Fatalne warunki na drodze

fatalne warunki na drodze

11 Sty 2010, 01:21

fatalne warunki na drodze, kierowca Tira przyjechal do mnie pod POZNAŃ ze SZCZECINA mowi ze jechal 7h . warunki fatalne, predkosc 20, 30 km/h a przy jego masie to sobie wyobrazcie... wspolczuje kierowcom ale tez panom na ochronie roznych firm :) pozdrawiam
mariorox
Nowicjusz

Miejscowość: poznań

Re: fatalne warunki na drodze

11 Sty 2010, 09:03

a [...] mnie to obchodzi
orkwojownik
Nowicjusz

Miejscowość: Tychy

Re: Fatalne warunki na drodze

11 Sty 2010, 10:02

orkwojownik, słownik sobie kup :mrgreen:
a co do warunków oh joj straszne... ostatnio co spadnie 5cm śniegu to klęska żywiołowa a jak droga nie jest czarna i sucha to wręcz jeździć nie można :mrgreen: a pan z ciężarówki opony pewnie 500tysi temu zmieniał :wink: bo to taka ostatnio praktyka że się opon nie zmienia bo się nie kalkuluje :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

11 Sty 2010, 10:08

pocieszny napisał(a): co do warunków oh joj straszne... ostatnio co spadnie 5cm śniegu to klęska żywiołowa a jak droga nie jest czarna i sucha to wręcz jeździć nie można

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w Toruniu, jest sporo ponad 5 cm śniegu i nie da się jeździć ;P znaczy da, przynajmniej mi się udało dojechać i wrócić, ale ledwo ;)
eaxene
Aktywny

Miejscowość: Toruń

11 Sty 2010, 10:31

warunki na drogach sa fatalne, pociagi wszystkie odwołane dużo ludzi czytałem ze pradu nei ma, a cóż kierowców w trase wysłąli. wiem ze kumpel pojechał w droge w niedziele wieczorem nei apmieatm gdzie dokładnie pojechał ale ma do przejechania 400 czy tam 500 km do celu i ma zdarzyc w piatek do 13 :P przeciez to jest smieszne nie da rady zdążyć przeceiz ludzi w korku stoja granice pozamykane i jeszcze slisko co prawda ma troche ton na sobie to moze tam troche wiecej ale ile pojedzie 40km/h ? nawet nie!! i tyle co do tych dróg.sam rozwaliłem samochod bo slisko heh ;)
pozdro dla ciebie
odorek
odorek
Nowicjusz

Miejscowość: Legnica

11 Sty 2010, 10:42

powiem tak, jeszcze kilka lat temu biała droga to był standard w zimie, mało kto miał ABS o EBD czy ESP nawet nie wspominam, luksusem był napęd na przód a 4x4 to był już cymes ;) opady dopiero koło 0,5-1m robiły chaos na drodze, ale jak to mój kolega mówi, a ja się z nim w 100% zgadzam, coraz trudniej zdać prawo jazdy a coraz mniej uczą jak jeździć... cóż nie czarujmy się sprzęt jest coraz lepszy ale umiejętności kierowców zarówno normalnych jak i tych zawodowych są coraz mniejsze :/
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...
    Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
    Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...

• Re: Fatalne warunki na drodze

11 Sty 2010, 10:51

wiesz masz rację, że niektórzy przesadzają mówiąc, że nie pojadą bo trochę śniegu jest, w to się zgodzę. Uważam, że jechać się da, tylko trzeba poprostu uważać. Brać uwagę na to, że się tak szybko nie zahamuje, nie wejdzie w zakręt, czy też nie ruszy się tak jak na suchym. I tyle.
    Ale z drugiej strony, sam uważam, że dziś się w toruniu strasznie jeździ, nawet główne drogi są ledwo odśnieżone :/
    A to mój parking godzinkę temu ;)

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

eaxene
    Aktywny

11 Sty 2010, 12:41

orkwojownik napisał(a):a [...] mnie to obchodzi

To jak cie to nie obchodzi to po co piszesz :?: :!:
    samurajsj700
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 0
    Miejscowość: Czernichów/ Sląska
    Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
    Silnik: 90/70/70
    Paliwo: Diesel
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1997

11 Sty 2010, 20:37

eaxene napisał(a):A to mój parking godzinkę temu

To wyobraź sobie, że ta Honda na zdjęciu stoi w śniegu takim, że jej numerów rejestracyjnych nie widać. To wtedy będziesz wiedział co dzisiaj rano zobaczyłem na parkingu. W pierwszej chwili zwątpiłem, bo nie byłem pewien, czy śnieg sięgający za zderzak da mi wyjechać z miejsca parkingowego. Okazało się, że nie taki diabeł straszny.
    Wybornie wchodzi się w zakręty na ręcznym :mrgreen:
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

11 Sty 2010, 21:08

@up:
    Baaa ;) u mnie z rana też tak było- na zdjęciu miejsca parkingowe już mniej- więcej odśnieżyli. Poza tym jak wyjeżdżałem po dwóch godzinach to się musiałem odkopywać :) (aczkolwiek już do rejestracji mi nie sięgało) A do garażu wjeżdżam śniegowym tunelem który sięga do szyb :mrgreen:

Btw. A tu chodnik przy Radiu Maryja. Przystanąłem sobie żeby strzelić fotę, bo akurat nic nie jechało, ale kurde troche nie wyszła :/

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

eaxene
    Aktywny

13 Sty 2010, 00:35

no to ja dodam coś od siebie :) jako, że nie mieszkam w mieście zima jest "straszniejsza". W poniedziałek jak jechałem do rodziców to byle do przodu byle nie stawać :p Dla przykładu u mnie dzisiaj tzn. wczoraj jakieś 1.5 h temu droga pierwszy raz pług widziała. A co do tuneli śnieżnych to jadąc do rodziców panowie drogowcy zrobili taki o długości ok 1 km (śnieg powyżej szyb) na drodze dwukierunkowej zrobili jeden pas :roll: tak, że jak spotkają się dwa samochody to oczywiście jeden musi wycofać do najbliższego szerszego miejsca które uwaga jest na końcach tego "tunelu". Niby kiedyś z opowieści słyszałem, że to był standard ale teraz kiedy jest tyle samochodów to lekka przesada.

ooo np. wczoraj jak wracałem to na trasie Kalisz- Turek jeszcze lód był. Tak więc zima jest i trzeba się przyzwyczajać bo w wiadomościach z tego co jednym uchem usłyszałem ma być tak jeszcze przez dwa tygodnie.
    Brynio
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Kalisza
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Opel Astra f kombi
    Silnik: x14nz 60KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1998

25 Sty 2010, 11:53

Dobry kierowca nawet z takim śniegiem sobie poradzi. Wiadomo, że nie poszalejemy tak jak w lecie (no chyba, że zaciągniemy ręczny i będziemy boki robić na drodze co zdecydowanie łatwiej zrobić zimą niż latem) i pojedziemy trochę wolniej ale jechać się da. W Stanach ludzie nie wsiadają do samochodu nawet jak większy deszcz pada, bo jeździć nie umieją!
    lalalila
    Nowicjusz

Miejscowość: tu i ówdzie

21 Lip 2010, 20:31

Warunki Warunkami ale teraz warszawa jest cala rozkopana tak ze dojechac gdziekolwiek na czas to jakis DRAMAT!!!
    Wszedzie roboty drogowe- mam nadzieje ze bedzie warto.
    oregano
    Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

26 Lip 2010, 14:42

Co powiecie na to, że w upał też ciężko się jeździ, przymusowo przyciemniane okulary.
    Adrian Warminski
    Rolins28
    Nowicjusz

Miejscowość: Lublin

29 Wrz 2010, 09:04

Rolins28 napisał(a):Co powiecie na to, że w upał też ciężko się jeździ, przymusowo przyciemniane okulary.

generalnie to w upał się cięzko jeździ ale tylko jeżeli chodzi o komfort dla kierowcy, ale w mieście porusza się w miarę szybko, a jak już jest mały deszczyk to robią się straaaaaszne korki.
    Luiza
    Luiza
    Nowicjusz

Miejscowość: Poznań

• Warto przeczytać
    • VW Golf III, niskie zawieszenie, długie nogi
      Summer Cars Party 2009
      X Jubileuszowy Zlot Porsche Club Polska
      Renault Vel Satis, przód