem gospodarki."

Ponad 2500 ekspertów dyskutuje na Światowym Forum Ekonomicznym o globalnych problemach przyszłości. Oprawę forum stanowi w tym roku przygotowana przez Audi ekskluzywna przedpremiera w hotelu Steigenberger Grandhotel Belvédère. Marka z czterema ringami zaprezentuje wszystkim uczestnikom forum nowe Audi RS6 Avant, które oficjalnie zadebiutuje w marcu, na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie.

Próbne jazdy dadzą gościom możliwość poznania całej palety sportowych modeli Audi. Chętni będą mogli poprowadzić jeden z siedmiu modeli, m. in. Audi R8 Spyder, Audi SQ5 i Audi A7 Sportback. Kogo nie zadowoli zwykła publiczna droga, będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności i doświadczenie za kierownicą na lodzie i śniegu.

Audi już od 1987 r. wspiera Światowe Forum Ekonomiczne, dostarczając do Davos flotę samochodów. W tym roku organizatorzy Forum szczególną uwagę zwracają na ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Zgodnie z inicjatywą "Towards a Greener Davos" – "W stronę zielonego Davos", Światowe Forum Ekonomiczne ustaliło dopuszczalną podczas obrad granicę emisji CO2 do atmosfery, w maksymalnej wysokości 191 g/km. Używane przez gości limuzyny marki Audi emitują jedynie 171 g CO2 na km, co jest wynikiem znacznie poniżej założeń.

źródło: Audi
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 1992
Zdjęcia: 7369
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
  Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti