Falowanie obrotów na zimnym silniku ! Pomocy !

Falowanie obrotów na zimnym silniku ! Pomocy !

10 Lut 2016, 22:04

Witam. Tak jak w temacie mam problem z falowaniem obrotów na zimnym silniku .... obroty skaczą strasznie wysoko i strasznie nisko od 400-2500, raz jest 1000-1500 po chwili 800-2000 i tak aż nie osiągnie 60-70 stopni ... po czym silnik wraca do normy czyli spokojnie chodzi na 800 obrotach. NIe wiem czy to na temat ale zawsze miałem problem z palącym się check engine teraz tez się zapaliło. Mocy mu nie brakuje przez ten defekt, ponad to miał czyszczona przepustnice(nowa uszczelka oraz filtr powietrza), nowe świece, nowa listwa. Ma ktoś może pomysły co to może być ? brak pomysłów. :angry: :angry:

Wykazane błędy to

0140 Brak syg sondy 2

0170 Nieprawidlowy sklad mieszanki

0301 Wypadanie zaplonu 1 cylindra

0303 Wypadanie zaplonu 3 cylndra

Z tego co wiem to sonda nie ma nic z tym nic wspolnego z falowaniem bo auto i tak chodzi na gazie...

jak coś mam STAG'a 4 G Dziwi mnie to ze samochod startuje na benzynie .... jak byl wiekszy mroz po przelaczaniu na gaz samochod gasl albo nie pracowal na wszystkie garki ( musial sie bardziej rozgrzac, wtedy normalnie chodzil na gazie ) swiece byly nowe. A i czemu jak sie rozgrzeje to chodzi normalnie ;/ ludzie pomocy
zupson
Nowicjusz

Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Opel Meriva A
Silnik: 1.8 16v 125km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Falowanie obrotów na zimnym silniku ! Pomocy !

12 Lut 2016, 15:30

Na benzynie i na LPG taki sam problem?!,zacznij od sprawdzenia szczelności dolotu.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

13 Lut 2016, 10:01

Startuje na benzynie ... wiec dzieje sie to na benzynie ;/ sprawdzalem i wszystko jest ok;/ przepustnica byla czyszczona + nowa uszczelka
zupson
Nowicjusz

13 Lut 2016, 10:07

Niestety musisz sprawdzić ciśnienie sprężania,bez pewności,iż silnik jest w dobrym stanie będziesz błądził, a jak zawór egr?
PhantomASA1
Forumowicz VIP

17 Lut 2016, 19:14

Te silniki nie maja zaworu EGR, Okazala sie padnieta przepustnica ... a dokladnie ta czesc nie rozbieralna ( tzw silnik krokowy ), zostalo mi jeszcze wypadanie zaplonu tak jak by bardzo delikatnie poszarpywal co jakis czas, nie widac nawet na obrotomierzu tego ( mysle ze to lewe powietrze gdzies dochodzi... tylko gdzie )
zupson
Nowicjusz

17 Lut 2016, 20:28

Pisałeś,że przepustnica czyszczona,czyli wniosek też sprawdzona.Przepustnica,zabrudzony korpus,to oczywiście pierwsi podejrzani jakich się wymienia,następny to lewe powietrze,czyli nieszczelny dolot,ciśnienie sprężania sprawdza się na samym końcu.Nieszczelność dolotu w silnikach diesla Opli ujawnia się w kawałku gumowego przewodu u samej góry silnika z lewej strony.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy? Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy?
    Jak dotrzeć z punktu A do punktu B zużywając jak najmniej paliwa i podróżując możliwie jak najwygodniej? TotalCarScore.com sugeruje skorzystanie ze stuprocentowo elektrycznego Nissana LEAF, który niedawno został ...
    Jak podróżować bezpieczniej samochodem? Jak podróżować bezpieczniej samochodem?
    Instruktorzy Szkoły Auto SKODA doradzają, jak wygodnie i bezpiecznie podróżować samochodem. Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto SKODA mówi: "Pozycja za kierownicą to podstawowy element bezpiecznej jazdy ...

• Re: Falowanie obrotów na zimnym silniku ! Pomocy !

17 Lut 2016, 20:37

Ja sobie tak myślę,przehulaj go porządnie na benzynie
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

18 Lut 2016, 21:29

Czysciłem tamta przepustnice ale to nic nie dało bo w części nierozbieralnej na zimnym silniku cos przeskakiwalo wiec wymienilem na nowa ( uzywana, sprawna ) teraz jest OK! Zostało tylko wypadnie zapłonów... jest to bardzo delikatne, jak otworze maske slysze lekkie zasysanie po lewej stronie ale nie moge zlokalizowac miejsca mimo ze psikalem tam plakiem ...
    zupson
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Lotnisko Dajtki - Piknik
      Volvo FH vs Volvo FH16 700KM, 2