Felicia czy Fiesta?

15 Wrz 2013, 21:00

Renatka 19 całkiem nieźle wypada na tle pozostałych dwóch konkurentów. Jedynym minusem tutaj będzie pewnie litraż silnika i koszt ubezpieczenia, chociaż zawsze można współwłaścicielem zostać. Teraz tak, czarne blachy to jakiś zawsze jest plus, bo auto prawdopodobnie w jednej rodzinie, chociaż nie musi to oznaczać, że nie jeździł nią wnuczek czy synek depcząc spod świateł po gazie doprowadzając silnik do ruiny. Długo ważna butla, całkiem przyjemne fotele z tego co widzę (kubełki takie nie super sportowe są naprawdę wygodne i dobrze trzymają), przebieg pominę bo stan techniczny ma się liczyć a nie ilość cyferek na blacie. Szyber też się przyda w ciepłe dni (o ile działa i nie przecieka). Ogólnie po zdjęciach można sądzić, że autku nic nie brakuje ba, nawet hak ma. Lecz ja ze swojego nikłego póki co doświadczenia w szukaniu aut wiem tyle, że te auta, które są najładniejsze na zdjęciach nierzadko okazują się totalnymi trupami jak faktycznie się je oglądnie i nimi przejedzie.
Citron
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 547
Zdjęcia: 14
Prawo jazdy: 02 03 2010
Auto: Lexus IS250 II
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

16 Wrz 2013, 20:44

Nie kupuj felicji za takie pieniądze. No chyba, że nie ma grama rdzy. Felicje jeżeli je rdza podżera są warte jakieś 1200zł.
Przerabiałem ten temat( dalej go przerabiam :D ) i do 4 tysi możesz już jakieś małe coś poszukać :D
Wybacz, że nie pokaże ci ogłoszeń z twojej okolicy, ale jakoś cię naprowadzę.

Deawoo Matiz
[link do trojmiasto.pl wygasł]
VW POLO
[link do trojmiasto.pl wygasł]
Citroen Saxo
[link do trojmiasto.pl wygasł]
NooControl
Początkujący
 
Posty: 119
Prawo jazdy: 14 11 2012
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Szukam

16 Wrz 2013, 20:46

Matiz i Polo też mają problemy z rdzą :)
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Wrz 2013, 21:21

A co myślicie o tych dwóch autkach:

[link do Gratka wygasł] Coś podejrzanie tanio.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] A tu coś podejrzanie mały przebieg.



Jak ja bym chciał mieć już to za sobą. :x
Dezerter
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Nie mam

16 Wrz 2013, 23:09

Jeżeli ta astra ma 1.4 8V to cena może być ok, bo ten silnik jest za słaby. Punto to samo, za słaby silnik.
Citron
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 547
Zdjęcia: 14
Prawo jazdy: 02 03 2010
Auto: Lexus IS250 II
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

17 Wrz 2013, 06:12

Cena tej Astry jest ok tak jak napisał przedmówca ze względu na silnik oraz to że chyba nie ma wspomagania (będzie troche ciężko sie parkowac) oraz to że już jest stary 10letni gaz.

Punto jeśli pochodzi z polskiego salonu to przebieg może być autentyczny ale za słaby silnik (po mieście od biedy ujdzie ale w trase nie ma sie co wybierać).

A może faktycznie lepiej przyjrzeć sie tej R19 co kolega wcześniej podał? Auto wygląda na dobrze utrzymane.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Wrz 2013, 13:59

[link do Otomoto wygasł]
[link do Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

17 Wrz 2013, 19:48

[link do oferty na Allegro wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Wrz 2013, 19:52

Nieco nie na temat, ale nieco mnie dziwi fakt, że nubire w stanie 'do jazdy' idzie kupić za tak marny grosz a lanosa w tych pieniądzach znaleźć to jest istna droga przez złom.. wszak nubira jest o klasę wyżej od lanosa ;). Ale może to i nawet lepiej.
Citron
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 547
Zdjęcia: 14
Prawo jazdy: 02 03 2010
Auto: Lexus IS250 II
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

17 Wrz 2013, 20:14

No własnie też mnie to ciekawi ale za 2500-3000zł kupi Nubire do jazdy,Lanosa jak sie uprze to też dostanie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012