Felicja 1.3/LANDI brak wolnych obrotów na gazie

14 Cze 2007, 16:32

Witam i proszę o pomoc!
Nagle padł gaz na wolnych obrotach. Na benzynie jest wszystko ok.
Jak rozbujam autko na autostradzie (ok 110km/h) to przełączam na gaz i sunie. Na wolnych gaśnie.
Wymieniłem silnik krokowy na nowy - nie pomogło.
Ratujcie!
Piotr
PPP
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Katowice

14 Cze 2007, 16:54

:shock: kiedy wymieniałeś filterek gazu? Objawy wskazują.
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny
 
Posty: 299
Miejscowość: Mosina

14 Cze 2007, 17:46

Filterek muszę wymienić - to fakt ale dziwi mnie, że te objawy wystąpiły bardzo nagle ... BUM! ... i już.
Dziękuję jednak serdecznie i mam nadzieję że to pomoże.
Piotr
PPP
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Katowice

19 Cze 2007, 05:31

No i ... blada! Filterek wymieniony, krokowy wymieniony (był OK). Usterka nadal występuje ;(
PPP
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Katowice

19 Cze 2007, 06:33

ppp: Jeśli instalacja ma duży przebieg, to możliwym jest zestarzenie membran, polegające na ich zesztywnieniu, co skutkuje niedomykaniem takiego w reduktorze zaworka gazu i masz zbyt bogatą mieszankę, a więc "zalewanie" silnika. Sprawdź jeszcze poziom cieczy chłodzącej - może reduktor jest nieogrzewany; nie bywa oszroniony? :shock:
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny
 
Posty: 299
Miejscowość: Mosina

19 Cze 2007, 15:54

:D KONIEC PROBLEMÓW :D

Byłem dzisiaj u speca od gazu, a ten od pierwszego strzału powiedział mi co i jak - porada nic mnie nie kosztowała co się obecnie już prawie nie zdarza a i obsługa była wyjątkowo miła.
Usterka - blachowkręt mocujący masę (uziemienie) elektrozaworu poluzował się - ot tak poprostu - ja tego oczywiście nie zauważyłem, ale co znaczy oko fachowca. Wielkie podziękowania czerepach-owi i panu z serwisu LPG.
Pozdrawiam i polecam serwis Landi w K-ce na Kolejowej

Piotr
PPP
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Katowice
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Land Rover Discovery - 7-miejscowy SUV klasy premium
    Samochód zadebiutował w 2016 roku i jest pozycjonowany jako piąte wcielenie tego modelu. Producent zapowiadał, że stanowi on połączenie samochodu terenowego z zaletami SUV-a. Ceny tego modelu startują od 245 900 zł. ...
    BMW Concept serii 5 Gran Turismo 2009
    BMW Concept serii 5 Gran Turismo łączy w sobie elegancję, przestronność i adaptacyjność. Atrybuty typowe dla prestiżowego sedana, nowoczesnego i wszechstronnego auta typu SAV (Sports Activity Vehicle) oraz klasycznego Gran ...